אמיל אאיבנדר בשמחת הקצב. צילום יח"צ
אמיל אאיבנדר בשמחת הקצב. צילום יח"צ

חוגגים תרבות

המדריך המלא לאירועי חול המועד פסח באשדוד

פורסם בתאריך: 19.4.19 11:11

תור הזהב

הפסטיבל חוזר בפעם השביעית

פסטיבל תור הזהב חוגג את שנתו השביעית בארבעה ימים של חגיגה רב תרבותית סוחפת.

תור הזהב ממשיך גם השנה בקו האמנותי של הפקת מופעי מקור ויצירת שיתופי פעולה חד פעמיים המשקפים את הפתיחות בתרבות היהודית בפרט והישראלית ככלל.

הפסטיבל מעלה על נס את המושג “תור הזהב” והאנדלוסיה בתוכו כתפיסת עולם תרבותית עשירה ומרתקת.

הפסטיבל בא להאיר את הקשר בין הקהילות הרבות והמגוונות ואת המאפיינים של כל אחת ואחת מהן. החיבור ביניהן הוא היוצר פסיפס מוזיקלי ותרבותי מרתק הקושר את קצות הקשת המרכיבה את החברה הישראלית.

מוטי מלכא, מייסד הפסטיבל: “’יפה בית של שיר מבית של זהב’, כתב המשורר ר’ משה אבן עזרא. המונח ‘אנדלוסיה’ מקפל בתוכו עולם עשיר ומרתק של יצירה גדולה באמנות, ספרות, הגות, מדע, מוזיקה, ציור ועוד. ולצד אלה היא גם תפיסת עולם של פתיחות ומתינות, של חיבור בין עמים ותרבויות. גם בשנה זו אנו נותנים ביטוי אמנותי לתרבויות ולקהילות ישראל השונות, המביאות אל הבמה את אוצרות ושורשי התרבות העשירים עליהם גדלו. אני מזמין את הקהל הרחב להגיע להתענג ולהיות שותף בפסטיבל”.

ד”ר יחיאל לסרי, ראש העיר אשדוד:

“פסטיבל תור הזהב הייחודי מעניק במה מחודשת לאוצרות המורשת והתרבות, שהיו מנת חלקם של העם היהודי. הפסטיבל בא לקדם פתיחות ורב תרבותיות, כפי שהייתה קיימת בתקופת תור הזהב בספרד על ידי שיתופי פעולה ייחודיים בין אמנים מוכשרים. העיר אשדוד, כעיר המתאפיינת ברב תרבותיות ומאחדת אנשים מ-99 קהילות, מחוברת למגוון ולעושר התרבותי של אזרחי מדינת ישראל ומעודדת דיאלוג בין-תרבותי. אני מזמין אתכם להגיע וליהנות ממגוון מופעים אותנטיים ומיוחדים שיתקיימו בפסטיבל."

הפקות מקור

אתניקס. צילום פיני סילוק

אתניקס. צילום פיני סילוק

בועז שרעבי. צילום יח"צ פסטיבל תור הזב

בועז שרעבי. צילום יח"צ פסטיבל תור הזב

יה—חביבי

בשלישי במשכן “יה—חביבי” – מופע שירה ומוזיקה של יצירות הפאר מהקלאסיקה הירושלמית- שארקית עם מיטב הפייטנים. הפקת מקור חד פעמית לפסטיבל.

משירי אום כולתום, מוחמד עבד אל וואהב, פאריד אל-אטרש, עבד אל חלים חאפז ואחרים.

עם מותם של גדולי הזמר הערבים בשנות ה-70 נשבו רוחות זרות בהיכל המוזיקה הערבית. אט אט הם ידירו ממנה את קסמיה השורשיים ויישארו נושאי לפיד בודדים שיצליחו לשמר את הרצף המלודי בתוך מנהרת הזמן הפוסט-מודרנית.

במקביל, בישראל נרות קטנים ניצתו, וקולות שעלו מעירק, תימן, מצרים, מרוקו, תוניס, לבנון וסוריה הצטרפו לכדי לפיד ואבוקה בוערת, הנוגעת בגעגוע וזיכרון דור ההורים לתרבות מקור הולדתם. זו הציתה איתה את הדור השני והדור הנוכחי ליצירה ולעשייה שנועדו לשמר, להנציח ובסופו של יום לכתוב את עתיד שירי מכורתנו. במופע ראשון מסוגו בארץ ובעולם פסטיבל תור הזהב מקבץ לערב אחד את השורה הראשונה של הפייטנים בישראל משני הדורות הללו ומפגיש אותם עם גרסאות המקור.

שלישי 23.04.19, בשעה 20:00, משכן לאמנויות הבמה

אתניקס

ברביעי באמפי אשדוד המסיבה של "אתניק"ס, הפקת מקור לפסטיבל. אורחים מיוחדים: דיקלה, עידן עמדי ושמעון בוסקילה אשר יבצעו ביחד ולחוד את הלהיטים הגדולים, ביניהם:

“מתי לחזור”, “ציפור מדבר”, “קטורנה מסאלה”, “כתם הפרי”, “תותים”, “מחר אני בבית”, “ג’סיקה”, “שיר ישן”, “BMW שחורה” ועוד. במופע תאורה חדשנית, במה מפוארת והלהיטים הגדולים של הלהקה. חוויה חסרת התקדים המובטחת לקהל.

רביעי 24.04.19, בשעה 20:30, אמפי אשדוד

בועז שרעבי

בראשון במשכן בועז שרעבי במופע חגיגי.

המלחין וזמר הנשמה בועז שרעבי חוזר לאשדוד במופע מרגש וחגיגי בליווי מורחב של נגנים, עם כל הלהיטים והשירים המוכרים והאהובים: “רק אותך אוהב הלילה”, “אם את עדיין אוהבת אותי”, “לתת”, “את לי לילה”, “הלוואי”, “היה חזק”, “כשאת נוגעת בי” ורבים אחרים.

עם הלהקה: פסנתר – ירון בכר, קלידים ואקורדיון – דורון פיקר, בס – אילן אביב, תופים – אלי בן שושן, גיטרות – יאיר מיכאל. אורחת מיוחדת בפסטיבל תור הזהב: הכנרית הילה בן-טובים. מופע פותח: להקת “ציפורי שיר”.

ראשון 21.04.19, בשעה 21:00, המשכן לאמנויות הבמה

 

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

מה במשכן

הבוריקיטס של אמא. בתמונה: דפנה דקל. צילום עמית צח, דורית ראובני. צילום קוקו, אושיק לוי. צילום תהילה שטנגר וחופית ראוכברגר, אהרון פררה. צילום בני מלמד, מור קרבסי. צילום דניאל קמינסקי רועי זוארץ- אבי גמליאל

הבוריקיטס של אמא. בתמונה: דפנה דקל. צילום עמית צח, דורית ראובני. צילום קוקו, אושיק לוי. צילום תהילה שטנגר וחופית ראוכברגר, אהרון פררה. צילום בני מלמד, מור קרבסי. צילום דניאל קמינסקי, רועי זוארץ. צילום אבי גמליאל

בוריקיטס

בשני במשכן “הבוריקיטס של אימא” (Burikitas de Las Mama), במופע מיוחד, הפקת מקור לפסטיבל, בשפת הלדינו ורומנסות מתורגמות.

תור הזהב של יהדות ספרד מאופיין בין היתר בתקופה של פריחה רוחנית ותרבותית שבה נוצרה שפת הלדינו, שעברה מפה לאוזן בין הדורות והפכה להיות שפת אהבתם של הורינו ושלנו. שפת הלדינו כוללת בתוכה פיוטים ושירי קודש וכמובן רומנסות מרגשות, סיפורים ופתגמים חכמים מלאי הומור, רוך ואהבה. במופע יסופרו אותם הסיפורים, ומיטב הזמרים יבצעו משירים אלו וישירו עם הקהל באמצעות מצגת עם מילות השירים. השירים מוכרים בכל בית בישראל והפכו להיות חלק ממוזיקת עולם בפסטיבלים שונים. לא סתם אומרים שכשאימא מכינה את הבוריקיטס ושרה בלדינו – הם יוצאים הכי חמים, טעימים ומשפחתיים.

משתתפים: אושיק לוי, דורית ראובני, דפנה דקל, אהרון פררה, מור קרבסי. מנחה: יענקל’ה מנדל. ניהול מוזיקלי ועיבודים: רועי זוארץ. אורח מיוחד מלונדון: המתופף האגדי ואחת מאושיות המוזיקה שעיצבו את המוזיקה הישראלית יוסי אטיאס.

שני 22.04.19, בשעה 21:00, המשכן לאמנויות הבמה

סיפור אחר

בשלישי במשכן “סיפור אחר”, סרט והרצאה (במסגרת סדרת “החיים בסרט”).

כמו בסרטי המופת הקודמים של אבי נשר, “סוף העולם שמאלה”, “הלהקה”, “דיזנגוף 99”, “פעם הייתי” ו”החטאים”, יוצא שוב הבמאי למסע קולנועי מרתק, מקורי, משעשע ומפתיע אל תוך מרחבי הזהות הישראלית. ברגישות ובהומור המאפיינים את יצירתו, פורש נשר בהשראת סיפור אמיתי עלילה מעוררת מחשבה, התרגשות והזדהות.

בימוי: אבי נשר. משתתפים: ג’וי ריגר, מיה דגן, יובל סגל, נתן גושן, ששון גבאי.

הרצאת בזק: שהרה בלאו, סופרת ופובליציסטית, זוכת פרס ראש הממשלה לשנת תשע”ה ומחברת מספר רבי מכר, בהרצאה על מורכבות החיים בישראל, בין עולם הדתי לזה החילוני.

שלישי 23.04.19, בשעה 10:00, המשכן לאמנויות הבמה

אנדלוסית בגאון

ברביעי במשכן “אנדלוסית בגאון”, קונצרט מחווה לניסים גאון. הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל: התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד עם בנימין בוזגלו וסאנא מראחטי ממרוקו.

מופע אנדלוסי קלאסי המביא אל הבמה את היצירות האנדלוסיות הקלאסיות בעברית ובמג’רבית לצד יצירות שאעבי קלות בשתי השפות.

ניסים גאון נולד ב-1922 בעיר ח’רטום, בירת סודאן, למשפחה יהודית-ספרדית. גאון, איש עסקים ונדבן ידוע, מן המנהיגים הבולטים בקרב יהדות אירופה, מכהן כנשיא הפדרציה הספרדית העולמית. פועל בארץ ובעולם להנחלת מורשת יהודי צפון אפריקה. פרס גאון המוערך מוענק לחוקרים ומקדמי תרבות יהדות ספרד בישראל על ידי תנועת “ביחד” וקרוי על שמו. הקונצרט במעמד בני משפחת גאון וראש העיר אשדוד ד”ר יחיאל לסרי.

משתתפים: בנימין בוזגלו – מנהל אמנותי וסולן, סאנא מראחטי – סולנית, סיון אלבו בן חור – מנצחת התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד.

רביעי 24.04.19, בשעה 21:00, המשכן לאמנויות הבמה

יד לבנים

טזטה בנד. צילום לימור אדרי

טזטה בנד. צילום לימור אדרי

העיקר שנפגשים

בשלישי ביד לבנים הצגת תיאטרון יידישפיל “העיקר שנפגשים” (אבי מען זעט זיך).

הצגת בידור מוזיקלית צבעונית ומרשימה בשילוב של מוזיקה והומור – מופע חדש ומרגש שאסור להחמיץ. המופע בליווי תרגום לעברית ולרוסית.

בהשתתפות האחיות רייפר, נתן הכט. במאי: ששי קשת. מחזאי: נתן הכט. ניהול מוזיקלי: מישה בלכרוביץ.

שלישי 23.04.19, בשעה 21:00, יד לבנים

סנגם

בראשון ביד לבנים “סאנגם” של התיאטרון ההודי-ישראלי.

סיפור אהבה טראגי ושובה לבבות על משולש אהבים. ההצגה הלוקחת את הצופים למחוזות הודו הצבעוניים ולשירים מלאי נוסטלגיה. ההצגה מבוססת על הסרט ההודי שובר הקופות “סאנגם”.

ההצגה בהינדית עם תרגום לעברית על גבי המסך.

משתתפים: מאור בורגאוקר, נירה סלומון, שי דוקרקר, יואל דיווקר, נורה טלקר, גילה אפטקר, אפרת ימית קילקר, צבי זמיר, מוריאן אשר סלומון, נועם דוקרקר, ידאל סלומון.

ראשון 21.04.19, בשעה 20:30, בית יד לבנים

פיוטים על הבר

בראשון בקפה יד לבנים “פיוט על הבר” – פיוטים לפסח.

מחרוזות פיוטים לפסח: “יום ליבשה”, “מלכי מקדם”, “אל עליון” ופיוטים העוסקים בנושאים גאולת ישראל, יציאת מצרים ושירת הים. את הפיוטים כתבו משוררי תור הזהב רבי יהודה הלוי, רבי שלמה אבן גבירול וגם משוררי המגרב של הדורות האחרונים רבי דוד חסין ורבי דוד בוזגלו.

מחרוזת הפיוטים בביצוע תלמידי מרכז הצעירים בהדרכתו של הפייטן מימון מני כהן בליווי אנסמבל נגנים.

ראשון 21.04.19, בשעה 18:00, קפה תיאטרון יד לבנים

חובק עולם

בשני ביד לבנים “כלייזמר חובק עולם – התזמורת הסימפונית אשדוד ואורחים. זוהי הפקה מיוחדת לכבוד הפסטיבל.

מופע כלייזמר בינלאומי המפגיש את עולם הניגונים וחצרות העיירה היהודית עם מגוון תרבויות וסגנונות מוזיקליים מרחבי הגלובוס.

בהשתתפות: וירטואוז הכינור הבינלאומי מריו קורניק (קרואטיה), וירטואוז האקורדיון הבינלאומי אמיל אייבינדר, אמן הקלרינט הבינלאומי חנן בר סלע. התזמורת הסימפונית אשדוד: מנצח – אוריין שוקרון. מנהל אמנותי – חנן בר סלע.

שני 22.04.19, בשעה 20:30, בית יד לבנים

טזטה בנד

בשלישי בלובי יד לבנים “טזטה בנד” – מופע פתיחה חגיגי.

“טזטה בנד” עם הזמרת קנוביש אבבה מלס בליווי כלים אותנטיים ורקדנים במופע של ריקוד ושירה מתרבות יהודי אתיופיה. כניסה חופשית.

שלישי 23.04.19, בשעה 19:30, לובי בית יד לבנים

הארי השחור

בשלישי בקפה יד לבנים “dBlackLion” (הארי השחור) – מופע אורח מחו”ל.

עמנואל ירדאי, סולן להקת “שורשי אפריקה”, שב הביתה לאשדוד מצרפת עם נגניו מרחבי העולם במופע מדהים מאלבומו הכפול “dBlackLion” שמשלב רגאיי שורשי משובח ומוזיקת נשמה וג’אז מקורי בארבע שפות של מופע מלודי וסוחף.

שירה: עמנואל ירדאי. תופים: צ’א באלאנגולה (קונגו). בס: פיליפ נאני (חוף השנהב). קלידים: מוכתאר ו’אורי (סיארה לאון). סקסופון טנור: ברינו בראון (ארה”ב).

שלישי 23.04.19, בשעה 19:30, לובי בית יד לבנים

ספרי

ברביעי ביד לבנים “סַפָּרִי” – אנסמבל ענבל במופע שירת יהודי תימן העתיקה.

במהלך קריירה מפוארת ורבת שנים נגע גדי סרי במוזיקה הישראלית על כל גווניה וצדדיה בהופעות ואלבומים של מאות מוזיקאים מעמודי התווך בארץ. עתה מביא סרי אל קדמת הבמה את השירה והניגון של שורשיו ומעניק להם מגע עכשווי בעיבודים עדכניים. המופע משלב את השירה המקורית העתיקה וטכנולוגיה חדשנית המשתמשת בטלפונים הסלולריים של הקהל.

שירה: דדי ג’ראפי, דביר כהן עירקי, טל בדני וגולן לוי יחד עם המוזיקאים אודי בן כנען, יענקל’ה סגל, שיר אום וגדי סרי.

שלישי 23.04.19, בשעה 19:30, לובי בית יד לבנים

מה במונארט

אני לדודי ודודי לי צילום לואיזה סולומון

אני לדודי

בראשון במונארט “אני לדודי ודודי לי” של פרוייקט אלו”ל.

ארבע זמרות יוצרות חברו יחד למופע שבמרכזו השירה המופלאה של שיר השירים באמצעות עיבודים מוזיקליים חדשניים לשירים שהולחנו בעבר ובלחנים מקוריים פרי עטן של בנות ההרכב. הסגנון המוזיקלי של ההרכב עשיר ונובע מהשורשים האתניים של האמניות – לוב, תימן ומרוקו – בשילוב ההשפעות של המוזיקה הישראלית שבה גדלו ומוזיקת עולם בכלל.

בין השירים גם: “קול דודי” של שרה לוי תנאי (1944), “צרור המור” בלחן של מרק לברי (1955), “אחות לנו קטנה” שהושר בפי עפרה חזה (בלחן של מיכאל טביב) ו”עת דודים כלה” בלחן העממי.

עם: לילך נסטוביץ’, אלינור אהרון, אסנת זנו, חגית זוארץ. הפקה מוזיקאלית: ליעד גרושקה, אמיתי פריאנטה.

ראשון 21.04.19, בשעה 20:00, אודיטוריום מונארט

סיפורים אינטמים

בשני במונארט “סיפורים אינטימיים” – מופע תיאטרלי ספרותי בשילוב שירים ופיוטים.

מופע המשלב סיפורים קצרים מתוך גילוי לב וחשיפה אישית, מילדות עד בגרות, התמודדויות עם חוויות אוניברסליות של ניצחון ומוזיקה. כולל שירים ופיוטים בשפת החכתייה, הספרדית-היהודית של צפון מרוקו. במופע מועלים מסיפורי הספר “סיפורים אינטימיים” מאת נינה פינטו-אבקסיס, כלת פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים לשנת 2018.

“קול עוצמתי, מובהק וצלול הנאבק וחוגג, כואב ומתרגש, ההופך את האוטוביוגרפי-האינטימי לחלק מפסיפס קהילתי-תרבותי רחב המסרב להיעלם ומתעקש להמשיך ולהישמע” (הארץ).

מאת: נינה פינטו-אבקסיס. בימוי: אמיר קריאף. שחקניות: נילי צרויה, מיכל ויינברג. מוזיקה: אבי בנימין.

שני 22.04.19, בשעה 20:00, אודיטוריום מונארט

דרך הבלקן

בשלישי במונארט “דרך הבלקן – מבוקרשט לסלוניקי”. גילה חסיד וחני לבנה במופע משותף.

מסע מוזיקלי תוסס מוגש בהומור וגעגוע לזיכרונות שליוו את ילדותנו והמוזיקה שעל ברכיה גדלנו: שירים רומניים, צועניים, יווניים, שירי עם בולגריים ויגוסלביים..

משתתפים: אקורדיאון – עוזי רוזנבלט, כלי נשיפה – אייל סלע, כינור – ליאוניד רוטשטיין, בס – יוראי אורון, תופים – אורן בלבן, פסנתר וניהול מוזיקלי – גילה חסיד.

שלישי 23.04.19, בשעה 20:00, אודיטוריום מונארט

גרוב בוכרי

ברביעי במונארט “גרוב בוכרי” – שירה ונגינה מסורתית בשילוב נגיעות עכשוויות.

הדר מעוז, יוצרת בינלאומית, מקורית וייחודית, למדה בילדותה מסבתה ומדודותיה שהיו זמרות את מסורת המוזיקה והשירה הבוכרית המסורתית. כיוצרת וזמרת, היא משלבת הדר מעוז את השירה והמוזיקה המסורתית העתיקה בגרוב עדכני, בלוז ונגיעות אלקטרוניות. כך הפכה המסורת הבוכרית והאקזוטית למוזיקה ססגונית, קצבית, עכשווית ונגישה לכל אוזן. לאחרונה הוציאה את אלבומה השלישי “נשמה אסיאתית”, שסובב כולו סביב שורשיה הבוכריים. בימים אלו היא מופיעה ברחבי העולם.

שירה, טאר בוכרי, דויירה, דרבוקה, גיטרה והפקה מוסיקלית – הדר מעוז, עוד – מרינה טושיץ, גיטרה, קולות, לופים וביטים – רועי אביטל, כלי הקשה – איתמר אסף טל.

רביעי 24.04.19, בשעה 20:00, אודיטוריום מונארט

מופעים בכניסה חופשית

חגיגה צוענית

בראשון ושני בכיכר המשכן “כיכר תור הזהב: להקת צ’וקרליה” בחגיגה צוענית.

“חמישיית צ’וקרליה” בהופעה וירטואוזית, צבעונית, קצבית, פולקלוריסטית ומהנה. מוזיקה מארצות הבלקן, רומניה, הונגריה, בולגריה, סרביה וישראל.

ראשון ושני 21-22.4.19, בשעות 19:45-19:00, 21:00-20:15, כיכר המשכן לאמנויות הבמה

רביעיית אמיל אייבינדר

בשלישי ורביעי בכיכר המשכן “כיכר תור הזהב: רביעיית אמיל אייבינדר”.

בערב סוחף של מוזיקה בלקנית, צוענית, צרפתית ודרום-אמריקאית – צלילים חובקי עולם ומלואו, ובהם יופי ועומק נדירים, שמחה ועצב, עוצמה ורוך, געגועים צובטי לב ונוסטלגיה. מופע ייחודי ומלהיב שאסור להחמיץ בשום פנים.

שלישי ורביעי, 24-23.4.19, בשעות 19:45-19:00, 21:00-20:15, כיכר המשכן לאמנויות הבמה

בר בכיכר – שלומפר

בכל ימי הפסטיבל החל מהשעה 18:30 יפעל בר כשר לפסח בכיכר המשכן לאמנויות.

ראשון עד רביעי 24-21.4.19, החל מהשעה 18:30, כיכר המשכן לאמנויות הבמה

אקדמא

הקונסרבטוריון העירוני “אקדמא” – מיטב הרכבי אקדמא יקבלו את באי הפסטיבל לפני המופעים:

גולד בראס – הרכב קלרינטים וסקסופונים ע”ש יעקב פיסטל ז”ל בהדרכתו של מיכאל דוליצקי.

ראשון ושני 22-21.4, בשעה 19:45, לובי בית יד לבנים

קלרינט הזהב – הרכב קלרינטים בהדרכתו של יעקב זילברמן

שלישי 23.04.19, בשעה 09:15, לובי המשכן לאמנויות הבמה

צלילי הזהב – רביעיית סקסופונים בהדרכתו של לאוניד זובקו

שלישי 23.04.19, בשעה 18:30, אמפי אשדוד

סקסופוני אקדמא – רביעיית סקסופונים בהדרכתו של לאוניד זובקו

רביעי 24.04.19, בשעה 19:30, אמפי אשדוד

נושפים זהב – הרכב קלרינטים בהדרכתו של יעקב זילברמן

רביעי 24.04.19, בשעה 19:45, לובי בית יד לבנים

מופעים נוספים

צילום דוד אסייג

שירת הבקשות. צילום דוד אסייג

שירת הבקשות

בראשון בשאר ישוב “שירת הבקשות – הדרן עלך” עם האורח המיוחד משה גיאת.

הפייטן רבי דוד אדרי ואנסמבל הפייטנים הישראלי של המרכז לתרבות האנדלוסית בישראל מציגים מחרוזת של פיוטים נבחרים. מתוך שירת הבקשות: “דודי ירד לגנו”, “ידיד נפש”, “שחר אבקשך”, “אדיר לא ינום” ועוד.

שפע פיוטים שאותם כתבו משוררי תור הזהב, מרבי יהודה הלוי ורבי שלמה אבן גבירול ועד למשוררי הדורות האחרונים, בהם: רבי אלעזר אזכרי, רבי דוד אלקיים ורבי דוד בוזגלו. במפגש יתארח הזמר משה גיאת שיבצע מחרוזת פיוטים ממסורת יהודי תימן.

ראשון 21.04.19, בשעה 21:30, בית הכנסת שאר ישוב

בורא מאורי האש

בשלישי במוזיאון לתרבות הפלשתים “בורא מאורי האש” – תערוכה חדשה בגלריה לתערוכות מתחלפות.

יעל ויזל, אוצרת המוזיאון, הלכה לעולמה במפתיע במהלך ההכנות לתערוכה. התערוכה תיפתח ברוחה ולזכרה.

בתערוכה תיבחנה סוגיות הקשורות באור ובכלים המכילים אותו. במה ואיך מדליקים את האור ומה מהותו בתצורות השונות שבהן הוא מתגלם? בין פריטים מן העבר וטכנולוגיות מסורתיות לאמצעי תאורה מבוססי טכנולוגיה עכשווית נצא למסע היכרות סימבולי עם חפצים המשמשים את האדם בהארת הסביבה באופן פיזי ורוחני ונבחן סוגיות של תרבות ומקום הנוכחות באמצעי תאורה שונים.

אוצרת: יעל ויזל ז”ל, ייעוץ אוצרותי: מירב רהט. הכניסה בחוה”מ פסח לתערוכות ללא עלות באדיבות בנק הפועלים.

פתיחה חדשה: שלישי, 16.04.19, בשעה 18:30, המוזיאון לתרבות הפלשתים ע”ש קורין ממן; סיור מודרך לקהל הרחב בכל יום בשעה 11:00.

אירועי פסח במוזיאוני אשדוד

אוספים חוויות במוזאון הפלישתים- ילדים מחופשים לפלשתים. צילום אילן ספרא

אוספים חוויות במוזאון הפלישתים- ילדים מחופשים לפלשתים. צילום אילן ספרא

צילום של המוזאון מבחוץ

מוזיאון אשדוד. צילום אילן אסייג

השנה בחול המועד פסח יתקיימו שלל פעילויות לכל המשפחה במוסדות האמנות באשדוד

ד”ר מולקולה

בשלישי במוזיאון לתרבות הפלשתים ע”ש קורין ממן יתקיים מופע פסח חגיגי לכל המשפחה של ד”ר מולקולה – “שמחה רבה במעבדה”. במופע ייצא ד”ר מולקולה למשימה חדשה ויחזור בזמן לימי מצרים העתיקה ויערוך ניסויים שמזכירים את הניסים העתיקים: מים יהפכו לדם, סנה בוער יידלק ולא יישרף, אבקה תהפוך לנחש פרעה מסתורי ומשה הקטן יינצל מטביעה ביאור. מחיר: 35 שקלים לילד, הורה מלווה חינם.

שלישי 23.4.19, בשעה 12:00, המוזיאון לתרבות הפלשתים ע”ש קורין ממן

סיורים בבתי כנסת

בשלישי יתקיימו סיורים בבתי כנסת באשדוד בחסות פסטיבל תור הזהב.

בתי כנסת במהותם משמשים בתי כינוס לתפילה משותפת, אולם שונים ונבדלים הם מקהילה אחת לאחרת. הסיור מציע היכרות עם בתי כנסת מגוונים באשדוד וביקור בבית חב”ד, ששם יוכלו המשתתפים ליהנות מנגינות ושירה.

הסיור מספק מפגש מרתק עם הקהילה בליווי מוזיקלי הפורש גשר ויוצר חיבור בין שונות. עלות השתתפות: 10 שקלים. משך כל הסיור כשלוש שעות בליווי מדריך מהמוזיאון.

שלישי 23.4.19, המוזיאון לתרבות הפלשתים ע”ש קורין ממן

מסע בתערוכות

פעילות המוצעת במוזיאון היא מסע בתערוכות בעקבות כתב חידה “הירוגליפי” שירכשו המשתתפים (בעלות 5 שקלים) הכולל חידות מאוירות. המשתתפים יוכלו להמשיך לאחר מכן לסדנת חותמות הירוגליפיות שבה יכינו הירוגליף אישי המתאר את “המסע שלי”. בסדנה ילמדו המשתתפים את כל שלבי הכנת החותמות, ובאמצעות החותמות השונות שיכינו יתקבל סיפור חזותי שיתאר את המסע האישי של כל אחד מהמשתתפים. כתב החידה נרכש באופן עצמאי בשעות הפעילות במוזיאון.

שני ורביעי 24,22.4.19, בשעות 14:00-10:00 , חמישי 25.4.19, בשעות 13:00-10:00, מוזיאון אשדוד לאמנות

“פועלים פסח”

במסגרת פרויקט פסח, הנערך זו השנה ה-15 על ידי בנק הפועלים ואשר הפך למסורת שבמסגרתה מאות אלפי משפחות בישראל נהנות במהלך חופשת הפסח מביקורים ללא תשלום במוזיאונים ואתרים בכל רחבי הארץ, מוזיאון אשדוד לאומנות יהיה פתוח חינם לקהל הרחב.

חינם בכל ימי חול המועד של פסח: ימים ראשון- רביעי 24-21.4.19, בשעות 16:00-09:00, יום חמישי ה-25.4.19, בשעות 12:00-9:00

הפסטיפארק חוזר

פסטיבל ילדים עם שלל מופעים חינם לכל המשפחה באשדוד ים

פארק אשדוד ים. באדיבות: פארק אשדוד ים

בחול המועד פסח פסטיבל ילדים ענקי, מתחם משאיות אוכל עשיר, מתקנים מתנפחים, מופעים ועוד ועוד – הפסטיפארק חוזר בחול המועד פסח עם שלל אירועים ופעילויות לילדים ולכל המשפחה. הכניסה חופשית!

ארבעה ימים גדושים במגוון מופעים ובפעילויות לכל המשפחה מחכים לכם בחול המועד פסח הקרוב בפארק אשדוד ים: פסטיבל ילדים ענקי, מתחם משאיות אוכל עשיר, מתקנים מתנפחים, מופעים ועוד מתחמים שונים שיתפרסו ברחבי הפארק.

הכניסה לפסטיפארק חופשית וההשתתפות בו — חינם אין כסף.

ראשון—רביעי 24-21.4.19, החל משעה 10:00, פארק אשדוד ים

לו”ז המתחמים והמופעים לפי ימים:

מתחמים ומופעים בראשון

מתחם מסביב לעולם: קרקס, מופע ג’נגלים — מופע בשילוב הקהל החל משעה 17:00, שירה בציבור עם שמעון רגב החל משעה 20:30.

מתחם הפאמטרק: מופעים, אקסטרים ומוזיקה החל מהשעה 17:00.

מתחם זזים בכיף: החל משעה 17:00 ריקודי סלסלה וריקודים לטיניים. החל משעה 21:00 הרקדה.

מתחם קרקס קומי: מתחם מותאם ונגיש לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם החל משעה 17:00.

מתחם מתנפחים: החל משעה 11:00.

תאטרון בתנועה: תיאטרון רחוב וג’אגלינג בשעות 13:00-11:00 וגם 19:00-16:00.

מתחמים ומופעים בשני

אמנים ומופעים על במה מרכזית: מני ממטרה יופיע בשעה 11:30, מיכל הקטנה והמפלצות בשעה 13:15, רועי סנדלר בשעה 14:00.

מתחם אוכל ופודטראק: דוכני מזון וסדקית החל מהשעה 12:00.

מתחם שחמט: בין השעות 20:00-17:00.

מתחם הפאמטרק: מופעים, אקסטרים ומוזיקה החל מהשעה 17:00.

מתחם זזים בכיף: ריקודי עם החל מהשעה 19:00.

מתחם מתנפחים החל משעה 11:00.

מתחם יוצרים ביחד: סדנת סליים וסדנת ראש הברוש אצטרובל במהלך כל היום.

תיאטרון בתנועה: תיאטרון רחוב ברמוזה בין השעה 15:00-11:00.

מתחמים ומופעים שלישי

אמנים ומופעים על במה מרכזית: נתי הגעתי בשעה 11:00, קוגמלו — המאסטר של הילדים בשעה 12:00, רוי בוי בשעה 13:30.

מתחם טברנה יוונית: החל מהשעה 20:00.

מתחם אוכל ופודטראק: דוכני מזון וסדקית החל מהשעה 12:00.

מתחם קולנוע פתוח: החל משעה 20:00 יוקרן סרט לכל המשפחה, החל משעה 22:00 יוקרן סרט נוסף (פרטים בהמשך בדף הפייסבוק).

מתחם הפאמטרק: הפנינג אקסטרים החל מהשעה 17:00.

מתחם זזים בכיף: ריקודי זומבה החל מהשעה 20:00.

מתחם קרקס קומי: מתחם מותאם ונגיש לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם החל משעה 17:00

מתחם מתנפחים: החל משעה 11:00.

מתחם יוצרים ביחד: סדנת סליים וסדנת ראש הברוש אצטרובל במהלך כל היום.

תאטרון בתנועה: תיאטרון רחוב ברמוזה בין השעה 11:00-15:00.

מתחמים ומופעים רביעי

מתחם מסביב לעולם: קרקס, מופע ג’נגלים – מופע בשילוב הקהל החל משעה 17:00, שירה בציבור עם שמעון רגב החל משעה 20:30.

מתחם קולנוע פתוח: החל משעה 20:00 יוקרן סרט לכל המשפחה, החל משעה 22:00 יוקרן סרט נוסף (פרטים בהמשך בדף הפייסבוק).

מתחם הפאמטרק: מופעים, אקסטרים ומוזיקה החל מהשעה 17:00.

מתחם זזים בכיף: החל משעה 17:00 פילאטיס, החל משעה 21:00 הרקדה.

מתחם מתנפחים: החל משעה 11:00.

תיאטרון בתנועה: תיאטרון רחוב וג’אגלינג בשעות 13:00-11:00 וגם 19:00-16:00.

צאו לים

פסח במחמל”י – מרכז הדולפין והים

מרכז הדולפין והים. צילום רפאלה בביש מנהלת חינוכית מחמל:י

מרכז הדולפין והים. צילום רפאלה בביש מנהלת חינוכית מחמל:י

בחול המועד פסח אתם מוזמנים אל מרכז הדולפין והים למגוון פעילויות ואירועים.

חברי עמותת מחמל”י מודים לכל מאמצי הדולפינים בפרויקט “אמץ דולפין” על תרומתם למחקר הדולפינים בישראל. בתאריך 23.4 בשעה 12:00 תתקיים במרכז הדולפין והים פעילות מחווה למאמצים. פרוייקט “אמץ דולפין” פועל מאז אוקטובר 2004 ובו אנו מציעים דולפינים בר הפוקדים את רצועת הים של ישראל ומזוהים על ידי מומחי בשיטת זיהוי מצולם . הצילום על פי תמונת צדודית של סנפיר הגב המהווה טביעת אצבע של הדולפין.

הפעילות לפי שעות:

10:00 ליאור הדולפין יוצא לטיול. לבני 9-5

12:00 החוקר הצעיר. לבני 12-9

16:00 סיור משפחות בנחל לכיש ומרכז הדולפין והים. משך כל סיור הוא כשעתיים, הרשמה דרך דף הפייסבוק של מרכז הדולפין והים.

שני עד רביעי 24-22.4.19, החל משעה 10:00, מרכז הדולפין והים אשדוד

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר