טענות לאי־סדרים. גילה קליין

החגיגות יחכו, תוצאות הבחירות בהסתדרות המורים יפורסמו רק בשבוע הבא

ועדת הבחירות החליטה לקיים הצבעה משלימה בנימוק שלכמה מהמקומות לא הגיעה הקלפי הנודדת

פורסם בתאריך: 17.5.17 21:25

 
תוצאות הבחירות לראשות הסתדרות המורים היו צפויות להתפרסם ביום רביעי, אולם יו"ר ועדת הבחירות, השופט (בדימוס) יעקב שמעוני קבע כי ב־25 במאי יתקיים יום בחירות משלים. בהודעה שפירסם שמעוני נכתב כי יום הבחירות המשלים נועד "לאפשר לבעלי זכות בחירה שלא יכלו לממש את זכותם להצביע מתוך שהקלפיות שנועדו להצבעתם לא הגיעו ליעדן. לאור זאת, תוצאות הבחירות יפורסמו עם השלמת ההצבעה".
 
הליך הבחירות, שהתקיים ביום שלישי התנהל בצורה לא חלקה כשברקע טענות לאי־סדרים. גילה קליין (נחל): "אני מצרה על כך שלמרות שיצאנו בבקשה להכריז מהי המזכלית הבאה של הסתדרות המורים ממשיך השופט בעמדתו שלא לפרסם את תוצאות הבחירות. הייתי סמוכה ובטוחה שמסיימים הליך דמוקרטי מכובד אפשר להכריז מי זכתה במזכ"לות ולא כך, אנחנו נכבד את ההחלטה ונחכה ליום חמישי". לגבי הטענות לליקויים בהתנהלות הקלפיות ביום הבחירות: "תמיד יש קשיים, אנחנו לומדים מהשטח. אנחנו נחושים להביא את המהפכה למרות כל הקשיים. הציבור רוצה את המהפכה, ומישהו מנסה למנוע זאת. נפעל בכל הערוצים".
 
הבחירות להסתדרות המורים מתבצעות בפתק הצבעה אחד. במתמודדים סיעת נחל, סיעת אמ"י, ארגון המורים הדתיים, ארגון המורים הערבים, הגננות, מורים ותיקים ועוד. ההצבעה התבצעה ב־150 קלפיות נייחות וב־1,700 קלפיות ניידות שעברו בכ־14 אלף נקודות הצבעה. גננות ומורות רבות טענו כי לא ידעו היכן להצביע ולחלופין, הקלפיות נסגרו כשהן עדיין בעבודתן, או לחלופין קלפיות שהיו אמורות להיפתח, לא נפתחו.
 
ביקור שערכה כתבת 'כאן דרום' בסניף הסתדרות המורים באשדוד, הציג את המתח בין המטה המרכזי של המתמודדת האשדודית מסייעת נח"ל, גילה קליין למטה המתחרה- סיעת אמ"י ברשות יפה בן דוד. קרב בנות במיטבו, כל אחד מן המטות הצטייד בחולצות, כובעים, פלייארים ואנשי ציבור מקומיים שתמכו במתמודדת קליין או יפה. "אנחנו בטוחות שיהיה מהפך, אנשים זורמים כנחל..ומצביעים נח"ל" אומרים לי במטה של קליין. כשאני שואלת אותם מה יש בגילה קליין? "מה אין בה" הן עונות לי פה אחד. "אין תפקיד שגילה קליין לא ביצעה, יש לה את הניסיון הנדרש ואת תכנות האופי, אנחנו משוכנעים שנצליח במהפכה ונקום למחר חדש". אז הן לא ידעו שתוצאות הבחירות ידחו. מנגד, במטה של בן דוד חוגגים נצחון כבר בשעה 16:00 טרם היוודע דבר אודות אחוזי ההצבעה או מצב חלוקת הקולות. "אנחנו המנצחות" שרים באמ"י "הרגשה מעולה, רק אמ"י חזקה. ביפה בן דוד יש אמת ומקצועיות, זה מה שחשוב בייצוג לפי דעתנו". כששאלתי אותן  (כמעט ולא היו גברים באזור) האם מגיע לאמ"י קדנציה נוספת, האם הוכיחה את עצמו לכהונה נוספת הן ענו: "בהחלט. יפה בן דוד הוכיחה את עצמה והיא ראויה למורים". בשבוע הבא, ביום חמישי יתקיים יום בחירות נוסף עבור כל אלו שלא ניצלו את זכות ההצבעה. 
     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר