אומגה בפארק אתגרים. צילום: שלומי ראובן
פארק אתגרים. דרך האומגה ועד המים. צילום: שלומי ראובן

מטיילים בפסח: מסלולים ואתרים מומלצים ליד הבית וגם קצת יותר רחוק

מסלולי טיול, סיורים מודרכים ופעילויות מאווררות במיוחד לימי חול המועד פסח בעיר וגם קצת יותר רחוק מהבית

פורסם בתאריך: 19.4.19 15:49

     

מטיילים באשדוד

פארק החולות, הדיונה הגדולה, פאתי אשדוד. צילום: בועז רענן

פארק החולות, הדיונה הגדולה, פאתי אשדוד. צילום: בועז רענן

קסם על המים

סיור מרתק לאורך חופו הצפוני של אשדוד ושפך נחל לכיש, שבו נגלה עולם קסום של בעלי חיים ימיים ויבשתיים, נתוודע למגוון האקולוגי הרחב, נמשיך ונטייל בפארק לכיש, בטיילת מזמינה לאורכו של הנחל. מנקודת תצפית הגבוהה ביותר באשדוד נספר את סיפורה של הגבעה — גבעת יונה – ונסיים בגן על שם אלישבע, שהייתה רעייתו של לוי אשכול.

ההרשמה מוגבלת עד שלושה מקומות לאדם.

שלישי 23.4.19, בשעה 10:00, נקודת מפגש: לובי מלון WEST, להרשמה: http://eventsnow.co.il/visitashdod

ים של חולות

השמורה המדוברת ביותר באשדוד פותחת בפנינו עולמות מרתקים ומסתוריים. בין חולות הזהב נחפש עקבות בעלי חיים, מחילות ורמזים, נשמע את סיפורו של גרגיר החול — מהיכן הגיעו החולות וכיצד נוצרו הדיונות — נטפס לפסגת הדיונה ונרד בדהרה, ולבסוף נשב מתחת לעצי השקמה העתיקים ונהנה ממשב הרוח. טיול לקראת שקיעה, באור ירח מלא או בבוקר רענן.

ההרשמה מוגבלת עד שלושה מקומות לאדם.

רביעי 24.4.19, בשעה 10:00, נקודת מפגש: ביג פאשן מול H&M, להרשמה: http://eventsnow.co.il/visitashdod

בעקבות עקבות ועקרבים

נטייל בדיונה של אשדוד, נחפש ונגלה עקבות בעלי חיים, גללים, מחילות ועקרבים זוהרים בעזרת פנסי אולטרה—סגול. לסיום נתגלגל להנאתנו מראש הדיונה הגדולה.

ההרשמה מוגבלת עד שלושה מקומות לאדם.

חמישי 25.4.19 בשעה 10:00, נקודת מפגש:  נקודת מפגש בביג פאשן מול H&M, להרשמה: http://eventsnow.co.il/visitashdod/

שקיעה בנחל לכיש

נצעד בכיף לאורך הטיילת החדשה בחופה הצפוני של העיר המסתיימת בשפך נחל לכיש סמוך לשובר הגלים הדרומי של הנמל. משם יתקיים סיור לאורך טיילת הנחל ולאחר מכן לגבעת יונה לתצפית מרהיבה על הנמל, שפך הנחל ורצועת החוף. החלק האחרון של הטיול יתקיים בגן אלישבע הירוק, ומשם חזרה לנקודת ההתחלה.

שבת 27.4.19, בשעה 17:30, נקודת מפגש: ביג פאשן מול H&M, להרשמה: http://eventsnow.co.il/visitashdod

פסח בתיירות אשדוד

אומגה בפארק אתגרים. צילום: שלומי ראובן

פארק אתגרים. צילום: שלומי ראובן

כך נראית הספרייה המעוצבת שהוצבה בחוף ט"ו מקרוב. צילום: יוני חזיז

הפארקים והחופים פותחים עונה

פארק אתגרים פותח עונה, סיורי תיירות ללא תשלום, ספריות החוף מחדשות מלאי לכבוד פתיחת עונת הרחצה, וגם — פסטיבל האוכל “עמים וטעמים” כבר נמצא מעבר לפינה. החברה לתיירות אשדוד מזמינה את הציבור הרחב לבוא ולהשתתף במגוון פעילויות אירועים כבר בפסח הקרוב!

בחברה לתיירות אשדוד עובדים במרץ על שלל פרויקטים לקיץ הקרוב, כאשר סנונית ראשונה מגיעה כבר בחג הפסח הבא עלינו לטובה עם חזרתו לפעילות של פארק אתגרים על גדת נחל לכיש.

פארק אתגרים

הפארק, המתאים לבילוי לכל המשפחה, מכיל שלל מתקנים והפעלות, בריכת שכשוך, מתחם להדלקת מנגל ושלל פינות מוצלות.

מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק ובאתר האינטרנט של הפארק: www.parketgarim.co.il; טל’ 053-7506599 / 073-7971188.

בחוהמ”פ הפארק פתוח בראשון—רביעי 24-21.4.19, בשעות 10:00-17:00, ויהיה סגור בשישי-שבת 20-19.4.19

ספריות החוף מתחדשות!

לכבוד פתיחת עונת הרחצה חופי העיר התחדשו בספריות חוף נוספות (חוף לידו, הקשתות וחוף באר שבע בט”ו), המציעות למבקרים ליהנות משלל ספרים ומגזינים בזמן שהותם בחוף, וכן עמדת טעינה סלולארית למכשירים ניידים ללא כל עלות כמובן. החברה לתיירות מזמינה את כל אלה המעוניינים לכבוד חג הפסח “להיפטר” ממלאי הספרים והמגזינים הישנים שברשותם (בכל השפות) להביא אותם אל אחת מהספריות המוצבות בחופים.

סיורי תיירות בסופי השבוע

החברה לתיירות ממשיכה במיזם המוצלח של סיורי תיירות מודרכים ללא תשלום לכל המשפחה: לאורך נחל לכיש, סיור במרכז המבקרים של נמל אשדוד, סיור עששיות לעת ערב, בעקבות בעלי חיים ועוד. עוד לא נרשמתם?
נשארו מקומות אחרונים! לפרטים על מועדי הסיורים והרשמה מראש (חובה): עמוד הפייסבוק של תיירות אשדוד

פקניק, חיות ומדשאות

פארק לכיש באשדוד. צילום לימור אדרי

פארק נחל לכיש

לפני שנשפך לים, קרוב להמולת העיר והנמל, חוצה נחל לכיש את אזור התעשייה של אשדוד. על הגדה הדרומית של הנחל צמח פארק עירוני המאפשר לתושבים לבוא וליהנות מרצועה ירוקה של קצת טבע ומרחב פתוח.
פינות החי יוצרות יחד מעין גן חיות פתוח לכולם, ורשימת החיות הארוכה כוללת בנות יענה, טווסים, יחמורים, זברות וראמים, חלקם הובאו לכאן עם פינוי גוש קטיף ב-2005, וחלקם הובאו מגני חיות בסביבה. היזהרו שלא לעצבן את עבדקן הרעמה, שבשפה היומיומית נקרא כבש, ועל פי שלט ההסבר נוגח חזק מאוד, ובכלל, כדאי לא להציק לחיות אלא ליהנות מהן.

מסלולי הטיול: בתוך תחומי הפארק קיים מתחם צפרות, פרי שיתוף פעולה בין החברה להגנת הטבע וחופית – חברת התיירות העירונית של אשדוד. בחורשת עצי שיטה מלבינה, מין נדיר כשלעצמו, באזור הפרא שבו נשפך נחל לכיש אל הים, אפשר למצוא שלדגים, סופיות, אנפות, אגמיות וברווזים המנצלים את סביבת הנחל למנוחה במשך השנה. בתיאום מראש אפשר לצאת עם מדריך לסיור בשטח הפארק, כולל תצפיות בבעלי הכנף. טיבוע ציפורים מתקיים במקום פעם בחודש, והציבור מוזמן להשתתף בפעילות. המתחם פתוח לביקור בכל שעות היממה, כמו כל הפארק. הדרכות לקבוצות באמצעות מנהלת פארק אתגרים אשדוד.

בשביל הכיף

נחל לכיש. צילום דור גפני

טיולים בסביבה

פרויקט הטיולים המסורתי של אשכולות — פורום מרכזי סיור, לימוד ותודעה יהודית-ישראלית — חוזר בפסח בשיתוף משרד החינוך ומכבי שירותי בריאות, והשנה בסימן עידוד אורח חיים בריא. במהלך חול המועד פסח מדריכי טיולים של אשכולות יתפרשו על פני 24 מוקדים ברחבי הארץ. הסיורים מותאמים למשפחות.

יש להירשם מראש ללא תשלום. לפרטים והרשמה: 0778994989 ובאתר אשכולות: eshkolot.org

לכיש הפלוגה הדתית — תל עירני

במהלך הסיור נגיע אל תל עירני שליד קריית גת ונצעד בעקבות סיפורה של הפלוגה הדתית. נשמע את סיפורה הבלתי אפשרי של פלוגה שנשכחה בתש”ח, שצעדיה במלחמת העצמאות נמדדו על פי אמות המידה המוסריות הגבוהות ביותר. מתאים למשפחות עם עגלות ילדים. משך הסיור: כשעתיים.

יש להירשם מראש ללא תשלום. לפרטים והרשמה: 0778994989 ובאתר אשכולות: eshkolot.org

תל לכיש

במהלך הסיור נגיע אל מרגלותיו של אחד התלים המרשימים בארץ, נשמע את סיפורו ונעפיל אליו. שם נראה את העתיקות ונחבר את הממצא אל המורשת שלנו כאן בארץ ישראל. מהתל נוכל לצפות על האזור כולו ולראות את החקלאות הפורחת ומתפתחת בחבל לכיש. משך הסיור: כשעה וחצי.

הטיולים והפעילויות יתקיימו בימים שלישי-חמישי 23.4.19 עד 25.4.19 בחול המועד פסח, פרטים נוספים, פירוט המוקדים והרשמה לסיורים: 0778994989 ובאתר אשכולות: www.eshkolot.org

שמורה, חניון לינה וחוף ים

האם בקרוב "במבי" יהיה רק שם של סרט? צביה ושני עופרים בחולות ניצנים. צילום: ברוך תמם רט"ג

צביה ושני עופרים בחולות ניצנים. צילום: ברוך תמם רט"ג

שמורת טבע חולות ניצנים

חולות ניצנים משמרים את המרחב הטבעי של נופי חולות נודדים, חולות מיוצבים למחצה, שקעים, ובהם שרידי בוסתנים ישנים, רכסי כורכר חופיים וחוף ים.

איפה: שמורת טבע חולות ניצנים משתרעת על פני כ-20 אלף דונם במישור החוף הדרומי, בין אשדוד ואשקלון. השמורה מקיפה את חוף ניצנים — חוף רחצה מוכרז, הכולל בתחומו גם מחצבות כורכר שבקרקעיתן נוצרו בריכות מי תהום.

מוקדי עניין עיקריים: שער השמורה הוא נקודת המוצא לטיולים בשמורת הטבע חולות ניצנים. בשער מוצגים שלטי הסבר על השמורה. מעבר לשער נמצא חניון יום או לילה, ובו שולחנות פיקניק בצל עצי אקליפטוס ומתקן לאיסוף אשפה. בחניון מותרת לינת לילה. לשירות הלנים נקבע מתחם מוסדר להבערת אש. רצועת חוף הים היא בין קו המפגש של הים והיבשה ובין רכס הכורכר החופי. יחידה זו חסרת צומח אך מתקיימים בה מיני בעלי חיים של חוף הים. רצועת החוף היא אתר הטלות חשוב לצבי ים.

רכס הכורכר החופי מאופיין בצומח של גבעות הכורכר של חוף הים, המצטיין בעמידות לרסס ים ולתנאי יובש הטיפוסיים לבית הגידול הכורכרי. דיונות החול מיוצבות למחצה ומאופיינות בצומח של לענה חד זרעית ורותם המדבר. בשקעים שבין רכסי החול מצויים שרידי חקלאות עתיקה וכן צומח אופייני, כגון קנה סוכר מצרי, אגמון הכדורים ועוד. אפיק נחל אבטח הוא אפיק שיטפוני עם מי תהום גבוהים, החוצה את חגורת הדיונות החופית ורכס הכורכר. כאן מצוי פרט ייחודי של צפצפת הפרת, עץ נדיר יחסית של נאות מדבר בקרבת ים המלח ונחל צין, שהופעתו כאן, ממערב לקו פרשת המים הארצית, היא חריגה. באזור חורש צפוף של שיטה מלבינה, שהוא מין ממוצא טרופי, נדיר בישראל, תפוצתו בארץ מקוטעת והוא מופיע במספר מוגבל של אתרים בישראל, חלקם שמורות טבע. יער פארק של שקמה ואשל ממוקם ברצועת ההשקה בין החולות לשטחים המעובדים. זהו נוף ייחודי למישור החוף הדרומי שנפגע באופן משמעותי עקב פיתוח.

מסלולי הטיול בשמורה: ציר השקמים — ציר תנועה לטיולים רגליים ורכובים, לרכבי 4×4. הציר עובר לצד שדרה של עצי שקמה גדולים ומרשימים.

שביל חוצה חולות — שביל מסומן בצבע כחול שיוצא משער השמורה לכיוון מערב. השביל חוצה דיונות מיוצבות למחצה ומגיע לאחר כקילומטר אחד לציר הנקז.

מסלול דרך השריון — נקרא כך משום שבעבר נערכו בו אימוני נהיגה בטנקים. זהו נתיב מסומן בצבע ירוק היוצא מאתר תות-שקמה לכיוון מערב, עובר על פני אזור של דיונות נודדות ומגיע לאחר קילומטר לציר הנקז, במקום המפגש עם שביל חוצה חולות (כחול). מנקודה זו ניתן לחזור על שביל חוצה חולות מזרחה לשער השמורה, או להמשיך לחוף הים.

 

פיקניק על המדשאה

kd-m-c גשר אשכול צילום רשות הטבע והגנים

פארק אשכול. צילום רשות הטבע והגנים

גן לאומי אשכול

גן לאומי אשכול (הבשור) הוא אתר לבילוי בחיק הטבע המשתרע על פני 3,500 דונם. במלחמת העולם הראשונה גילו חיילים אוסטרלים, שלחמו במקום נגד הצבא התורכי, שרידים של כנסייה ביזנטית ובה רצפת פסיפס יפהפייה.

פסיפס מוצג עתה לראווה בעיר קנברה, בירת אוסטרליה.

איפה: הכניסה אל הפארק — מערבית לאופקים. ניתן להגיע אל הפארק מצומת יד מרדכי, מצומת מגן ומצומת גילת.

מוקדי עניין עיקריים: מדשאות רחבות ידיים ומתקני פיקניק. בחלק הצפוני של הגן הלאומי מתנשאת גבעה קטנה — ח’ירבת שלאלה – שמראשה תצפית נאה על הסביבה. במרכז הפארק גבעה קטנה שבה נחפרו שרידי האתר עין הבשור. זוהי תחנת דרכים מצרית מסוף האלף הרביעי לפנה”ס. למרגלות הגבעה, בערוץ נחל הבשור, נובעים מעיינות עין הבשור. מי המעיינות יוצרים בריכה נאה (על פי הנחיית משרד הבריאות מותר לשכשך בה רגליים בלבד).

מים חמימים למדי ושומרים על טמפרטורה קבועה של 20 מעלות במשך כל השנה. מבני הבטון הסמוכים למעיין שימשו את המשאבות שהקימו יחידות הצבא הבריטי לצורך השקיית סוסי חיל הפרשים ולמילוי מכלי הקטרים של הרכבות הצבאיות.

מסלול הטיול: מהפארק ניתן לצאת למסלול דרך הבשור, דרך עפר באורך של 18 קילומטר, שהוכשרה על ידי קרן קיימת לישראל למכוניות פרטיות. הדרך פרושה בין גן לאומי אשכול וצומת צאלים, ובה נקודות תצפית, נקודות היסטוריות, גשר חבלים ועוד. בצד האתרים, לאורך הדרך, ניצבים שלטי הסבר.

מערות שהן אתר מורשת עולמית

בית גוברין עיר בני חורין קרדיו רשות הטבע והגנים

בית גוברין עיר בני חורין קרדיו רשות הטבע והגנים

גן לאומי בית גוברין

מערות מראשה ובית גוברין בגן הלאומי בית גוברין זכו לתואר הבינלאומי אתר מורשת עולמית, אחד מתוך כ-1,000 אתרים בכל העולם. גודלו של הגן הוא כחמישה קמ”ר. התואר מוענק לאתרים בעולם שיש להם ערך יוצא דופן לאנושות. מטרת הכרזתם היא שימורם למען הדורות הבאים. הבחירה נעשתה בידי אונסק”ו – ארגון האו”ם לחינוך, מדע ותרבות (UNESCO). הענקת התואר במסגרת אירוע מרגש נערכה בשלהי חודש יוני 2014 בעיר דוחא בקטאר. בכך מצטרפות המערות לרשימה מכובדת של אתרים בעולם (כמו מפלי הניאגרה ומפלי האיגואסו, גראנד קניון, מאצ’ו פיצ’ו, שונית המחסום הגדולה באוסטרליה ואתרים אחרים) ובישראל (מצדה, העיר העתיקה של עכו, התלים המקראיים מגידו, חצור ובאר שבע, דרך הבשמים וערי המדבר בנגב, הכוללים את עבדת, ממשית, שבטה וחלוצה, הגנים הבהאים בחיפה ועכו ומערות הכרמל).

מהות ההכרזה על מערות בית גוברין–מראשה כאתר מורשת עולמית היא: “מערות מראשה ובית גוברין בשפלת יהודה כמיקרוקוסמוס של ארץ המערות בישראל”. המערות מייצגות את “ארץ אלף המערות” בשפלת יהודה הפזורות על שטח של כ-120 קמ”ר, וכולן מעשה ידי אדם. ההכרזה היא על השטח של הגן הלאומי מראשה ובית גוברין. המערות בשטח זה מאפיינות את הסוגים השונים והרבים של כל המערות בשפלה. מספר המערות בשטח שהוכרז הוא קרוב ל-500, וחלקן הגדול הן מערכות בעלות עשרות חדרים. הסוגים השונים של המערות הם מחצבות אבן, בורות מים, בארות, בתי בד, קבורה, פולחן, קולומבריום (שובך יונים), אורוות סוסים, אחסון, מרחץ, נקבות מים, מערכות מסתור ועוד. המערות לא שימשו למגורים. המערות הראשונות באזור נחצבו מתחת לתל מראשה במאה התשיעית לפנה”ס. תקופת השיא של השימוש במערות הייתה במאות השנייה והשלישית לפנה”ס. באתר נמצאות מערות רבות מסוגים שונים, ומשך הזמן שבו היו בשימוש הוא 2,000 שנה בקירוב.

איפה: גן לאומי בית גוברין שוכן בלבה של שפלת יהודה ומשתרע על שטח של 5,000 דונם. נוסעים לקיבוץ בית גוברין, שאליו ניתן להגיע מכיוון בית שמש בכביש מספר 38 או מכיוון קריית גת בכביש מספר 35. הכניסה לגן הלאומי נמצאת סמוך לקיבוץ.

מוקדי עניין עיקריים: תל מראשה — תל המזוהה עם מראשה המקראית. במערות מראשה בורות מים מרשימים, בתי בד, מערות קולומבריום ומערות קבורה של האוכלוסייה הפיניקית שחייתה בעיר, ובהן שוחזרו ציורי קיר נדירים. מתחם העיר הצפונית, ובו שרידים מרשימים מהתקופה הרומית (אמפיתיאטרון, בית מרחץ, חומות) ושרידים של מבצר צלבני, ובו כנסייה, חדר אוכל, סדנאות וקמרונות תת-קרקעיים. כמו כן, במקום קיים מתחם ובו שחזור של גת ובית בד עתיקים.

תצפית — בראש תל מראשה קיימת נקודת תצפית מעולה על דרום שפלת יהודה.

בחול המועד פסח: ייערכו בגן הלאומי בית גוברין פעילויות מיוחדות לכל המשפחה. בשעות 15:00-9:00 (מדי שעה עגולה) תושמע החוויה הקולית באמפיתיאטרון של עיר בני החורין. נקודות הדרכה בעיר בני החורין יתקיימו כרבע שעה לפני המיצג הקולי ב—9:45—15:45.

בנוסף, ניתן לשלב סיור במערות הפעמון בגן הלאומי בית גוברין בשעות 10:00–18:00 — שבהם יתקיימו מופעי מוזיקה לכל המשפחה עם המרכז הישראלי למקהלות ולחבורות זמר.

 

“משקיעה לזריחה”: מופע לילי רב חושי חדש

מצדה בין שקיעה לזריחה. צילום בריז קריאטיב

מצדה בין שקיעה לזריחה. צילום בריז קריאטיב

מצדה

הצפייה שלי בהשקתו של החיזיון האור-קולי החדש “משקיעה לזריחה”, שהופק בעלות של 10 מיליון שקל ומוקרן באמפיתיאטרון בגן הלאומי מצדה לרגלי צלעו המערבי של הר המצדה, הייתה חוויה ויזואלית עוצמתית ומרשימה.
המופע התקיים באוויר הצח ברוח קלילה ומלטפת תחת שמי המדבר זרועי הכוכבים. באמצעות אחת מהקרנות החוץ הגדולות בעולם והיחידה מסוגה בישראל ושנעשה בה שימוש בסאונד ובתאורה מהמתקדמות בעולם ובאלמנטים של שיתוף הקהל באמצעות צמידים צבעוניים, הציג החיזיון באור חדש את הסיפור הדרמטי בן 2,000 השנים של התאבדות המורדים היהודים שהתבצרו על ההר וסירבו ליפול בשבי הרומאים. את פס הקול המוזיקלי לחיזיון שכתב והלחין המוזיקאי שלמה גרוניך מבצעים תזמורת, מקהלה וזמרים רבים, בהם הראל סקעת ולירז צ’רכי.

אורך המופע כ-45 דקות. המחיר למבוגר 50 שקל ולילד עד גיל 18- 40 שקל. הנחות ללנים בחניון הלילה הגדול והמאובזר. מומלץ להגיע לאתר שעה לפני ההקרנה לחזות בנוף המרהיב על רקע השקיעה ולבקר במתחמים שהוקמו במקום ומאירים זוויות חדשות בסיפור מצדה וכן לצפות בסרט על החפירות הארכיאולוגיות במצדה. מגיעים למקום מערד דרך כביש 3199 ,שמים בווייז חניון מצדה מערב.

מאת רבקה יניב

חול המועד שני-רביעי 24—22.4.19, בשעה 20:30, הגן הלאומי מצדה

פסטיבל יציאת מצרים ופסטיבל מפה

יציאת מצרים ביד מרדכי. צילום גלעד קוולרציק

יד מרדכי

קיבוץ יד מרדכי ממשיך במסורת ומזמין את הקהל הרחב לפסטיבל יציאת מצרים החמישי, פסטיבל מיוחד וחווייתי שיתקיים בכל ימי חול המועד. על רקע נוף קדומים ייצאו המשפחות יחד עם מדריכים לשחזור האירועים שחוו בני ישראל במסלול יציאת מצרים. הם יתלבשו כבני ישראל וייצאו אחר משה רבנו למסע במדבר. במהלך המסע יחצו המשתתפים את “ים סוף” (נחל שקמה), יטפסו על ההר ועל הדיונה, כשברקע ישמעו את סיפור יציאת מצרים.

"אירועי מפה ומצה" של משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים מגיעים גם השנה לאתר שחזור הקרב שביד מרדכי.

הילדים יוכלו להתחפר בעמדות ההגנה, לשחזר את מהלך הקרבות וללמוד על הלחימה העיקשת. במסגרת הפסטיבל יחכו לילדים מדריכים שיסבירו על ההיסטוריה המרתקת של יד מרדכי: מהקמת הקיבוץ, הקרב ההרואי במלחמת תש”ח והחיים שלאחר המלחמה. בנוסף על כך, תתקיים פעילות לכל המשפחה: הפנינג משחקי חשיבה בהשתתפות מנחים מקצועיים שמסבירים וגם קצת נותנים רמזים.

בנוסף ישתתפו המשפחות במשחק תיבות בריחה ייחודי “אוצר יד מרדכי”. משחק המבוסס על תיבות נעולות שהמשתתפים יצטרכו לפתוח בזמן קצוב. החידות מבוססות על נקודות ציון שונות מסיפורו של קיבוץ יד מרדכי.

הכניסה והפעילות — בחינם.
פסטיבל יציאת מצרים: ימים שבת עד שבת 27-20.4.2019, פסטיבל מפה ומצה בימים שלישי ורביעי 24-23.4.2019 , בין השעות 16:00-10:00.
בנוסף, בכל ערב של הפסטיבל יערך מופע מוסיקלי ברחבת פסל מרדכי אנילביץ’: בשלישי 23.4.19 בשעה 18:30 מופע שירי ארץ ישראל לכל המשפחה. ברביעי 24.4.19 בשעה 18:30 מופע שירי ביטלס לכל המשפחה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר