צילום: יוסי ירום.ציפורלה

מיזם "ימי תרבות 2017" באשדוד יוצא לדרך!

מיזם הייחודי "ימי תרבות" מיוזמת מפעל הפיס ופורום מוסדות תרבות ואמנות חוזר זו השנה החמישית. במהלך שבוע ימים, בין התאריכים 13-7 בספטמבר, יוצגו מאות מופעי תרבות ואמנות ב– 100 יישובים ברחבי הארץ ויכללו מופעי תאטרון, מחול, מוזיקה, ספרות, ילדים, קולנוע ותערוכות במוזיאונים והכל במחיר של עד 20 ₪ לכרטיס

פורסם בתאריך: 28.8.17 13:45

     

עיריית אשדוד והחברה העירונית לתרבות הפנאי מזמינים את תושבי העיר לקחת חלק בחגיגת התרבות הישראלית וליהנות מהמגוון ומהעושר האמנותי, שמציעה היצירה הישראלית. בברכת חג תרבות שמח ומהנה!

יום חמישי ,  7.9.17 , מוזיאון אשדוד לאמנות                                                                                                                                                                                                                כניסה חופשית בין השעות 16:00-9:00 למוזיאון אשדוד לאמנות המציג תערוכות אמנות ישראלית עכשווית. התערוכה המוצגת במוזיאון  ״זמר בודד הוא הלב״ ,  מגוללת את סיפורה של המוזיקה המזרחית בארץ מאז קום המדינה ועד פריצתה לזרם המרכזי של המוזיקה הישראלית בסוף שנות ה-90. התערוכה בנויה כסיפור המתפתח בסדר כרונולוגי, הַחל בהגירתם לישראל של מוזיקאים בעלי שיעור קומה מארצות מוסלמיות בשנות ה-50 למאה ה-20, ועד רגע שבירתה של "תקרת הזכוכית" של תעשיית מוזיקה זו, עם הצלחתו המטאורית של אייל גולן.  סיור בתערוכה "זמר בודד הוא הלב" ושיח גלריה עם אוצר התערוכה ערן ליטוין ביום חמישי 7.9.2017 בשעה 19:00. טלפון לרכישת כרטיסים ומידע: 08-8545180 08-9568285,שעות מענה המוקד הטלפוני: 16:00-9:00.מוזאון אשדוד לאמנות, דרך ארץ 8, אשדוד.

יום חמישי , 7.9.17 בשעה:20:30.    מה עושים עם ג'ני? / התאטרון הלאומי הבימה  ג'ני איטון בת ה-75 התאלמנה מבעלה לפני כשנה. במקום לשייט בבטחה אל מחוזות הזקנה המהוגנים והעגמומיים, כפי שמצפות ממנה בנותיה, היא פוצחת במפתיע בחיים חדשים סוערים: היא מציירת עירום, מתיידדת עם נגני מוזיקה "מתקדמת", מתמכרת לשמפניה ומכניסה לביתה מאהב חדש. גיסתה של ג'ני, אודורה ההיפוכונדרית, מנסה להבין את פשר השינוי שעבר עליה, בנותיה החרדות מנסות להשיבה אל תלם הזקנה המקובל, אך ג'ני בשלה: נלחמת על זכותה לחגוג את החיים יום יום ומחדש כמי שכל חייה לפניה. "מה עושים עם ג'ני?" היא קומדיה על כל אחד מאיתנו: על צעירים החיים בהכחשה ופחד מפני הזקנה האורבת להם, ועל זקנים המתעקשים על רוח הנעורים וההרפתקנות שעדיין בוערת בהם. תרגום: שמוליק לוי, עיבוד ובימוי: הלל מיטלפונקט, עיצוב תפאורה: אלכסנדרה נרדי,עיצוב תלבושות: עפרה קונפינו, מוזיקה: שפי ישי, עיצוב תנועה: שרון גל, עיצוב תאורה: מאיר אלון. שחקנים: ליא קניג, דבורה קידר, ריקי בליך, רוי מילר, אמנון וולף, שחר רז, בן פריד, מאיה מעוז, דורון עמית.מחיר: ₪20.טלפון לרכישת כרטיסים ומידע: 08-9568080,שעות מענה המוקד הטלפוני:9:00-21:00,המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד ,דרך ארץ 1, אשדוד.

יום שישי, 8.9.17, המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן  בין השעות 13:30-10:00 המוזאון יהיה פתוח לקהל בחינם. בשעה 11:00 הדרכה פתוחה לקהל הרחב בתערוכות המוזאון. בשעה 12:00 קבלת שבת מוזיקלית בסגנון אתני, עם דקל טרי. טלפון לרכישת כרטיסים ומידע: 08-6224799, מענה טלפוני: ימים א',ג',ד',ה' 16:00-9:00,ב' 20:00-9:00, ו'-ש' 13:30-10:30.   המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן ,השייטים 16, אשדוד.      

יום שישי,8.9.17 רוקדים ברחובות אשדוד (מופעי מחול בחוצות) / עמותת הכוראוגרפים  שעת המופע: 13:30-11:30. מרכז מסחרי אזור ב' (אשדוד).הכניסה חופשית.

Calle Flamenco (סילביה דוראן) -שלוש רקדניות בתלבושות מרהיבות נותנות טעימה מריקודי פלמנקו סוחפים. כוריאוגרפיה: סילביה דוראן. רקדניות: חן מגן, אליענה הרמה, אלה פטרו .

A HIGH – סולו מאת שרון וזנה-היצירה מציגה מצבים של חיזור, פיתוי וחיפוש אחר תשומת לב ואהבה, ובוחנת תחושות של ריגוש וחופש רגעי בחיי הלילה. היצירה נוצרה במסגרת אירועי "מיפו עד אגריפס" בניהולו האמנותי של אלעד שכטר – ק.ט.מ.ו.ן. קבוצת מחול בירושלים. כוריאוגרפיה: שרון וזנה, רקדנית: תמר סון, מוזיקה מקורית ועיצוב סאונד: שגיא צורף, מוזיקה נוספת: "Von Magnet – “Minefield Dance, ניהול חזרות ויעוץ אמנותי: מלאני ברסון, עיצוב תאורה: עומר שיזף, עיצוב תלבושות: אמה מרגריטה ארנסט, "עם יצירתה HIGH, מחזקת וזנה פעם נוספת את נקודת המבט שלה, כאישה – יוצרת עוצמתית." (אורי לינקינסקי – הג'רוזלם פוסט), "יצירתה של שרון וזנה HIGH היא עבודה מהודקת שבמוקדה התשוקה. תנועת גופה של וזנה, השרירית אך גם הדרוכה מאוד, מביאה לידי ביטוי את הכוח הטמון בגוף האנושי, את החייתיות שבו, את האינסטינקט, את מרחב התחושות שלו. כאשר בני אנוש מודעים למלוא יכולתם החושנית, היא יכולה להיות כובשת. העבודה מבטאת את המתח החיוני של הגוף בין הציפיה לתשוקה לבין מימושה".(לורן גלגר , DANCE TABS NEW YORK)  עורפא (ק.ט.מ.ו.ן – קבוצת מחול בירושלים)-"עורפא, תרים!!!  חפלה. מתוק. פירות. מוזיקה. ציצים. רקדנים. אוכל. עישונים. פלסטיק. אנרגיה. בלגאן. חשיש. אוכל. נשים. שיער חזה. פיצוצים. עיניים אדומות. זיעה. אוכל. תחת. עורפא! מתנשם. מגלגלת. כפיים. חפירות. נגמר הירוק. אוכל. ריקודים…כוריאוגרפיה // אלעד שכטר בשיתוף פעולה עם האמנית שרי טיטו, רקדנים יוצרים // ניצן לדרמן, גלעד ירושלמי, ליטל בן חורין, שחקן // מיכאל לוי, תלבושות, ארט ועיצוב גרפי // שרי טיטו, מוזיקה // סמירה טאופיק, חכים, סעד אל סוגהאייר".

מוצ"ש,9.9.17 ,בשעה 21:00       על האש / התאטרון הקאמרי של תל אביב                                                                                                                                                                                                            דרור קרן, יליד עמק יזרעאל, חוזר ב"על האש" אל מחוזות ילדותו ומעמת בלילה טעון אחד, ביום חגה של המדינה, את ההורים עם הילדים, את דור המייסדים עם ממשיכי הדרך, את הבית שחלמנו עליו עם מה שהוא היום. ההצגה "על האש" זכתה בשני פרסי התאטרון הישראלי לשנת 2015 – המחזה הטוב של השנה, והשחקן המבטיח של השנה. מן הביקורות ,"חוויה תיאטרונית איכותית ועמוקה. אל תחמיצו!" חמישה כוכבים – ידיעות אחרונות, "אחת ההצגות הטובות, הרגישות והמרגשות שראיתי השנה. אל תופתעו אם תזילו דמעה בסיום" – 'קול ישראל'.    מחזאי ובמאי: דרור קרן // תפאורה :רועי ואטורי // תלבושות: רז לשם // מוזיקה: אלעד אדר // תאורה: קרן גרנק // שחקנים: מרים זוהר, רמי ברוך, אודיה קורן, עירית קפלן, יוסי קאנץ, אבישי מרידור, שלי בן יוסף, אדם שפר, אסף מרון, לנה אנה כסטרופ.מחיר: ₪20. טלפון לרכישת כרטיסים ומידע: 08-9568080,שעות מענה המוקד הטלפוני: 21:00-9:00.המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד , דרך ארץ 1, אשדוד.

יום שני ,11.9.17, בשעה 20:30 סטריאוטיפי / אנסמבל ציפורלה                                                                                                                                                                                                           סטריאוטיפי, המופע החדש והחמישי של האנסמבל, מציג פאזל של חתיכות מציאות המתפרקות ונבנות מחדש בדרך מצחיקה ומקורית. דרך סדרת מערכונים תיאטראליים, סיטואציות מוכרות מקבלות פרשנות מיוחדת וסיפורים אישיים של השחקנים מתערבבים עם שינויים תרבותיים ותופעות חברתיות שמעסיקות את כולנו. כמו בחיים, כך גם על הבמה – הכול משתנה, מתפתח, מחליף צבעים ומשנה צורה, וכל רגע משהו מפתיע קורה. צופים, שחקנים, אפילו הפודיום, כולם שותפים לחגיגה. מן הביקורות: "התזמון הקומי הנפלא, ההומור העצמי והכימיה של כולם ביחד הופכים את המופע לערב שצוחקים בו לכל האורך ומכל הלב" – "הארץ", "נועזים וצבעוניים… היצירתיות משובחת, הקצב מסחרר" – nrg. משחק, בימוי, כתיבה: גל פרידמן, לוטוס אתרוג, תומר נהיר פטלוק, תמרה קליינגון, אפרת אביב, גיה גורביץ', עמרי דורון, בן פרי. מחיר:₪20.טלפון לרכישת כרטיסים ומידע: 08-8545833, שעות מענה המוקד הטלפוני: 20:00-17:00 | 13:00-9:00. בית 'יד לבנים' ,דרך ארץ 3, אשדוד.

יום שלישי, 12.9.17 , בשעה 20:00 'אויפן וועג' / תאטרון יידישפיל

   את כולנו מרגשים שירים אותם אנחנו פוגשים בדרך, לאורך החיים. יש הטוענים ששירים הם פסקול של חיינו – מלווים אותנו ברגעים שונים, מזכירים לנו מי אנחנו, מה אנחנו; אנחנו תמיד נזכרים במשהו מסוים כשמאזינים לשיר מסוים. אולי אין לשירים כוח לשנות מציאות, אבל יש להם יכולת לסחוף אותנו למקומות אחרים, לאפשר לנו לחלום את החלום דרך המילים, לעצום את העיניים, להקשיב למילים ולחשוב שאנו במקום אחר – בילדות בחיק ההורים, אולי בנעורים, אהבה ראשונה, תקופת טיול או מלחמה. השירים מעוררים בנו רגשות נוסטלגיים והרהורים על העבר. במופע הזה, כמו במסע ארוך, אספנו שירים קלאסיים שמלווים אותנו לאורך כל החיים – גם ביידיש וגם בעברית. אנחנו כמו אותם טרובדורים הנקרים בדרך ומנעימים את הזמן. על הדרך חודרים השירים והניגונים לנשמתנו וללבנו ומשאירים בנו חותם לנצח, ככה בפשטות, אפילו בדרך אגב, כמו קסם און וועג, אויפן וועג כתיבה, עריכה ובימוי: ניב שפיר ויהונתן רוזן. ביצוע: ענת עצמון, יהונתן רוזן, ניב שפיר.                      

                             מרכז קהילתי דיונה (קק"ל 90, אשדוד)מחיר: ₪20,טלפון לרכישת כרטיסים ומידע: 08-8648585

יום רביעי , 13.9.17, בשעה: 20:30 , 'ההצגה חייבת להיגמר' / תאטרון בית ליסין                                                                                                                                       הדברים הכי טובים והדברים הכי גרועים שיכולים לקרות בתאטרון – בקומדיה הפרועה והקורעת מצחוק, זוכת פרס האוליבייה ופרס הקהל בברודווי, והלהיט הענק של לונדון וניו יורק.מאת הנרי לואיס, ג'ונתן סאייר, הנרי שילדס,נוסח עברי: גור קורן, מורן רוזן, אודי בן משה, בימוי: אודי בן משה, משתתפים: נעמה אמית, עופרי ביטרמן, לירון ברנס / עומר עציון, שירן הוברמן, אופיר וייל, יובל ינאי, אורי לייזרוביץ, יניב סוויסה. הביקורות מהללות :"הצגה קורעת מצחוק… פשוט לצחוק נטו, והרבה" – ידיעות אחרונות, "רוצו לראות… צוחקים בלי הכרה, הקצב סוחף והצחוק באולם רועם" – הבמה, "שלאגר מצחיק… עבודת צוות מושלמת של שחקני תאטרון מעולים" – גלובס, "רוצו לראות! קומדיה מטורפת, קורעת מצחוק" – לאשה.              

 המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד (דרך ארץ 1, אשדוד),מחיר: ₪20,טלפון לרכישת כרטיסים ומידע: 08-9568080, שעות מענה המוקד הטלפוני: 21:00-9:00

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר