הקמפוס האקדמי באשדוד. קרדיט עיריית אשדוד
הקמפוס האקדמי באשדוד. קרדיט כנפו קלימר אדריכלים - עיריית אשדוד.

בימים הקרובים: הנחת אבן פינה לקמפוס האקדמי הראשון באשדוד

לא רק הנחה בארנונה למשרתי המילואים, החלטה נוספת שהתקבלה אתמול במועצת העיר תאפשר את התחלת בניית הקמפוס האקדמי שיתפרס על שטח של 150 דונם ויתבסס על עקרונות בנייה ירוקה

פורסם בתאריך: 17.5.18 09:44

     

לאחר שתכנית לבניית הרובע המיוחד אושרה במחוזית, אתמול אושר בישיבת המועצה אישור חוזה לחכירת משנה בין עיריית אשדוד ובין הקמפוס קריית החינוך אשדוד ובין המכללה האקדמית סמי שמעון להקמת קריה אקדמית. לאחר האישור אמר ראש העיר, יחיאל לסרי: "בעוד שבועיים -שלושה אנחנו מניחים אבן פינה לקמפוס האקדמי הראשון באשדוד שישתרע על 150 דונם".

הקמפוס האקדמי יהיה ברובע מיוחד, רובע חדש באשדוד, הנמצא בין רחובות שד' מנחם בגין, שד' אלטלנה והמשך שד' משה סנה. מתחם הקמפוס נמצא מזרחית לבית החולים אסותא. הקריה האקדמית מתוכננת על שטח קרקע של כ-46 דונם, אשר יכללו מוסדות להשכלה גבוהה, מכללות ואוניברסיטה (פקולטות, מבנה מנהלה, מרכז ספורט, מבנים ושירותים נלווים לסגל ולסטודנטים ושימושים נוספים הנדרשים לתפעול המתחם).

הקמפוס החדש יאכלס את הפקולטה להנדסה, לסיעוד, ולמדעי החברה והסביבה. הקמפוס מתוכנן על פי התקנים המחמירים של הבנייה הירוקה וייבנה מחומרים ידידותיים לסביבה ויספק חלק ניכר מהאנרגיה הנדרשת לתפעולו.

במרכז הקמפוס יוקם מרכז מבקרים אשר יציג את עולם החי והטבע של דיונות החול באשדוד. הקמפוס תוכנן מסביב לשמורת עצי שיקמה, שאר יחד יצרו קמפוס ירוק וייחודי לאוכלוסיה המונה כ 10,000 סטודנטים אשר עתידים להגיע אליו מכל חלקי הארץ. התוכנית שנבחרה הציגה מענה יוצא מן הכלל להקמת קמפוס אקדמי, המשלבת קונספט של בנייה מודרנית וירוקה, תוך שמירה על הסביבה וערכי הטבע הקיימים", השלב הראשון של בניית הקמפוס האקדמי הירוק ייחל בקרוב.הקמפוס מהווה חלק מהחזון החינוכי של העיר אשדוד המתייחס לתלמידים מהגן אל האוניברסיטה ,וייתן מענה אקדמי ראוי לתושבי העיר ובכלל לכל הארץ. אמר השבוע ראש העירייה ד"ר לסרי.

הקמפוס האקדמי באשדוד. קרדיט עיריית אשדוד

הקמפוס האקדמי באשדוד. קרדיט עיריית אשדוד

המיקום הייחודי של הקמפוס, בקרבה לשטחי הדיונה הגדולה ממזרח ומדרום, יאפשר זיקה בין המתחם לחניון השקמים ופארק החולות הצמוד, תוך יצירת רצף שטחי פיתוח עשירים בצמחייה המיוחדת המאפיינת את האזור.

בנוסף יתוכנן מערך דרכים חדש וקווי תחבורה ציבורית שיאפשרו הגעה מהירה למתחם האוניברסיטה. מיקום הקמפוס בקרבה לתחנת הרכבת, יאפשר הגעה נוחה לסטודנטים שיגיעו ללמוד מדרום ומצפון הארץ. בקרבת הקמפוס ייבנו מגורי סטודנטים ומגורי סגל.

ד״ר יחיאל לסרי: ״אני שמח לבשר שבעוד מספר שבועות תונח אבן הפינה לקריה האקדמית באשדוד אחרי שמועצת העיר אישרה את הפרויקט.
לפני 9 שנים, הצגתי את חזון ההשכלה הגבוהה לעיר והקמת הקמפוס האקדמי ברובע המיוחד. אחרי דיונים שנמשכו שנים אושרה סופית לפני שבועיים בוועדה המחוזית, תוכנית הרובע החדשה בה הוקצו 150 דונם להקמת קמפוס אקדמי. אתמול גם אישרנו במועצת העיר את ההסכם עם מכללת סמי שמעון להקמת הבניין הראשון להנדסה. משמעות ההחלטה היא שבאשדוד תוקם האוניברסיטה הבאה של ישראל, בין באר שבע הרחוקה לתל אביב הצפופה. אשדוד תהיה העיר האקדמית המובילה בישראל עם חינוך למצוינות לכל הגילאים!״.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר