נבחרת התלמידים של מקיף ג

נבחרת מקיף ג' אשדוד העפילו לגמר הארצי בחידון המכביה

משרד החינוך: גמר חידון המכבייה יתקיים ב-6 ביוני ולשלב הגמר העפילה נבחרת מקיף ג' אשדוד מבין 9 נבחרות שיתחרו נבחרת התלמידים של מקיף ג אשר העפילו לגמר הארצי בחידון המכביה הם תלמידי כיתה ט' במקיף ג' אשדוד: אלינה פרידלידר, הראל אפריאט, איתן מלבן ועידן שטיינמץ

פורסם בתאריך: 29.5.17 16:05

החידון מתקיים זו השנה הראשונה לרגל תחרויות המכביה ה20 שיתקיימו בישראל ביולי. מדובר בשיתוף פעולה בין תחומי הדעת היסטוריה וגיאוגרפיה. התלמידים למדו ערכים, למדו מחוברות שחולקו להם והונחו ע'י המורים להסטוריה ז'ואל עמר ואיציק בן אסולין.

ב-1912, היה יוסף יקותיאלי בן 15 בלבד, לא יותר מנער צעיר, כאשר החליט ש"העם היהודי חייב לערוך אולימפיאדה יהודית". למרות שהרעיון נראה הזוי למדי, הוא לא ויתר על הרעיון, פנה לאישים שונים וב-1928, 16 שנה לאחר שהגה את הרעיון, הצליח לשכנע את הוועדה הארצית של מכבי שהגיע הזמן לקיים את המכביה הראשונה.המכביה אכן נערכה בסופו של דבר ב-1932, כלומר – 20 שנה לאחר שנהגה הרעיון, ותוצר של 20 שנות עבודה!יקותיאלי השיג את מטרתו, עם הרבה נחישות, עבודה קשה ואמונה בצדקת הדרך.

מאז מתקיימות המכביות בזו אחר זו, והשנה נחגוג את קיומה של המכביה ה-20. מספר המשתתפים גדל בכל שנה והאירוע המכביה הפך לאירוע חברתי – לאומי ולא רק ספורטיבי.

דמותו של יקותיאלי, הנחישות שלו והדבקות שלו במטרה – ראויים להוות דוגמה ומופת לצעירים שלנו כיום. לפיכך, לפני כשנה, כשהתחילו ההכנות למכביה ה-20, החל להתגבש גם הרעיון לקיים חידון על תולדות המכביה.הפיקוח על הוראת היסטוריה  והפיקוח על הוראת גיאוגרפיה, אדם וסביבה במשרד החינוך, חברו לכתיבת מערכי שיעור ייעודיים וכן חוברת מהודרת ובה קיצור תולדות המכביות.החידון המיועד לבני 15, כגילו של יקותיאלי בשעה שהגה הוא את הרעיון הראשוני.

ואכן- לא נדרשו 20 שנה כדי לממש את הרעיון. תנועת מכבי העולמית והסמנכ"ל שלה – הרב קרלוס טפיירו  – נרתמו למשימה בשמחה ואנו עומדים כבר על סיפו של שלב הגמר של החידון, העתיד להתקיים ב-6 ביוני 15:00 בכפר המכביה. בנוכחות ספורטאים מובילים ואנשי חינוך.שלב חצי הגמר נערך ב-9 במאי בכפר המכביה. המשתתפים התמודדו עם שאלות מורכבות ולאחר מכן נהנו מיום כיף ספורטיבי במתקני הכפר.

התעודה הנכספת לה זכו תלמידי נבחרת מקיף ג'

     

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר