מימין לשנמאל: אלוף במיל' גדעון שפר יו"ר האסיפה הכללית של המכללה, ח"כ אלי אלאלוף, מרים נאור נשיאת בית המשפט העליון (בדימוס) ופרופ' שוש ארד נשיאת המכללה. צילום: אדי ישראל
מימין לשנמאל: אלוף במיל' גדעון שפר יו"ר האסיפה הכללית של המכללה, ח"כ אלי אלאלוף, מרים נאור נשיאת בית המשפט העליון (בדימוס) ופרופ' שוש ארד נשיאת המכללה. צילום: אדי ישראל

מכללת אחוה העניקה תארי כבוד למרים נאור ואלי אלאלוף

המכללה האקדמית אחוה העניקה אות 'עמית כבוד' לנשיאת בית המשפט העליון בדימוס ולחבר הכנסת וחתן פרס ישראל במהלך טקס הענקת תואר ראשון ל-539 בוגרים ותואר שני ל-80 מוסמכים. נשיאת המכללה ארד תקפה את אופנת ה"פייק-ניוז"

פורסם בתאריך: 28.6.18 10:59

     

 

במהלך טקס הענקת תארים שנערך ביום שלישי במכללת אחוה במעמד נשיאת המכללה פרופ' שוש ארד, יו"ר האסיפה הכללית אלוף במיל' גדעון שפר, יו"ר הועד המנהל איציק ויס, סגל אקדמי ומנהלי, המנכ"לית אתי גרובגלד, חבר הכנסת מאיר כהן, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה פרופ' שלמה מור יוסף, בוגרים ובני משפחותיהם, הוענק אות 'עמית כבוד' לנשיאת בית המשפט העליון (בדימוס) מרים נאור ולחה"כ, חתן פרס ישראל ויו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות אלי אלאלוף, בסימן תרומה לחברה הישראלית בתחומי המשפט ועשיית צדק, מעורבות חברתית, רווחה ובריאות.

את הטקס החגיגי שהנחה ד"ר אבשלום קור, פתחה תהלוכת בוגרים מרשימה במהלכה צעדו הבוגרים והמוסמכים, לבושים בצעיפים ובמגבעות אל הרחבה בה נערך הטקס. 619 בוגרים קיבלו התארים במהלך הטקס, מתוכם 80 בוגרי תואר שני.

"לאחוה יש מעמד מיוחד בדרום הארץ, ואתם סטודנטים יקרים לקחתם חלק בביסוסה", אמרה פרופ' ארד. "לאחוה תפקיד חינוכי-הוראתי, אבל גם להיות המגדלור המאיר על סביבתו. אנחנו מעורים בסביבה, מבינים את צרכיה ונמצאים בדיאלוג מתמיד עמה. סטודנטים יקרים, ההשכלה האקדמית לא מתקיימת בפלנטה רחוקה, היא איננה מבודדת ומחובתה להתכתב עם המציאות. בימים טרופים אלו קבוצות רבות קוראות תיגר על הדבקות באמת. אמיתות מעובדות, חדשות אלטרנטיביות –  fake news למיניהן – כולן מתמקמות בבימת השיח באין מפריע. הטלת הספק של דקארט היתה קריאת ההשכמה של העת החדשה, של עידן הנאורות ובעצם של המודרנה. עלינו לעשות מעשה, חובתנו כאנשי מדע ורוח, וגם כאזרחים טובים, להטיל ספק, לשאול 'למה ומדוע' בכל אשר אנו פונים. רק כך נבנה חברה נאורה, צודקת ושוויונית. זה השיעור הבסיסי שרצינו שתישאו עמכם בצאתכם מכאן", הוסיפה הנשיאה.

מימין לשנמאל: אלוף במיל' גדעון שפר יו"ר האסיפה הכללית של המכללה, ח"כ אלי אלאלוף, מרים נאור נשיאת בית המשפט העליון (בדימוס) ופרופ' שוש ארד נשיאת המכללה. צילום: אדי ישראל

מימין לשמאל: אלוף במיל' גדעון שפר יו"ר האסיפה הכללית של המכללה, ח"כ אלי אלאלוף, מרים נאור נשיאת בית המשפט העליון (בדימוס) ופרופ' שוש ארד נשיאת המכללה. צילום: אדי ישראל

במהלך הטקס ייצגה את הסטודנטים הסטודנטית שימא אלקרינאוי, תושבת רהט, בוגרת תואר ראשון במדעי החיים וסטודנטית לתואר שני בהוראה ולמידה במדעי הטבע. היא שיתפה את הקהל וסיפרה כי: "לפני כחמש שנים התחלתי ללמוד במכללה, ילדה בת 18 במטרה לרכוש השכלה גבוהה. הגעתי ממשפחה מרובת ילדים וכילדה יצאתי לעבוד כדי לעזור בבית אך מאז ומתמיד היה לי חשוב לרכוש השכלה גבוהה ועל אף הקשיים בדרך, אני גאה מאוד בדרך שעשיתי ובתואר שלי".

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

רוצים להתעדכן ראשונים? להורדת היישומון (אפליקציה) של כאן דרום אשדוד:

להורדה באנדרואיד

להורדה באייפון


מנימוקי הוועדה אשר בחרה בח"כ אלאלוף: "על תרומתו רבת השנים לקידומה ולפיתוחה של הפריפריה הדרומית ובראש ובראשונה לקידומו של החינוך על היבטיו השונים, כגון: קידומם של ילדים, בני נוער וסטודנטים משכבות מצוקה בתחום החינוכי, החברתי והתרבותי; קידום ופיתוח מוסדות חינוך ורווחה ופיתוח מרכזי מדע, תקשורת ותרבות. על היותו דמות מעוררת הערצה המגלמת במעשיה ובאישיותה את ערכיה של המכללה האקדמית אחוה –  ערכים שאנו שואפים להנחיל לתלמידינו: פעילות למען האחר, מעורבות חברתית, תרומה לקהילה וקידום צדק ושוויון חברתי במיומנות מקצועית ובשאיפה לשלמות מתוך תחושת שליחות ומתוך תבונה ורגישות תרבותית".

המכללה האקדמית אחוה. צילום: דגנית צור

המכללה האקדמית אחוה. צילום: דגנית צור

במהלך הטקס שיתפה מרים נאור כי יש לה זיקה אישית לאזור הדרום בו נמצאת המכללה ובו גם שירתה את שירותה הצבאי. עוד סיפרה נאור לסטודנטים כי: "במשך 38 שנים הייתי שופטת והלכתי בכל יום עם שיר חדש בלב ואהבתי את מה שעשיתי ואני מאחלת גם לכם שתיהנו ממה שאתם עושים. אני רוצה לבקש מכם שעכשיו כשסיימתם את התארים ואתם פונים לאפיקים חדשים, אני מבקשת מכם כאזרחים, לשמור על החוק, לשמור על הדמוקרטיה ולעסוק בפעילות למען החברה".

חבר הכנסת אלי אלאלוף: "המכללות ממלאות תפקיד אדיר ולולא הן היינו סובלים מעוני ומחברה מפוצלת ומפולגת. אני נרגש לעמוד כאן במכללה האקדמית אחוה ולצפות בחברה הישראלית בצורה כל כך יפה ואותנטית. זהו כבוד גדול עבורי להיות כאן ולקבל את אות הכבוד".

פרופ' ארד. צילום: ג'ני גפטר שוסטר

פרופ' ארד. צילום: ג'ני גפטר שוסטר

במכללה האקדמית אחוה תכניות לימודים ייחודיות ומאתגרות לתואר ראשון ותואר שני, שיטות הוראה מתקדמות בכיתות ללמידה פעילה חדשנית וטכנולוגית.

המכללה שמה דגש על מגמות לימוד חדשניות התואמות את עולם המחר, משלבת בין תחומי החינוך והמדעים ומקיימת קורסים ייחודיים בנושאים דוגמת אגרוטק – ההייטק של החקלאות, הפרעות בתקשורת, סביבה וקיימות, חינוך לקיימות סביבתית, ונוירופדגוגיה.

קישור לאתר המכללה:  new.achva.ac.il

 

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר