מקיף א׳ אשדוד. צילום: מקיף א׳
מקיף א׳ אשדוד. צילום: מקיף א׳

Showcase School – המודל הלימודי של מייקרוסופט

מייקרוסופט, חברת התוכנה והמחשבים הגדולה בעולם, מפעילה תכנית יוקרתית בשם Showcase School, שתומכת בבתי ספר אשר מקדמים מסגרות למידה מבוססות טכנולוגיה ומציעה להן להשתלב בתכנית לפיתוח דרכי למידה וחינוך בראיה עתידית. ארבעה מורים ממקיף א' אשדוד אשר התקבלו לתכנית אשתקד, כבר מיישמים את מה שלמדו בבית הספר. התכנית והמודל התאימו בדיוק לאתגר שהציבה הקורונה

פורסם בתאריך: 17.9.20 13:14

     

בית הספר מקיף א' התבשר כי זכה להיכלל בתכנית Showcase School היוקרתית של חברת מייקרוסופט העולמי. התכנית מונחית על עקרונות טרנספורמטיביים וניסיון מצטבר של עשרות שנים בתחומים טכנולוגיים הקשורים בעולם החינוך, ועל ראייה עתידית כיצד להפוך חזון בית ספרי למציאות של מחר.

מייקרוספוט מקדמת את החזון שלה באמצעות בתי ספר שישמשו מודל וחלון ראווה לשיטות לימוד מתקדמות, ולשם כך הם בוחרים מורים מתאימים שיוכלו להטמיע את המודל בבית הספר. מקיף א' אשר הגיש בקשה להשתלב בתוכנית זכה וארבעה מורים מבית הספר, אשר מכירים ופעילים בתחומי החינוך והטכנולוגיה, נבחרו לתכנית ואשתקד הם עברו הכשרה במשרדי החברה.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
השבוע מנהלת בית הספר הדס בן שושן התבשרה כי בית הספר, כמוסד חינוכי, התקבל לתכנית Microsoft Showcase Schools היוקרתית ויוכל להתחיל בהטמעת המודל. "אנחנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לבית הספר ומודים למייקרוספוט על הבחירה" אומרת בן שושן ומסבירה כי מדובר במסלול שיהפוך את מקיף א' לבית הספר מדגים של מייקרוסופט. "בתכנית הזו שותפים מנהיגים חינוכיים מובילי חדשנות מכל רחבי העולם, והיא פועלת על פי עקרונות מובנים כדוגמת מעורבות רב-שנתית לתכנון ופיתוח דרכי למידה, יצירת השפעה חיובית על ההוראה והלמידה והמוכנות העתידית של התלמידים לחיים במאה ה-21".

התכנית עצמה נועדה להפגיש מנהיגות, למידה, חדשנות, טכנולוגיה ותשתית ולהפוך את בתי הספר למסגרת למידה מקוונת, בטוחה ומאובטחת, מותאמת ויעילה, תוך הנגשת הלמידה לכל תלמיד באורח אישי, למידה המעוררת סקרנות והשראה ומעצימה את התלמידים. מבחינת חזון בית הספר הרי שמקיף א' יהפוך למוסד ראווה המייצר חוויות למידה ממוקדות, סוחפות, מכילות, מגרות ומעוררות פיתוח של מיומנויות חיוניות ומוכנות מיטבית לעתיד. "זה עולה בקנה אחד עם חזון בית הספר המבוסס על דיאלוג מכוון פרט כמנוף להצטיינות" אומרת בן שושן ומציינת כי "בית הספר פועל להפוך את הלמידה לחוויה משמעותית ורלוונטית לכל תלמיד ולמורה כאחד".

ארבעת המורים שהוכשרו במייקרוסופט הוכתרו כמורים מובילים וכבר בחופשת הקיץ העבירו בעצמם הכשרה למורי בית הספר. כך שבית הספר כבר מוכן להתחיל בתהליכי ההטמעה במהלך הלימודים בשנה זו. "התכנית נותנת מענה בצורה מדהימה לאתגרים שהניחה לנו הקורונה" אומרת בן שושן ומזכירה את משמעויות הלמידה מרחוק כטכנולוגיה מועדפת על מנת להבטיח שמירה על רציפות לימודית תוך שמירה על בריאות התלמידים והצוותים החינוכיים. בן שושן אומרת כי הבחירה של מייקרוסופט בבית הספר היא הישג נוסף לצוות המקצועי, למורים ולתלמידים ומודה לכל העושים במלאכה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר