מחאת ההורים עולה שלב, הפגנה מחוץ לשערי בית הספר

מחאת ההורים בבית הספר "אורות"

הורים לתלמידים בבית ספר "אורות" הפגינו ביום שלישי מחוץ לשערי בית הספר במחאה על הנוכחות ההולכת וגודלת של מדרשת אמי"ת במרחב הבית ספרי על חשבון תלמיד "אורות" יו"ר וועד ההורים: "מי שנפגע מכך הם ילדנו- ששיעורי התגבורים עתידים להתקיים במסדרונות".

פורסם בתאריך: 21.6.17 09:59

ביום שלישי בשעות הבוקר הפגינו עשרות אורות מחוץ לשערי בית הספר היסודי "אורות", במקביל ועד ההורים הודיע על עיצומים  בכיתות א'-ו' כך שהלימודים החלו בשעה תשע. הסיבה למחאה: לטענת ההורים צמצום שטחי בית הספר לטובת המדרשה באים על חשבון התלמידים, כך שאין להם די מרחב לימודי לשיעורי העזר ושעות פרטניות. יו"ר ועד ההורים, נטלי אסייג:" הכיתות משמות לטיפול רגשי באמצעות בעלי חיים, חלקן כיתות שילוב וחלקן כיתות לימוד רגילות. כיתות אלה ייכולות לשמש כמרחבי למידה משמעותיי. זהו למעשה בית הספר הממלכתי דתי היחיד באזור המשרת את כל האוכלוסייה באזור י"ב שרוצה חינוך דתי- מסורתי, זה הבית שלנו" אלא, שלפי אסייג בקיץ שעבר נכנסה לבית הספר מדרשה אמי"ת לבנות ללא ידיעת ההורים "זה היה ממש מחטף. לא ידענו ולא עודכנו על הנעשה, פשוט הוכנסו קרוואנים ולמעשה נלקח משטח בית הספר חצי אגף לטובת המדרשה הכולל חדר מיגון ושירותי בנות".הסיבה להפגנה על פי אסייג היא תוספת שטח נוסף לטובת המדרשה על חשבון כיתות לימוד המשרתות בימים אלו את בית הספר היסודי. "המשמעות היא ששיעורי עזר יתקיימו במסדרונות, כי אין מקום אחר, פגיעה נוספת היא במערך השיעורים של 'קרן קרב' שאמורים להעלות במתכונת של חלוקת הכיתה לשתי קבוצות לימוד שונות, לא יתקיימו".

לפי דבריה של אסייג, התקיימה ביום שני השבוע ישיבה אליה לא הוזמנו חברי וועד ההורים הבית ספרי. "בישיבה ביקשו עוד כיתות ועוד מבנה על חשבון בית הספר, שזה יהיה לפחות לשנתיים. ואם לא ימצא פתרון למדרשה אז גם יוסיפו קרוואנים בנוסף לאלו הקיימים היום. השתלטות, זה לא מה שהוסכם בתחילה- דובר על מבנה זמני למקסימום שנה". המאבק החל לפני מספ

"מי שנפגע מכך הם ילדנו- ששיעורי התגבורים עתידים להתקיים במסדרונות"

ר שבועות, ועל פי אסייג נשלחו לראש העיר פניות בנושא שלא נענו. "לא פנינו לגורמים אנטי-המועצה. אנחנו רוצים לקיים שיח ולהגיע להבנות. אבל רצינו להעביר מסר ברור- הדעה של וועד ההורים היא נחרצת ואחידה- אנחנו נלחמים על הבית. חשוב לי להדגיש, בזמן העיצומים לא סגרנו את שער בית הספר ולא שלחנו ילדים שהגיעו הביתה, הייתה היענות כמעט מוחלטת מצד ההורים". אז מה עכשיו? "אני מתכוננת להגיע לראש העיר ואני מצפה לתשובה ישירה ממנו. זה לא יעבור לסדר היום, אנחנו מאופקים ומנסים להגיע להסדר בצורה מתורבתת אבל עדיין אנחנו ממש לא הולכים לרדת מהעניין", סיכמה.

בהתכתבות שהגיעה לידי מערכת "כאן דרום". נראה כי ראש מינהל החינוך, אריה מימון משתלח במילים קשות ביו"ר וועד ההורים: " נסיונך לתלות את חוסר האמון כלפי ביה"ס מצד ההורים במדרשיה, הוא טעות שכן ירידה של אמון הציבור היא זו שהביאה לכיתות פנויות שאפשרו אירוח. לצערי ביה"ס אינו מראה סימני שיפור והתאוששות בהישגיו, במס' הנרשמים ורוב בוגריו אינם נרשמים למסגרות ממ"ד כהמשך. כפי שאמרתי לפורום ההורים של בית ספרך, המדרשייה תהיה בתוך ביה"ס לשנה הקרובה גם כן ואף יש כוונה להרחיב שימוש בחדרים. אני מבקש להבהיר ולהדגיש: יכולתנו לארח את המדרשייה נבעה מהתרוקנות כיתות וירידה ברישום ולא ההפך…. ירידה במס הנרשמים מתקיימת כבר כמה שנים ועוד הרבה לפני שמשהו חלם להכניס את המדרשייה לאורות" מימון מוסיף וכותב "הייתי מצפה כי תתקיים הירתמות של האוכלוסייה הדתית למען המשך התפתחותו של מוסד תיכוני דתי חדש בעיר שישרת את בנותיכם. אני תקווה שתתעשתו ותבינו שמדובר במאמץ גדול למען בנותיכם ולמען עתיד החינוך הדתי בעיר

בית ספר "אורות"

תגובת עיריית אשדוד:מינהל החינוך מופקד על מערכת החינוך העירונית ועושה ככל יכולתו על מנת לתת מענה אופטימלי לכל תלמיד ותלמידה ולכל מסגרת חינוכית בעיר. כזכור, לפני 3.5 שנים הוחלט על סגירת מקיף ב' ופתיחת מדרשה חדשה לבנות. החלטה זו חייבה הערכות מוקדמת ומציאת מקום מתאים, ולאחר בחינת כמה מקומות נמצאה מסגרת זמנית במתחם בית הספר אורות. ההחלטה נעשתה בעצה אחת עם מנהל בית הספר, ועד הורי בית הספר באותה עת, משרד החינוך והפיקוח, מתוך הבנה כי מדובר בהסדר זמני לכמה שנים עד לשיבוץ במשכן הקבע.  מזה 3 שנים שמסגרת זו פועלת על פי הסיכום הנ"ל וללא כל בעיות עד שהשבוע, מסיבות לא מובנות, פנה ועד ההורים של בית הספר בדרישה לבטל את ההסדר. מסגרת חינוכית לא נבנית בן רגע ולא משנה דרכה בן רגע. החלטות מעין אלה מתקבלות מול הנהלת ביה"ס בהדברות והתחשבות ובודאי שלא ניתן לבצע שינויים דרסטיים כמו מציאת מקום והעתקת מאות תלמידות, בהחלטה שרירותית ומיידית, במיוחד כשביה"ס אורות רושם התמעטות עקבית במספר התלמידים ונותרו חללים ריקים וללא שימוש. מינהל החינוך חוזר ומדגיש כי הסדר זה הוא זמני ובהתאם לסיכום כאמור לעיל, עד לשיבוץ המדרשה למשכנה הקבוע. כמו כן, המינהל מבהיר כי מחוייבותו היא לכל תלמידי ותלמידות העיר והכל תוך התחשבות באורות ובצרכיו. ועד ההורים מוזמן בכל עת לבוא ולשוחח ואני בטוח שבחשיבה משותפת ימצאו הפתרונות המתאימים.

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר