אוזן קשבת. אנני אלמקייס

יקירי נוער אשדוד לשנת 2017

בני הנוער באשדוד בחרו את יקיר/ת הנוער אשדוד: אישיות מקומית, מעל גיל 55 המתגוררת באשדוד, המשמשת מודל ודוגמא לפעילות התנדבותית בקהילה. השנה נבחרו שלושה: עמנואל רוזן, אנני אלמקייס ושוש אלון

פורסם בתאריך: 5.6.17 15:34

בשבוע שעבר התקיים טקס להענקת אות הפעיל המצטיין לבני נוער מצטיינים בתחום ההתנדבות בקהילה. היה זה אירוע מרשים המעלה על נס את פועלם של בני הנוער המצטיינים. במעמד הטקס הוענק גם אות יקיר/ת הנוער לשלושה אישים שבפעילותם ההתנדבותית הם מבטאים ערכים של התנדבות ותרומה לקהילה ומהווים מודל לחיקוי עבור אחרים בקהילה ובעיקר עבור בני הנוער.

 

יקיר/ת הנוער הינו מפעל הוקרה המוענק לתושב אשדוד, מעל גיל 55 שמתגורר בעיר לפחות 10 שנים, שפועל למען החברה ולמען העיר ומהווה סמל ומופת לרבים. אות יקיר הנוער, מפעל משותף לתחום הנוער בחברה העירונית ומינהל החינוך, מוענק על פעילות בתחומים שונים: חברה, תרבות, עלייה, קליטה, קשישים, חינוך, כלכלה ועוד. את יקיר הנוער בוחרים בני הנוער עצמם, תוך התחקות אחר הישגיהם ופועלם הייחודי של אנשי מופת בעיר ותרומתם לקהילה.

 

"במסגרת התכנית לאיתור יקיר/ת הנוער, יוצאים בני נוער למסע גילוי וחקר בעקבות אזרחים שהביאו להישגים בתחומי המעורבות החברתית והעשייה הציבורית למען הכלל ובתהליך של חיפוש ולמידה, הם יאתרו את האנשים שפעלו ותרמו לעיר" אומרת מיטל אליאס מנהלת התנדבות רשותיתבמינהל החינוך.

גב' מזל שאלתיאל, מנהלת תחום ילדים ונוער בחברה העירונית לתרבות הפנאי, מציינת כי בני הנוער בוחרים את יקירי הנוער לפי קריטריונים שנקבעו מראש על ידי וועדת היגוי בשיתוף עם נציגי מועצת הנוער העירונית, ועליהם המליצו אחד או יותר מהממליצים הבאים: גוף, ארגון, עמותה, קבוצות בקהילה, קבוצות מעורבות של בני נוער, מנהיגויות צעירות, תנועות נוער ועוד. "תהליך זה מאפשר את העלאת המודעות לתרומה בקהילה וכן את חשיבותה של המעורבות החברתית והעשייה הציבורית למען הכלל" אומרת היא.

להלן יקירי הנוער לשנת 2017:

עמנואל רוזן – עמנואל החל את התנדבותו לפני כ-10 שנים בעמותת "ידיד לחינוך". במסגרת התוכנית התנדב בבתי הספר שקד, צפרירים ומקיף א'. במקיף א' הוא מתנדב קבוע ומעביר פעילויות שונות המעודדות את התלמידים לחשיבה מחוץ לקופסא. מבחינתו ההתנדבות היא שליחות ורואה את התלמידים כאזרחי המחר.

 

מתנדב קבוע. עמנואל רוזן

אנני אלמקייס – אנני הינה דמות מוכרת ואהובה בקרב התלמידים והמורים עוזרת ומתנדבת בכל מה שצריך בכל עת. תלמידי בית הספר רואים בה כתובת לתמיכה ואוזן קשבת לצד המענים הלימודיים שהיא נותנת בשפות אנגלית, צרפתית וספרדית. אנני זמינה בכל יום ובכל שעה ומשמשת לבני הנוער דמות משמעותית. ההתנדבות עבורה היא דרך חיים, ממלא אותה ונותנת לה סיפוק רב. המוטו שלה היא "דרך ארץ קדמה לתורה" ומנחילה זאת לבני הנוער.

אוזן קשבת. אנני אלמקייס

שוש אלון – שוש החלה את התנדבותה באגודה למען החייל. חונכה כבר מגיל צעיר לתרום ולתת מעצמה למען הקהילה. היא פועלת רבות למען חיילי צה"ל ורואה את התנדבות כשליחות, דרך חיים וערך  עליון. שוש מוכרת כאם החיילים הבודדים בעיר. היא מבקרת אותם על בסיס קבוע ודואגת עבורם לארוחות חג במשפחות אשר פותחות בפניהם בחום ובאהבה את בתיהם. בנוסף לכך, בחגים בכלל ובפורים בפרט שוש הינה משמעותית   מאוד עבור החיילים ומגייסת עבורם משלוחי מנות בעזרת מוסדות החינוך, תנועות וארגוני הנוער. שוש נבחרה גם לייצג את העיר בטקס המחוזי.

אם החיילים הבודדים. שוש אלון

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר