מסכמים שנה באור לחינוך צילום: פבל ODREY

משתתפי אור לחינוך מסכמים שנה בחווה החקלאית באשדוד

האם אי פעם חשבתם איך בודקים קרינה? מהו צמח מרפא? או איך מייצרים מוצרים מעץ? את התשובות לשאלות אלה קיבלו 60 תלמידי תיכון ויסודי המשתתפים בתכנית החונכות של "אור לחינוך" במפגש סיכום שנת הפעילות שהתקיים בשבוע שעבר בחווה החקלאית באשדוד

פורסם בתאריך: 3.6.19 22:06

     

כ – 60 תלמידים ותלמידות תיכון ויסודי המשתתפים בפעילות 'אור לחינוך' במקיף ו' ובמקיף א' באשדוד, הגיעו בשבוע שעבר (ג') לאירוע סוף שנה חגיגי בחווה החקלאית באשדוד. בפעילות קיבלו המשתתפים חולצות וכובעים ממותגים של חברת אדמה אגן וסמל בית הספר, ויצאו לקיים פעילות חינוכית, מדעית וחווייתית ברחבי החווה. עמותת 'אור לחינוך' הפועלת באשדוד מזה 15 שנים בשיתוף פעולה עם חברת אדמה אגן ועיריית אשדוד, מפעילה תכנית חונכות ייחודית בה תלמידי תיכון חונכים תלמידי כיתות ו'. תכנית החונכות של אור לחינוך אינה תכנית רגילה – אין בה שיעורי בית או הכנה למבחנים, אלא היא מתמקדת בנקודות החוזק ותחומי העניין של המשתתפים, תוך יצירת מסגרת חברתית משמעותית.

אור לחינוך צילום פבל: ODREY

במסגרת הפעילות המסכמת, התלמידים למדו, מדדו וערכו ניסויים בנושא קרינה, הכינו מחזיקי מפתחות אישיים לחונך/ת ולחניך/ה שלהם, חקרו על צמחי מרפא והכינו עציצים אישיים לביתם, למדו וליטפו על בעלי החיים בחווה ואף הכינו מספר אדניות שי לקישוט גינות בית הספר. כדי שלא יישארו רעבים, התלמידים הכינו בצק ואפו פיתות על הסאג' וקינחו בארטיקים.

"שיתוף הפעולה בין המגזר הפרטי, הציבורי והחברתי הוא המתכון לעשייה חברתית משמעותית, וזאת ראינו בפעילות השיא בה השתתפו עשרות חונכים וחניכים של אור לחינוך בחווה החקלאית באשדוד" סיפר דני הררי, סמנכ"ל אסטרטגיה ומשאבים בחברת אדמה, "חברת אדמה אגן מברכת על שיתוף פעולה ארוך שנים עם עיריית אשדוד ביזום ובקידום בפרויקטים קהילתיים, חברתיים וחינוכיים ברחבי העיר, וביניהם גם פעילות החווה החקלאית ועמותת  אור לחינוך" הוסיף הררי.

 

דני קליין, מנהל אגף חטיבה בוגרת במנהל החינוך בעיריית אשדוד ציין: "אני מאמין כי מעורבות חברתית משמעותית היא זו שתהפוך את תלמידי התיכון והיסודי לתושבים ואזרחים טובים יותר. הפעילות של 'אור לחינוך' המחברת ברצף חינוכי בין בתי הספר התיכונים לבתי הספר היסודיים המזינים אותם נמצאת בליבת תפיסתנו החינוכית. אנו רואים בתהליך חינוכי-חברתי זה חלק בלתי נפרד מהעצמת התלמידים ויצירת תחושת המשמעות, השייכות והמסגולות שלהם. פעילות השיא בחווה החקלאית בעיר, בשותפות עם חברת אדמה ועמותת אור לחינוך, פשוט מעוררת גאווה עירונית".

בין המכובדים הנוספים שנכחו בפעילות היו גם אינדה פלינט, מנהלת מעורבות חברתית בעיריית אשדוד, אפרת נהרי, רכזת מעורבות חברתית, אילנה סיסו, מנהלת קשרי קהילה באדמה אגן, עודד פרומוביץ, מנכ"ל אור לחינוך, עדן קוהלי, מנהלת הפעילות הארצית של אור לחינוך, וחדווה אליעד, מנהלת החווה החקלאית שאירחה את הפעילות. המכובדים בירכו את התלמידים על שיתופי הפעולה ואיחלו להמשך עשייה, ליווי והעצמה משמעותיים גם בשנת הלימודים הבאה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר