מוזיאון ומרכז לאומנויות מונארט אשדוד צילום: פבל טולצ'ינסקי
מוזיאון ומרכז לאומנויות מונארט אשדוד צילום: פבל טולצ'ינסקי

ארבע תערוכות חדשות במוזיאון אשדוד לאמנות

במוצ"ש 16 בפברואר ייפתחו 3 תערוכות יחיד: אישון לילה א, Olympus ומקדם הספק (cos φ). בנוסף תיפתח בגלריית האוסף של המוזיאון תערוכה ראשונה בסדרת תערוכות מאוסף האמנות של האספן ישראל מקוב

פורסם בתאריך: 21.1.19 15:17

     

התערוכה של האמן ישראל קבלה- "אישון לילה א"(אוצר: יובל ביטון) מורכבת מיצירות שכולן אלתור ואיסוף של אובייקטים עזובים חלק בלתי נפרד מעבודותיו של האמן ישראל קבלה. את חלקם הוא מציב בחלל כפי שהם, ואחרים מטופלים או משמשים כמצע לעבודה. חומרי המקום משמשים לו חומרי גלם, ופעולת ההצבה בחלל יוצרת מרחב חדש.

האמנית אנה ים מציגה את  Olympus""( אוצרת: רוני כהן-בנימיני)  התערוכה "Olympus " והספר המלווה אותה מסכמים מסע צילומי מתמשך שערכה הצלמת אנה ים בשנים האחרונות. במהלך פסבדו-מחקרי, בנתה ים בשיטתיות מעין "ארכיון" או "בנק דימויים" רחב היקף, שנאסף כולו מתוך אלבומי תצלומים של משפחות מהגרים שעלו בגל העלייה הגדול שהגיע לכאן מברית-המועצות לשעבר בשנות ה-90 של המאה ה-20. אוסף זה הוליד גוף עבודות רחב ומרתק, שחלקים מתוכו מוצגים בתערוכה במוזיאון אשדוד לאמנות ובספר המלווה אותה. התערוכה מסכמת מהלך של הבשלה ביוגרפית, תרבותית ואמנותית, שמקורו בשבר הביוגרפי של האמנית – ההגירה לישראל, כחלק מגל עלייה גדול זה. היא מציעה מבט אישי וקולקטיבי אל לב ליבן של שנות ההגירה הללו.

'מקדם הֶסְפֵּק' (cos φ), תערוכתו של  גיא זגורסקי שאותה אצרו  יובל ביטון ורוני כהן-בנימיני כוללת חמישה מייצבים, שתוכננו ונבנו עבור החללים הייחודיים של מוזיאון אשדוד לאמנות. זוהי סדרה של מנגנונים מכאניים המונעים בחשמל, המגלמים, כל אחד בדרכו, תנועה חסרת תכלית ופוטנציאל בלתי ממומש של אנרגיה. המייצבים המורכבים משלבים עבודה פיסולית וירטואוזית וקפדנית עם יכולת תכנון מכאנית מרשימה. בדרכו המשועשעת, מותח זגורסקי את גבולות תפיסת הנשגב באמנות (תוך התייחסות מתמדת לאמנים וליצירות מכוננות מן ההיסטוריה של האמנות המקומית והבינלאומית) ומגחך לנוכח המאמץ הקולקטיבי העיקש להסביר את העולם או לנצח את הטבע. יצירותיו מתפקדות כסיפורים קצרים, המאירים באור אירוני את המצב האנושי ואת הפאתוס הנובע מן השאיפה האנושית שאינה יודעת שובעה לצמיחה, ייעול, שיפור ושדרוג אינסופי.

גיא זגורסקי, טבע דומם עם נטייה מטאפיזית צילום: יגאל פרדו

גיא זגורסקי, טבע דומם עם נטייה מטאפיזית צילום: יגאל פרדו

 

 

שיתוף פעולה של מוזיאון אשדוד לאמנות, עם האספן ישראל  מקוב הוליד סדרה של תערוכות, שיוצגו בגלריית האוסף של המוזיאון. הראשונה בסדרת תערוכות זו 'לאה ניקל ומשה קופפרמן – עבודות מאוסף ישראל מקוב'( אוצרים: יובל ביטון ורוני כהן-בנימיני) מציגה שניים מגדולי הציור הישראלי המופשט. לאה ניקל (2005-1918) ומשה קופפרמן (2003-1926) הם מהציירים הבולטים ביותר באמנות הישראלית, שניהם זוכי פרס ישראל לציור. כל אחד מהם, בדרכו, נטל חלק מהותי בניסוח שפת הציור המופשט המקומית. התערוכה מלווה בסרטים המתעדים את שני האמנים ואת דרכי יצירתם. אוסף האמנות ע"ש נירה מקוב ז"ל הוא אוסף פעיל ודינמי, שאופיו מתגבש ביחס לשדה האמנות הישראלי העכשווי. התערוכות שיוצגו במסגרת הסדרה החדשה במוזיאון, מבקשות להציג היבטים נבחרים באמנות הישראלית לדורותיה, כחלק מן העיסוק המתמשך של המוזיאון במהלכי העומק שלה.

לאה ניקל שמן על בד צילום: אברהם חי

לאה ניקל שמן על בד צילום: אברהם חי

פתיחה: מוצ"ש ה-16 בפברואר, מוזיאון אשדוד לאמנות, דרך ארץ 8, אשדוד. כרטיס כניסה למוזיאון: 30 ₪ (תושבי חוץ); 25 ₪ (תושבי אשדוד); 15 ₪ (גימלאים).למידע והזמנות: 08-8545180/1  .שעות פעילות המוזיאון: ימים א', ב', ד', ה': 16:00 – 9:00 , יום ג':  20:00 – 9:00

יום ו', שבת : 13:30 – 10:30

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר