חוף חברת החשמל באשדוד צילום: דור גפני

מים וסניטציה – סימפוזיון עולמי באשדוד

ארגון רוטרי ישראל ומועדון רוטרי אשדוד בשיתוף פעולה עם עיריית אשדוד מקיימים ביום ה-21.11.19 סימפוזיון במסגרת תערוכת ,WATEC 2019 שנושאו "טכנולוגיה, מודעות וחינוך – לפתרון אתגרי מים וסניטציה". האירוע יתקיים בבית אריה קלנג (בית האומנים) באשדוד, בין השעות 08:30-16:00, במעמד שר האנרגיה וראש העיר

פורסם בתאריך: 13.11.19 20:37

     

עשרות רוטריונים מהארץ ומחו"ל ישתתפו בסימפוזיון שיתקיים באשדוד, במסגרת ועידת WATEC 2019, אליו יגיעו גם מומחים יידועי שם מתחומי האקדמיה והתעשייה, אנשי ציבור ואנשי חינוך. הכנס יהיה במעמד שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, והוא יכלול הרצאות בנושאי מים וסניטציה בעולם והאתגרים שבעיית המים מעמידה מול האנושות בתחום המודעות, החינוך והטכנולוגיה.

בכנס תוצג פעילותה של התוכנית החינוכית הארצית "נוער שותה מים ודעת – Rotary Hands Across Water) RHAW)" הנערכת בשיתוף פעולה עם עשרות מפעלים וגורמי ממשל בארץ, כמו: משרדי החינוך, הגנת הסביבה, כלכלה ותשתיות וכן עם רשות המים והאקדמיה. התוכנית פועלת בכמאה בתי ספר בארץ ותושק השנה גם באשדוד, בחסות מועדון רוטרי אשדוד ונשיאו מר בני מימון. את התוכנית פיתחה חברתHI-TEACH  בניהול ד"ר אמנון שפי, יזם התוכנית.

ארגון הרוטרי שנוסד בשנת 1905 בשיקאגו-ארה"ב, פרוס בעולם ב-206 מדינות ובהם כמיליון ורבע חברות וחברים מתנדבים, המקדמים פרויקטים הומניטאריים בינלאומיים ולאומיים ופועלים תחת החזון "שירות לזולת מעל הפרט". הארגון פועל בכל העולם במגוון תחומים שנועדו לייצר סביבת חיים טובה ובריאה לאדם כאשר פרויקט הדגל שלהם הוא חיסון כל העולם כנגד מחלת הפוליו. פרויקט זה חצה גבולות והקיף את כל העולם ובשנה זו נראה שיגיע לסיומו עם השלמת החיסון של כל ילדי אינדונזיה.

בישראל פעילים כשישים מועדונים, מהצפון ועד הדרום, ואשדוד נבחרה לארח את הסימפוזיון העולמי בנושא המים, אותו יזמה ועדת המים והסניטציה של אזור רוטרי ישראל בראשותו של נגיד רוטרי לשעבר מר אבנר פוקס, המכהן גם כשגריר של WASRAG – ארגון המים העולמי של רוטרי בישראל ובכמה ממדינות באירופה. הסימפוזיון באשדוד יהיה כאמור בשיתוף של עיריית אשדוד, מועדון רוטרי, תאגיד יובלים והמכללה האקדמית להנדסה SCE.

WATEC הינה תערוכת המים הגדולה והחשובה שבמזרח התיכון ומאורגנת אחת לשנתיים. בארבע התערוכות הקודמות שהתקיימו בגני התערוכה בת"א, ניתנה במה דומה לקיום סימפוזיון הרוטרי ובכל פעם נושא האירוע היה שונה, כמו למשל בטיחות המזון, תמותת תינוקות בעולם, מחסור במים או שימוש במים לא ראויים וכו'. השנה, נושא הכנס יעסוק במים וסניטציה בשל משבר מים עולמי הבא לידי ביטוי בין השאר בעובדה ששליש מאוכלוסיית העולם, היינו – 2.4 מיליארד איש ואישה, סובלים ממחסור במים ראויים וזמינים.

מארגני הכנס מסבירים כי הגידול באוכלוסיית העולם, העלייה ברמת החיים, ההתחממות הגלובלית, זיהום מקורות מי שתייה בגלל שאיבת יתר וחוסר משקעים, וחוסר תכנון אורבני – מאיצים את משבר המים, ובאזורים שונים בעולם זה בא לידי ביטוי ברעב כבד הנובע מהיעדר אמצעי השקיה, דישון ותשתית מתאימה להובלת מים. "ככל שתעלה המודעות, יוטמעו ערכי חינוך ואמצעי טכנולוגיה חדשה נוכל לסייע לעולם להתמודד עם משבר המים" אומר בני מימון – יו"ר רוטרי אשדוד.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי משבח את פעילות רוטרי אשדוד ומקדם בברכה את באי הכנס: "אנו פועלים בכל הכלים העומדים לרשותנו לקידום ערכי סביבה ושמירה על משאבי הטבע, כך שאשדוד היא בהחלט העיר המתאימה לארח את הכנס החשוב הזה".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר