דוז פואה: בשורה לעולי צרפת

עיריית אשדוד, מרכז התעסוקה העירוני, עמותת "המרחב הפרנקופוני" וארגון "קעליטה" משלבים כוחות בכדי לפתור את בעיית התעסוקה של העולים החדשים מצרפת, אליהו זנו, ארגון "קעליטה": "בחמש השנים האחרונות עלו לאשדוד למעלה מ-3,000 עולים מצרפת. אנו מקווים לסייע לרבים מהם למצוא את דרכם בשוק העבודה הישראלי"

פורסם בתאריך: 4.2.18 11:38

     

משלבים כוחות למען העולים: במסגרת מיזם חדש באשדוד המשותף למנהל השירותים החברתיים בעיריית אשדוד, מרכז התעסוקה העירוני בעיר, עמותת "המרחב הפרנקופוני" וארגון "קעליטה" (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל) יגיע מדי חודש צוות של אנשי מקצוע מ"האב התעסוקה" של "קעליטה" בירושלים, ייפגש עם עשרות עולים מצרפת המתגוררים בעיר ובסביבתה וינסה לסייע בפתרון בעיות התעסוקה של אלפי העולים מצרפת המתגוררים באיזור. תדירות המפגשים תהיה פעם בחודש, כאשר המפגש הראשון בפרויקט התקיים בסוף ינואר 2018.

במסגרת המיזם, ייפגשו מומחי התעסוקה וההשמה של "קעליטה" עם עולים חדשים וינסו לקדם אותם בתהליך הקליטה התעסוקתית שלהם בישראל. הצוות יעניק ייעוץ אישי ויסייע לעולים בהכרת תעודות ותארים, יעביר סדנאות הכשרה מקצועיות (כיצד לכתוב קורות חיים? כיצד יכולים יזמים עולים להשתלב בעולם התעסוקה בישראל?), יעזור בהכוונה תעסוקתית ובהשמה בחברות ישראליות ויספק "כלים שימושיים" עבור העלים.

אליהו זנו, מנהל "האב התעסוקה" של ארגון "קעליטה", סיפר: "בחמש השנים האחרונות עלו לאשדוד למעלה מ-3,000 עולים מצרפת, כלומר – בין 120 ל-150 משפחות מדי שנה. לשמחתי – תושבי אשדוד, שידועים בהיותם 'קולטי עליה', מחבקים בחום את העולים מצרפת ומסייעים להם רבות

למעלה מ-3,000 עולים מצרפת

בתהליך הקליטה וההשתלבות בחברה הישראלית, וגם העובדה שיש בעיר קהילה גדולה דוברת צרפתית מסייעת מאוד. למרות זאת, רבים מהעולים אינם מוצאים עבודה באיזור, מועסקים במקצוע שלהם, כישוריהם אינם באים לידי ביטוי והם אינם עובדים – או שהם עובדים בעבודות זמניות. זה כמובן מקשה מאוד על התאקלמותם בארץ. אני שמח מאוד על המיזם החדש ועל ההתגייסות ושיתוף הפעולה שאנו מקבלים מצד עיריית אשדוד, מרכז התעסוקה העירוני ועמותת המרחב הפרנקופוני, ומקווים שבעזרת המיזם נוכל לסייע לעולים רבים דוברי צרפתית תושבי אשדוד למצוא את דרכם בשוק העבודה הישראלי".

עוד לדברי זנו, "מרכז התעסוקה העירוני פועל באשדוד מזה כשנה וחצי, אבל מעט דוברי צרפתית הגיעו אליו – מרביתם בגלל הבדלי תרבות שמקשים על העולים מצרפת לפנות למרכז מסוג זה מחשש שלא יבינו אותם ואת הרקע הלימודי והתעסוקתי שלהם, והיתר – בגלל שלא ידעו על קיומו. החלטנו לפעול יחד בכדי לגשר על הפערים שנוצרו, ומתוך מטרה להכיר ולהנגיש לעולים את השירותים שכבר קיימים עבורם בעיר".

על מרכז התעסוקה של עמותת "קעליטה": הבעיה הגדולה והכואבת ביותר עימה מתמודדים העולים מצרפת היא בעיית התעסוקה. מרכז התעסוקה, או בשמו הרשמי "HUB התעסוקה", שהוקם בירושלים על ידי ארגון "קעליטה", הואמיזם ייחודי שמטרתו לסייע לעולים דוברי צרפתית שמתקשים למצוא תעסוקה בישראל. עד כה הוא סייע לאלפי עולים באמצעות השמה בשוק העבודה הישראלי, ייעוץ והכוונה תעסוקתית, סדנאות הכשרה מקצועיות, סיוע לעולים המתפרנסים ממקצועות המצריכים רישוי (תחומי הרפואה והבריאות, עריכת דין, כלכלה וכד') ועוד.

אודות "קעליטה": עמותת "קעליטה", שהוקמה ביוני 2015 על ידי הפילנתרופ ואיש העסקים היהודי-צרפתי מרק אייזנברג, היא ארגון הגג של עולי צרפת בישראל. קעליטה שמה לה למטרה לסייע ולהביא לשיפור משמעותי בקליטת העולים דוברי הצרפתית, להעלות את חשיבות העלייה והקליטה ולהציב אותה בראש סדר העדיפויות של החברה בישראל – ובכך לתרום לפתרון בעיות הנוגעות לכלל החברה הישראלית. מאז החלה לפעול, שיפרה העמותה משמעותית את סיכויי ההצלחה של העולים מצרפת בארץ וחיזקה את התרומה הכלכלית, החברתית והרוחנית של העלייה מצרפת.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר