לחם עבודה: חוזרים לשוק העבודה

לוח הפעילויות של מרכז "הזדמנות בתעסוקה" היה עמוס בחודש האחרון. פאנל עירוני למקדמי תעסוקה, סדנא ייחודית לשילוב בשוק העבודה, סדנת סטיילינג לתדמית אישית ומתן כלים לסיוע ותמיכה בבן משפחה עם צרכים מיוחדים – היו חלק מאירועים שיזם המרכז עבור תושבים המבקשים לשוב לשוק העבודה

פורסם בתאריך: 20.11.17 17:12

     

מרכז "הזדמנות בתעסוקה" העירוני, פועל זה כשנה באשדוד ביוזמה משותפת של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, המנהל לשירותים חברתיים באשדוד וג'וינט ישראל תב"ת. המרכז באשדוד, אחד משבעה מרכזי תעסוקה הפרושים ברחבי הארץ, קם מתוך הבנה כי בכדי לבצע שינוי במצבם התעסוקתי של אוכלוסיות המצויות בעוני והדרה חברתית, מטופלי רווחה, לא די בסיפוק היצע משרות, אלא יש צורך בליווי הכולל תהליכי שינוי, רכישת ידע חיוני וקבלת כלים יישומיים.

מרכז התעסוקה החדש נותן שירות למאות מתושבי העיר וסביבתה ופועל לקידום תעסוקה בקרב אוכלוסייה המצויה מחוץ למעגל העבודה או בקרב אוכלוסייה שעובדת אך מצויה בתת-תעסוקה (לדוגמא עבודה ללא תלוש, עבודה בשכר זעום וכד') . המרכז מתמקד בכניסה אל שוק העבודה לאחר אבטלה ממושכת, בפיתוח התמדה בקרב משתתפים חסרי יציבות תעסוקתית ובקידום תעסוקתי בקרב משתתפים עובדים הרוצים לשפר את מצבם. המרכז לוקח בחשבון גם חסמים מבניים העומדים בפני המשתתפים בדרך להתייצבות כלכלית ועל כן מעניק מענה מערכתי העוסק גם בהתנהלות כלכלית יעילה.

המרכז מארגן אירועים בכל חודש והחודש האחרון שהיה עמוס במיוחד הציע מפגשים, קבוצות דיון, סדנאות ומתן כלים לתמיכה בבן משפחה הסובל ממוגבלות. "כל הפעולות נעשות באמצעות אנשי מקצוע, מנחים ומדריכים, ומתקיימות בקבוצות קטנות ובקשר אישי" אומרת מנהלת המרכז גב' ניגאר מכטייב כהן, ומציינת את "מרכז התעסוקה כמי שרואה בחוסן התעסוקתי מפתח להתייצבות כלכלית והשתלבות חברתית וגאה לראות את ההצלחות של משתתפים שעשו שינוי בחייהם, השתלבו בתעסוקה איכותית או עשו צעד של קידום בעולם התעסוקה".

החודש לדוגמא התקיים מפגש נוסף לפאנל עירוני עבור אנשים העוסקים בתחום התעסוקה ובקידום התעסוקה בעיר. הפאנל, יוזמה של המרכז בשיתוף עם האגף לפיתוח תעשייה בעיר, עסק בנושא "עבודה אפקטיבית מול מעסיקים" ונטלו בו חלק נציגים מכ-20 גופי תעסוקה. כמו כן התקיימו סדנאות כדוגמת הסדנה לגילאי 45+ עבור אנשים בוגרים המעוניינים לשוב ולהשתלב למעגל העבודה, וסדנה שניה, סדנת סטיילינג, שהתמקדה בתדמית האישית ומעניקה טיפים יישומיים לקראת היציאה לעבודה. בתכניות המרכז משולבים גופים וארגוני תעסוקה כגון מרכז עוצמה, חב' רמפה, עמותת 50+ ותאגידים ארציים המסייעים בקידום תעסוקה בהתאם למגזרים ולאוכלוסייה הספציפית ומציעים את הצוות שלהם לסיוע במתן ייעוץ, הרצאות והכשרה.

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר