ילדי הצללים. צילום: יח"צ
ילדי הצללים. צילום: יח"צ

לאן נצא השבוע?

יש תרבות ליד הבית

"ילדי הצללים"
סרט על הסוד הקשה של ילדי הדור השני לשואה

“אבא שלי, באחת מהפעמים שהוא כעס, הוא קרא לי ואמר לי, ‘תעמוד פה ואל תזוז, כי אם אתה זז, אני הורג אותך’. הוא ירה רק פעם אחת”. לראשונה חושפים בני דור שני לשואה את סיפורם הקשה. רק עכשיו, אחרי 60 שנה ויותר, הם מעזים לדבר בגילוי לב על ההתעללות והאלימות הפיזית והנפשית אשר חוו מידי הוריהם. תגובתם של הניצולים לטראומה שחוו התבטאה בדפוסי התעללות בילדיהם, וכך הפכו מקורבנות הנאצים למקרבנים בעצמם.

מיכאלי ואמו. צילום: יח"צ

מיכאלי ואמו. צילום: יח"צ

סרט מתאר את ההשלכות הרגשיות והנפשיות אצל הגיבורים בני הדור השני כיום. הם חיו בקונפליקט מתמיד; מחד גיסא, אמפתיה לסבל שחוו הוריהם, ומאידך גיסא, התעללות שגרמה להם פחד ובושה שליוו אותם כל חייהם. כל חייו של איתן מיכאלי התנהלו בצל הסודות שנשא והסתיר: המכות שספג מאימו ניצולת השואה, שמהן צמחה האלימות שהפעיל כלפי בנו, השקרים, הכישלונות והתסכולים שחווה בעבודתו כאיש שב”כ. מיכאלי הוא אחד משלושת גיבוריו של הסרט “ילדי הצללים”. מיכאלי לא עושה הנחות בסרט, לא לעצמו ולא לאימו חוה בת ה—88, שמצבה הבריאותי הולך ומידרדר.

נועה אהרוני, התסריטאית והבמאית של הסרט המטלטל, בעלת מוניטין בקולנוע ובטלוויזיה של יותר מ—20 שנה, תשוחח עם קהל הצופים בסיום ההקרנה.

הסרט "ילדי הצללים" (ישראל, 2017) זכה בפרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר ובפרס פורום היוצרים הדוקומנטריים 2017 והשתתף בפסטיבל IDFA באמסטרדם, הפסטיבל הגדול והחשוב ביותר באירופה לסרטים דוקומנטריים. הכניסה חופשית, להרשמה: 08-8545130/1.

חמישי 12.4, בשעה 11:30, מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 8, אשדוד

 

משחק החיים

הצגה מקורית בכיכובן של אורטל זכריה האשדודית וציונה נתנאל

ביום ראשון במרכז העירוני לנוער תעלה ההצגה “להתחיל מהסוף” בביצוען של אורטל זכריה האשדודית וציונה נתנאל.

נתנאל וזכריה

נתנאל וזכריה

תשע שנים אחרי נפילת בעלה יהונתן במבצע עופרת יצוקה, השחקנית והיוצרת ציונה נתנאל מעלה הצגה על החיים בלעדיו, ולצדה השחקנית האשדודית אורטל זכריה.

יהונתן (יוני) נתנאל התגייס לצה”ל ביולי 2003 והתנדב ליחידת מגלן, סיים בהצלחה את המסלול וכסמל הוביל את צוותו להישגים מיוחדים. לקראת תום שלוש שנות שירות החובה החליט יהונתן לצאת לקורס קצינים. משסיים את הקורס בהצטיינות הוא שובץ, לבקשתו, בחטיבת הצנחנים, בגדוד 202. במהלך שירותו יהונתן נשא לאישה את ציונה, ולהם נולדה בת, מעיין שמה. סרן יהונתן (יוני) נתנאל ז”ל נהרג בינואר 2009 במהלך מבצע עופרת יצוקה ברצועת עזה.

מתוך ההצגה משחק החיים

מתוך ההצגה

על הבמה קוראים לאלמנה ורד (אותה משחקת ציונה). היא בכאב אובדנה מתעקשת לערוך שולחן חגיגי לכבוד יום ההולדת של האיש שאיננו, לאפות לו עוגה, לבשל את המרק שהוא אוהב במיוחד. אורטל זכריה (32) האשדודית משחקת את הדמות הנוספת, זו של החברה הטובה שמתעקשת לגרום לוורד לצאת מהבית, לחזור לחיים, מי שמטיחה בה שצריך כבר להיישיר מבט ולהמשיך הלאה.

להזמנת כרטיסים ב-20 שקלים בלבד: שפרה — 054-4219174, שרית — 054-7955336.

ראשון 15.4, בשעה 20:00, אולם מופעים קופף, מרכז עירוני לנוער, וייצמן 18, אשדוד

 

מלחמה ושלום

תערוכת אוסף קריקטורות לזכרו של ורובלבסקי

במוצאי שבת 14.4 במושב תימורים תיפתח תערוכה חדשה, ושמה “מלחמה ושלום”.

תערוכת קריקטורות בתימורים

זוהי תערוכת קריקטורות מרשימה במלאות 70 שנה למדינה מתוך אלבומי אוסף של מוריס ורובלבסקי ז”ל, שאיגד יצירות שפורסמו בעיתונות במשך 50 שנה.

התערוכה “מלחמה ושלום” מציגה את אוסף הקריקטורות שאסף מוריס (משה) ורובלבסקי במשך שנים ארוכות, איגד בעשרות אלבום, והם המהווים תיעוד של אירועים ממדינת ישראל ומהעולם.

בתערוכה יוצגו 39 עבודות ובנוסף חלק מאלבומי האוסף, ובהם מאות יצירות של מיטב אמני הקריקטורה שהתפרסמו בעיתונות משנות ה—60 ואילך.

מוצאי שבת 14.4, החל משעה 11:00, גלריה צריף ראשונים, מושב תימורים

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך
אולי יעניין אותך גם

תגובות

הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר