צעירים חולמים, יוזמים ומשתפים

באוניברסיטה של החיים

פורסם בתאריך: 11.7.17 11:04

מה החלומות שלי לשנים הקרובות? מה יעזור לי לממש חלום שלי? מה הייתי רוצה ליזום ולהוביל בעיר? שאלות אלו היוו את נושאי השיח המרכזיים של כ-160 סטודנטים מאשדוד, שהתכנסו לפני כשבוע במרכז 'כיוונים'. שני מפגשי שיח כאלו, של קבוצות מעורבות קטנות סביב שולחנות עגולים, הינם חלק מתהליך שמוביל בשנה האחרונה מרכז הצעירים 'כיוונים' במטרה להבין את השאיפות וצרכי צעירי העיר, לתמוך במימושם ולאפשר להם להיות מעורבים ופעילים ביוזמות שיעלו ויובילו בתחומים ובנושאים שונים. את הדיונים בשולחנות העגולים הובילו מנחים ומנחות ממרכז כיוונים ביחד עם יועץ ראש העיר לענייני צעירים וסטודנטים שפועלים במרכז.

במהלך שני המפגשים שהתקיימו (ב-15/6 ו-20/6) הסטודנטים נשאלו על החלומות והשאיפות שלהם, על הדברים שעושים להם טוב ביומיום, על ראייתם את העתיד שלהם בעיר ועל מה לדעתם צריך לקרות בעיר כדי שיוכלו להגשים חלומות ויוזמות שלהם. השאלות בחנו גם את מידת המעורבות של הצעירים בעיר והצעות שלהם לשינויים אותם היו רוצים ליזום או להיות שותפים למימושם.

המפגש הניב תובנות רבות: צורך בתעסוקה איכותית לסטודנטים במהלך לימודיהם, רצון במעטפת ליזמים אשר רוצים ליצור ולהוביל שינוי בעיר והצעות לארגון טוב יותר של אירועי תרבות ופנאי במרכז העיר וברבעים. צעירים רבים גם
הביעו עניין ביוזמות חברתית למען תושבי העיר – בני נוער, צעירים וקשישים וכן לטיפול טוב יותר בבעלי חיים במרחב הציבורי.

דוגמאות לתגובות המשתתפים: ש', סטודנטית להנדסת חשמל: "ממש שמחנו לראות שיש אוזן קשבת בעיר"; א', סטודנט לכלכלה וניהול: "היה נהדר לפגוש עוד צעירים שחושבים כמוני או אחרת אבל שלכולם אכפת מהעיר"; ב', סטודנטית לפסיכולוגיה: "כיף שרוצים לשמוע מה אנחנו חושבים". אחרים ציינו שהם יוצאים מהמפגשים עם היכרות טובה יותר על החיים של צעירים וצעירות ברבעים ובקהילות חברתיות שונות בעיר, עם תקווה לשינוי ועם ציפייה להיות מעורבים בפעילויות המשך.

בעקבות שני המפגשים שהתקיימו, נקיים מפגש המשך ב-20/7 בשעה 19:00, במרכז 'כיוונים'. מפגש זה יעסוק בקידום הנושאים וההצעות ליוזמות אשר עלו במפגשים הקודמים. המפגש, שיתקיים במתכונת של דיונים בקבוצות שיח קטנות, יתקיים בשיתוף עם נציגים מעיריית אשדוד ושותפים אחרים מהעיר אשר מעוניינים לקחת חלק בעיצוב מחדש של סביבת החיים של הצעירים בעיר. במפגש יתקיימו דיונים במגוון הנושאים שעלו, כגון: פיתוח מעטפת ליזמות של צעירים בעיר, קידום תנאי דיור לסטודנטים, קידום תנאי פרקטיקום ותעסוקה לסטודנטים ופיתוח תרבות הפנאי והבילוי של צעירים בעיר ועוד.

גב' אתי לוגסי טורקניץ': "סטודנטים וצעירים מוזמנים להגיע, לקחת חלק בחשיבה על כיווני עשייה בנושאי הדיון ולהשפיע על עתיד הצעירים בעיר"

     

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר