קרדיט צילום: ניסים נחום

הכל מתחיל בחינוך: מועצת באר טוביה במהלך אסטרטגי

המועצה האזורית באר טוביה, שממוקמת בראש רשימת הרשויות המובילות בהשקעה בחינוך לתלמיד. הקימה ועדת היגוי לתכנון אסטרטגי למערכת החינוך במועצה האזורית. ראש מועצת באר טוביה דרור שור, העומד בראש הוועדה: "חינוך תמיד היה הנושא המרכזי עבורנו, מדובר בתהליך חשוב שייקבע איך ייראה החינוך במועצה, בשנים הקרובות ובעתיד"

פורסם בתאריך: 30.11.17 15:43

     

ראש המועצה מר דרור שור, השיק תהליך אסטרטגי לתכנון מערך החינוך המועצתי ובכלל זה החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. דלית שטאובר, לשעבר מנכ"לית משרד החינוך, נבחרה כיועצת הראשית לתהליך, אשר במסגרתו יתבצעו הליכי חשיבה ותכנון, בשיתוף הציבור. ראש מועצת באר טוביה דרור שור, העומד בראש הוועדה: "חינוך תמיד היה הנושא המרכזי עבורנו, מדובר בתהליך חשוב שייקבע איך ייראה החינוך במועצה, בשנים הקרובות ובעתיד".

דלית שטאובר: "אנו יוצאים לתהליך מקצועי המקבל גיבוי מלא מפרנסי היישוב, במהלכו תינתן הזדמנות לכל הגורמים הרלוונטיים לתהליך, אנשי חינוך ותושבים להביע את עמדתם בנדון. ההמלצה הסופית תתגבש מתוך כוונה לתת מענה מותאם ואופטימלי לטובת ילדי המועצה"

חושבים חינוך בבאר טוביה: המועצה האזורית באר טוביה, ממוקמת בראש רשימת הרשויות המובילות בהשקעה בחינוך לתלמיד. מתוך רצון למקסם ולמצות השקעות אלה, הקימה המועצה ועדת היגוי לתכנון אסטרטגי למערכת החינוך במועצה האזורית בבאר טוביה.

הוועדה יצאה לדרך ביום רביעי 26.11.17  בכינוס חגיגי באולם הישיבות, בנוכחות מנהלי מוסדות החינוך המועצתיים, מפקחים, נציגות הורים, נבחרי ציבור, נציגות הנהגות ההורים, ובכירי המועצה.

בראש הוועדה עומד ראש המועצה, דרור שור, והיועצת הראשית לתהליך הינה מנכ"לית משרד החינוך לשעבר, דלית שטאובר וארז קרייזלר יועץ אסטרטגי לראש המועצה.

במסגרת התהליך ששמו "שיעור מוחות – חושבים חינוך בבאר טוביה", קיבלה שטאובר מינוי מראש המועצה לבצע עבודת שטח ואבחון ולהביא בפני הוועדה ובהמשך בפני הראש המועצה ומליאת המועצה את המלצותיה. שטאובר תקיים פגישות עם תושבי כלל היישובים, הורים, מנהלים, תלמידים, מנהיגות הורים וכל מי שירצה להשמיע את עמדתו.

קרדיט צילום: ניסים נחום

בכנס ההשקה אמרה שטאובר: "יש לנו אחריות מקצועית ומוסרית לעתיד הילדים והחברה כולה. אנו חיים בעידן של התפתחות מהירה של ידע, המאופיין בשינויים תכופים ובאי וודאות. עלינו לוודא שכל בוגר ובוגרת, יזכו לחינוך שיעניק להם את הידע, המיומנויות והערכים שיאפשרו להם לחיות חיים של הצלחה ומשמעות, לטובתם כפרטים וכאזרחי המדינה.

על הפרק עומדים לדיון כלל מערך החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, והדרכים לחזקו ולהעצימו. העבודה תתבצע בשקיפות מוחלטת ועל פי לוחות זמנים מסודרים, יתקיימו מפגשים תקופתיים וימסרו דיווחים לנציגים".

רות קרטר מנהלת אגף החינוך פתחה את הערב כשהיא מברכת על התהליך, מסרה דיווח עדכני ונתונים על מערכת החינוך במועצה והגדירה את ציפיותיה: "אני מצפה שהתהליך יוליד החלטות ישימות שיבוצעו בזמן אמת, יעודד חדשנות פדגוגית, פיתוח מיומנויות, שימוש מושכל בטכנולוגיות ובדרכי תקשורת חדשות".

דרור שור, הבהיר כי הוא מחויב לחלוטין לתהליך. "לקחנו את הנבחרת הכי טובה שאפשר להובלת התהליך. חינוך תמיד היה הנושא המרכזי עבורנו, לכן חשוב לנו לשמוע את כולם", אמר שור. "יש לי הערכה רבה לאנשי החינוך הפועלים במועצה. יש פה אנשי חינוך מהשורה הראשונה. אנשי החינוך המקומיים יחד עם היועצים החיצוניים יקיימו יחד עם הציבור, אשר יהיה שותף מלא לתהליך, הליכי חשיבה ותכנון להמשך פיתוח וקידום מערך החינוך המועצתי. חשוב לנו לשמוע את כל הדעות, המחשבות והרעיונות, לכן אני מזמין את כל התושבים להגיע למפגשים היישוביים עם דלית שטאובר, כך שישמעו דעותיכם. ההמלצות תגענה למליאת המועצה, ושם תועלה כל הצעה לדיון והחלטה".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר