צילום מסך אתר משרד החינוך

נתוני משרד החינוך: כל ילד שלישי באשדוד מאובחן כבעל 'לקות למידה'

כמה משקיעים בכל תלמיד באשדוד ומה שיעור הזכאים לתעודת בגרות?

פורסם בתאריך: 22.8.17 07:59

משרד החינוך עושה היום צעד גדול ונוסף בהרחבת השקיפות החינוכית לציבור בישראל. המשרד העלה הבוקר, ג', את האתר "שקיפות בחינוך", הכולל לראשונה  את נתוני "התמונה החינוכית" של כל הרשויות המקומיות ברחבי הארץ ושל כל בתי הספר העל יסודיים.

לראשונה, נתוני בתי הספר מופיעים על פי עשירון טיפוח וכן בהשוואה לתמונה הארצית ולבתי הספר הדומים להם. כמו כן, כולל האתר חיתוכי נתונים ברמה הארצית והמחוזית. יצויין כי "התמונה החינוכית" כוללת 21 מדדים המחלוקים לארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, התמדה ונשירה והצוות החינוכי. כמו-כן, כוללת התמונה מאפיינים נוספים בהם: השכלת המורים, שיעור התלמידים המאובחנים, מספר כיתות האתג"ר והמב"ר, שיעור תלמידי החינוך המיוחד ושיעור התלמידים העולים. לצד כל אלה, כולל האתר את ההשקעות התקציביות של המשרד ברמה הארצית, המחוזית, הרשותית והבית ספרית, וכן את מפת התקצוב הדיפרנציאלי אשר יישומה נכנס לשנה הרביעית. בכך, חובק האתר מסד רחב היקף של נתונים.

תעודת בגרות ונשירה:  על פי נתוני משרד החינוך שיעור התלמידים הזכאים לתעודת בגרות עומד על 67% כמו בשנה שעברה,וירידה מהנתונים שלפני שנתיים אז אחוז הזכאים עמד על .67.2% – במידה ומוציאים אם שלושת התיכונים החרדיים בעיר שאחוז הזכאות שם עומד על 0%- הנתונים גבוהים בהרבה ומצביעים על 91%. אחוז לבגרות מצטיינת עומדים על 4%. נתון מפתיע לא פחות הוא שיעור התלמידים בכיתה יב' המאובחנים כבעלי לקות למידה שקיבלו התאמות לבחינת הבגרות- 34% , ובמילים אחרות- כל ילד שלישי.

על פי נתוני העירייה: * 96% מתלמידי ז'-י"ב מתנדבים במסגרת עירונית. * 94% מתלמידי י"ב קיבלו תעודת בגרות חברתית- (יוזמה של משרד החינוך לפיה כל תלמיד המסיים את לימודיו  יקבל תעודת בגרות חברתית-אזרחית, בנוסף לזו הרגילה וגדושת הציונים במידה ועמד בתנאים לקבלתה: פעילות שבועית קבועה בהיקף של 60 שעות לפחות בשנה, הכשרה מסודרת בתחום ההתנדבות או האזרחות הפעילה בהיקף של לפחות 30 שעות בשנה ולבסוף – כתיבת עבודת גמר). * 1,200 תלמידים השתתפו בתוכנית לאיכות הסביבה "ים כחול". * 50 תלמידים השתתפו בתוכנית "שגרירים צעירים" ויציאה למשלחת ארצית של משרד החוץ.

במדדי הנשירה ובהתאמה לעליה בציוני הבגרות קיימת מגמת ירידה אם בתשס"ח מדד הנשירה עמד על % 2.90 הרי שבשנים האחרונות הספרה הראשונה היא אחת ובשנת תשע"ו אחוזה נשירה עמד על % 1.41 בלבד. כמו כן ניצבת אשדוד במקום הראשון בבחינות הבגרות במתמטיקה 5 יחידות לימוד מבין כלל הערים, הרשויות והמועצות בארץ-עם 12.8% תלמידים בעלי בגרות הכוללת מתמטיקה 5 יחידות, כאשר המדד הארצי עומד על 11.4%.

מאפייני כיתות בבתיה"ס העל-יסודיים ברשות: 765 כיתות סה"כ, 26 כיתות ל"ב עיוני- מב"ר, 23 כיתות ל"ב טכנולוגי- אתגר ו6 כיתות מחוננים.

ערכים ואקלים חינוכי:  שיעור הבוגרים במחזור שהתגייסו לשירות צבאי מכלל מחויבי גיוס במחזור בנים- 81.3% בנות-47.9% (מחזור תשע"ג). התנדבות לשירות לאומי/אזרחי/צבאי בנים-2.1% , בנות-13.4% (מחזור תשע"ג). מדד המעורבות באירועי אלימות (תשע"ו)- 5% בלבד, כאשר רק 2% מהתלמידים דיווחו על 'תלמיד סחט ממני באיומים' ו3% 'תלמיד נתן לי מכות חזקות' 5% העידו 'תלמיד הפיץ עלי שמועות' – בכלל הנתונים הנכללים תחת 'מעורבות באלימות' מדד אשדוד נמוך מהממוצע הארצי.

לחצו כאן- http://ic.education.gov.il/QvAJAXZfc/opendoc_pc.htm?document=test.qvw&host=qvsprodlb&sheet=SH02

 

בשבוע שעבר ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי הציג במסיבת העיתונאים שנערכה ביום חמישי נתונים נוספים:

 

כמו כן הוצגו הפרסים הרבים שהוענקו לילדי העיר:

     

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר