צוות הגננות של הגנים החדשים שהוסמכו, בלשכתו של ראש העיר. באדיבות עיריית אשדוד
צוות הגננות של הגנים החדשים שהוסמכו, בלשכתו של ראש העיר. באדיבות עיריית אשדוד

4 גנים ירוקים חדשים באשדוד

גן רעים, גן הזית, גן ערמונים וגן ענבים הם ארבעת הגנים החדשים שהוסמכו השבוע להיות גנים ירוקים. הם מצטרפים לרשימה של 30 גנים שכבר קיבלו תו תקן ירוק

פורסם בתאריך: 2.1.19 12:41

     

"גן ירוק" היא תכנית דגל של משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה. תו זה ניתן לגנים שהתקבלו לתכנית ועמדו בקריטריונים שקבעה התכנית, תוך שהם מתייחסים לערכים סביבתיים ומטמיעים אותם בילדי הגן. צוות הגן מתגייס ומתחייב לשתף פעולה, יחד עם הקהילה, לחשיפת הילדים והענקת חוויות משמעותיות להכרת הסביבה, לטיפוח הסקרנות וההתפעלות מיופי הבריאה, וכמו כן ניהול אורח חיים מקיים בשגרת הגן. בעיר פועלים 34 גנים עם תו תקן ירוק. 4 מתוכם הוסמכו אתמול.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אירח אתמול(ג) בערב בלשכתו את צוות ארבעת הגנים אשר קיבלו את התו הירוק:  גן רעים, גן הזית, גן ערמונים, גן ענבים. ההסמכה לגנים ירוקים מוענקת על הפעלת תכנית לימודים סביבתית, ניהול אורח חיים מקיים ופעילות בקהילה.

 

 

 

ד"ר יחיאל לסרי בירך את הגננות: "אשדוד חרטה על דיגלה אורח חיים בריא ומקיים. הזרעים הנטמנים בנושא קיימות בגיל הרך הולכים עם ילדי הגן לאורך כל הדרך והילדים גדלים להיות בוגרים אחראיים החושבים ופועלים סביבה. לפני כעשור התקיים בעיר תהליך מרשים בנושא חינוך ושמירה על הניקיון ברשות הרבים ואת פרותיו אנו קוצרים כבר היום.  אין לי ספק כי הדרך להמשיך זאת היא ע"י הרחבת המעגל והוספת גנים לתהליך. אני לא רואה שום סיבה מדוע לא כל גני הילדים יהיו גנים ירוקים. אני מבקש להודות באופן אישי לכל השותפים על העשייה הברוכה: ראש מנהל חינוך ,אריה מימון מנהלת מחלקת גני הילדים , מיכל שוהם, מפקחות גני הילדים וצוות המדריכות של איגוד ערים לאיכות הסביבה ".

אות הגן הירוק הוענק לגנים עבור יצירת פעילות ייחודית שכללה אקלים חינוכי וסביבה בריאה אשר נמדדו על פי הקריטריונים הבאים: הפחתת הרעש בגן על ידי מדידה במד רעש, פעלו לפי סדר יום רגוע, גינון פנים ומרחבי מנוחה,הקמת גינה אקולוגית המזמינה פרפרים, הקמת ספירלת תבלינים וספירלת עשבי מרפא ויצירת שיח  בנושא תרבות צריכה – והכרת  המגוון הביולוגי בסביבת הגן כגון ציפורים, הכנת פינות האכלה, בתי מלון לגידול חרקים ועוד.

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר