דר רפאל אדרי צילום: אלבום פרטי

הד"ר של האגדות והמסורות של העם היהודי

רגע לפני אירוע השקת ספרו השישי של ד"ר רפאל אדרי - "בעקבות השבטים האבודים ונדחי ישראל בתפוצות" שיתקיים בחודש פברואר הקרוב במרכז התרבות מונארט באשדוד בואו להכיר את החוקר והסופר האשדודי שמוכיח את הקשר של העם היהודי לארץ ישראל

פורסם בתאריך: 28.1.20 15:15

     

ד"ר רפאל אדרי בן 71 גר באשדוד עלה ממרוקו בשנת 63 וראה עצמו כמו כל ישראלי – רכש מקצוע, שירת בצה"ל, עבד בתעשייה האווירית ויצא לצרפת ללימודים, שם קיבל את התואר ד"ר. הוא חוקר בספריו את הקשר של העם היהודי לארץ ישראל וכבר בתזה של הדוקטורט שלו נשאלה שאלה "מה יכול להצדיק את קיומו של העם היהודי בארץ ישראל?" הוא לקח את הרעיון וחקר את הנושא כמתן מענה מפורט כנגד סעיף 20 של האמנה הפלסטינאית הטוענת שאין עם יהודי והאוכלוסייה הזו היא אוכלוסייה שאין לה כל קשר היסטורי רוחני לארץ ישראל.

"לקחתי את הסעיף הזה ונאלצתי לחפש מכנה משותף שיכול לשכנע את ה'לא משוכנעים' לגבי העם היהודי והקשר הרוחני והפיזי. בחרתי את המשמעות של הסמכות האלוקית שמקובלת במדעי החברה בשלוש הדתות, מאפייני העם והשמות השונים שניתנו לעם ישראל עד ליצירה התרבותית של העם הזה במהלך ההיסטוריה שנוהל על ידי מוסדות רוחניים שלהם ארבעה יסודות פנימיים: הנבואה, הכהונה, השופטות והמלוכה- כל מה שמאפיין את עם ישראל ומה מצדיק את קיומה של המדינה".

בספרו השני, התייחס לספר התהילים כיצירה ספרותית לאומית שמחולקת לשלושה חלקים שדנים בנושאים מרכזיים בספר התהילים, ניתוח ספרותי של 150 המזמורים וסוגי המזמורים והסיכום.
במקביל, התייחס לפן החברתי דרכו ענה על שתי שאלות – האמנה הפלסטינאית שטוענת שאנו לא עם והתייחס לטענתו של שלמה זנד, בן לניצול שואה שטען כי העם היהודי הומצא בעקבות הציונות – טענה שעשתה שמות בישראל וזוכה לתהילה בקרב מתנגדי ישראל והעם היהודי.

ספר ההשקה – בעקבות עשרת השבטים ונדחי ישראל- הינו ניתוח חברתי המדבר על הגלות של עשרת השבטים. אדרי מציג בספרו את הממצאים אודות החיפושים מתוך האגדות, המסורות והמחקרים שנערכו במשך מאות שנים על ידי חוקרים והיסטוריונים וגם מתוך ממצאים וגילויים ארכיאולוגיים, ממקורות שבעל פה וגם לפי מאפיינים שפה, אזכורים וציונים של חגים, התנהלות הגולים לפי לוח שנה עברי, היכן שלא שהו ומוכיח כי העם היהודי נותר נאמן לתרבותו, שפתו ומנהגיו בעוד כולם משייכים עצמם לזרע ישראל.

בימים אלה, אדרי כבר שוקד על ספרו השביעי אשר מגיע כהמשך ודן בפרוטרוט בבעיית הגיור. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: ״נחשפתי בשנים האחרונות לאישיותו וכישרונותיו של דר׳ רפאל אדרי, באופן אישי ודרך עשייתו הספרותית בחיבוריו  המבוססים על מחקר עצמאי ושליטה מופלאה בספרות המקרא לסוגיה השונים. אדם נדיר וגאווה לעיר אשדוד״.

אירוע ההשקה וקונצרט שירת הבקשות בפרשת "יתרו" יתקיימו ביום חמישי | 13.02.20 | י"ח בשבט התש"פ החל מהשעה 18:00 | אודיטוריום מונארט אשדוד
לפרטים ומידע נוסף חייגו 08-9568333 (הדר)

ההזמנה להשקת הספר וקונצרט שירת הבקשות

ד"ר רפאל אדרי עם ד"ר יחיאל לסרי צילום: אלבום פרטי

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר