סימונה מורלי ויחיאל לסרי צילום: צבי תקשורת
סימונה מורלי ויחיאל לסרי צילום: צבי תקשורת

כנס "אשדוד חושבת הורים" יתקיים השנה בסימן אתגרי 'דור הביניים'

ביום ה' (16.5) יתקיים באשדוד הכנס הארצי המקצועי השנתי "אשדוד חושבת הורים". הכנס, שיתקיים במרכז להורות משמעותית בעיר יעסוק באתגרי ההורות של 'דור הביניים' בעידן החדש ובסוגיות מרכזיות שמטרידות את דור זה

פורסם בתאריך: 28.4.19 15:04

     

בשנים האחרונות הפכה העיר אשדוד למוקד ידע מקצועי מוביל בארץ בנושא הורות. המרכז להורות משמעותית שהוקם תחת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות בעיר הפך למודל שמועתק לרשויות רבות בארץ ואליו מגיעים אנשי חינוך מכל רחבי הארץ ללמידה והעמקה בנושא. זוהי השנה השלישית שהמרכז מקיים כנס להורות משמעותית והשנה הכנס עוסק באתגרי 'דור הביניים', שצריכים למצוא את האיזון בין טיפול בילדיהם ונכדיהם לבין טיפול בהוריהם המבוגרים, זאת במקביל לקיום חיי הקריירה שלהם עצמם. מדובר בדור ראשון בארץ המתמודד עם התופעה.

הכנס יתקיים ביום ה (16.5) במעמד ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי, חה"כ איציק שמולי, סגנית יו"ר הכנסת ויו"ר ועדה לבניית תכנית אב לאומית בתחום הזקנה, הרב מני אזולאי, יו"ר הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות וסימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות בעיר אשדוד.

בכנס ישתתפו אנשי מקצוע מובילים בתחום זה, ביניהם ד"ר עירית רגב, גרנטולוגית ויועצת למשפחה שתרצה על הקשרים המשפחתיים במחצית של החיים, ד"ר ענת גיא, ראש תכנית תואר שני ללימודי משפחה בביה"ס למדעי ההתנהגות במכללה למנהל שתשתתף ברב שיח העוסק בנפלאות גיל הביניים, ד"ר אייל דורון, שיעסוק באושר במשפחה ויצירתיות במאה ה21, סיגל ראש, מפיקה ואשת תוכן קולנוע וטלוויזיה שתציג את אתגרי דור הסנדוויץ' מנקודת המבט הקולנועית.

הכנס יתקיים באשדוד, כאמור, בה פותח מודל ייחודי למתן שירותים ומענים עירוניים להורים שמטרתו לתת להורים כלים להתמודדות עם אתגרי השעה ולהעצימם תוך מתן דגש  לילדים ולרווחתם. את הכנס מובילה עיריית אשדוד באמצעות המרכז להורות משמעותית בעיר הפועל במסגרת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות. קפיצת מדרגה ניתנה לתחום ההורות עם הקמתו לפני 5 שנים של מבנה ייחודי שמהווה בית חם להורים ובו מתקיימות פעילויות מגוונות ומופעלים המודלים.

במרכז פותח מודל ייחודי ששם למטרה, להעלות את נושא ההורות והמשפחה על סדר היום ולסייע להורים במילוי תפקידם המגדל. המרכז להורות עוסק בפיתוח תכניות, הרצאות וימי עיון, וכן סדנאות והדרכה אישית להורים. במרכז, ההורים רוכשים כלים מעשיים להגברת הסיכויים וההצלחות של ילדיהם בחיים, תוך שיפור יכולות התמיכה, ההכלה וההובלה של ההורים. במרכז מנחות מוסמכות ומנוסות הנותנות מענים להורים באשדוד והסביבה בהתאמה לצרכים השונים תוך התייחסות לרב תרבותיות, אוכלוסיות דתיות וחרדיות ולבעלי צרכים מיוחדים. המרכז שם למטרה להנכיח ולהנגיש את השירות להורים בכל רחבי העיר ורבים מתושבי העיר נחשפו למעני המרכז.

 

ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד: "אשדוד גאה ונרגשת להיות חלוצה ולהוביל את הכנס המקצועי הזה, זו השנה השלישית ברציפות. העיר אשדוד רואה לנגד עיניה את המטרה בהעלאת המודעות והשיח הציבורי בנושא אתגרי ההורות בעידן של היום. אנו יודעים לומר כי המשפחתיות הישראלית משפיעה ומושפעת משינויים חברתיים, כלכליים ומדיניים ולכן יש לתת על כך את הדעת. הכנס הינו חלק מפעילות שנתית מתמשכת שאנו מקיימים בעיר לקידום הנושא. אני שמח שאשדוד הפכה למוקד ידע מקצועי בתחום והינו עוד אחד מהמודלים הייחודים שהעיר אשדוד מובילה למען תושביה."

סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות ציינה כי: "אנו מאמינים, שיש להעצים ולחזק את ההורים בתפקידם ההורי, לאור הקשיים והאתגרים הרבים המעסיקים אותם במהלך חיי היום-יום. בכנס השנה בחרנו להעלות את נושא ההורות של 'דור הביניים', בני 45-60, שנאלץ לתמוך גם בדור של הוריו המבוגרים וגם בילדיו ונכדיו, תוך ניסיון להגשים את עצמו בדרך – זוהי סוגיה מסובכת ומשימה קשה שחשוב לקבל בה ליווי, תמיכה והדרכה בכדי לעבור אותה בצורה המיטבית והחיובית ביותר. אנו מזמינים את אנשי המקצוע העוסקים בתחום ההורות והמשפחה לקחת חלק בכנס הקרב. זו יריית הפתיחה לפעילות ענפה בנושא בזירות השונות ולקהלים מגוונים והכל על מנת להשפיע על איכות החיים של דור הסנדוויץ' וכמובן על הוריו."

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר