יהונתן מרגי. צילום: דניאל קמינסקי

פסטיבל VAV 2020: היפ הופ ישראלי באשדוד

פסטיבל VAV יתקיים השנה בפעם הרביעית וישלב את ארבעת האלמנטים המרכיבים את תרבות ההיפ הופ: גרפיטי, די ג'יינג, ראפ, וריקוד. השנה, לאור נגיף הקורונה, יתקיים הפסטיבל במתכונת דיגיטלית ויציע מופעים, שיחות אמן, תחרויות, סדנאות, גרפיטי וסיור און ליין של אמנים מוכרים לצד אמנים מסצנת ההינדי ואמנים אשדודיים. בין הכוכבים שיופיעו: מרגי ושחר סאול. הפסטיבל, בתמיכת משרד התרבות פתוח לצפייה ללא תשלום, 11-12.11 בפייסבוק ובאתר הפסטיבל

פורסם בתאריך: 5.11.20 10:30

     

פסטיבל: VAV– היפ הופ ישראלי באשדוד, יתקיים בתאריכים 11-12 בנובמבר בפעם הרביעית. גם השנה הפסטיבל ישלב את ארבעת האלמנטים המרכיבים את תרבות ההיפ הופ: גרפיטי, די ג'יינג, ראפ, וריקוד.

השנה תופס הפסטיבל את מקומו בעולם הדיגיטלי: לאור הסיטואציה החדשה שנוצרה ברחבי העולם עם התפשטות נגיף הקורונה, בחרו באשדוד לא לוותר ולהמשיך ולהביא את המגוון שיש לתרבות ההיפ הופ להציע עד לסלון ביתו של הקהל. .חזון פסטיבל VAVלשנת 2020 הוא לקיים את הפסטיבל ולהנגיש את תכניו לצפייה לכל אחד, בסמרטפון או מהמחשב בבית. בין הפעילויות שמציע הפסטיבל השנה: סדנאות ריקוד, הפעלות לכל המשפחה והופעות חיות של האומנים המובילים בתחום ההיפ הופ בישראל.  הכל בחינם בלחיצת כפתור וללא עלות.


רוצים להישאר מעודכנים?
הקליקו כאן לאפליקציית "כאן דרום – אשדוד"
יומו הראשון של הפסטיבל יתקיים מופע של הזמר מרגי!

בנוסף יופיעו אמן ההיפ-הופ מיכאל סוויה, יתקיים מופע מקור שהורכב במיוחד לפסטיבל VAV של יובל ניאזוב– מבוא הדודאים שיארח את האמן אדם זולוד, לביצוע שירים משותפים ושירים חדשים. לאחר המופע תתקיים שיחת אמן של עם יובל ניאזוב על מוזיקה, ראפ, תרבות היפ הופ שנולדה מהשכונה ומחוברת לשורשים עמוקים.

בהמשך תתקיים  סדנת ריקוד היפ- הופ של ירדן חכם ותחרות ריקוד אולסטייל – שמונה רקדנים יתחרו במגוון סגנונות ריקוד. בנוסף- סיור וירטואלי ברובע ו' –  סיור בהשתתפות יזמי הפסטיבל וצביעת קיר גרפיטי לייב.

יובל ניאזוב. צילום: nirgalife

ביומו השני של הפסטיבל תתקיים הופעה של הזמר שחר סאול,  סדנת ריקוד עם יסמין גנדיס, תחרות ברייקדאנס, מופע מקור של הראפר האשדודי פרד, מופע מקורי של האמן האשדודי –  בנצ׳ו  ומופע של איילו – זמר הדאנסהול המצליח.

השנה בחרו במרחב יצירה אשדוד במסגרתו מתקיים פסטיבל VAV להרחיב את עולמות התוכן של הפסטיבל ולהשיק את מגזין VAV כמקדם תרבות היפ הופ ליצירת חברה טובה יותר, שיפעל כל השנה עם תכנים מקוריים ועדכניים מאשדוד, מהארץ ובעולם.

"חרף משבר הקורונה הפוקד אותנו, בחרנו להמשיך לתמוך בפסטיבל VAV, לקדם את התרבות והאמנות באופן נגיש ואת האמנים המקומיים והארציים שהינם הלב הפועם של התרבות שלנו, אומר ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, "בימים אלו, יותר מתמיד כולנו זקוקים לתקווה ולהמשך העשייה האמנותית".

"השנה הפסטיבל יתקיים בפלטפורמה דיגיטלית און ליין", מוסיף לסרי, "אנו שמחים להעניק במה נוספות לכוחות היצירתיים המוכשרים של עירנו אשדוד ומזמינים את כולכם לקחת חלק בפסטיבל הדיגיטלי וליהנות ממגוון מופעים, סדנאות ומפגשי אמן מסלון ביתכם" .

המנהלים האמנותיים של הפסטיבל, ליאור "הולידיי" קוגן ודודי שובל מספרים כי "האמונה באמנות כדרך חיים ליוותה אותנו מאז ומתמיד ואנחנו שמחים להביא זאת לקהילה הרחבה ולשמח לבב אנוש, המסר שלנו אליכם הוא אל  תתנו לתקופה זו לקחת מאיתנו את הרצון לשמוח!

דודי שובל. צילום: עומרי דדון

בשורשיה של תרבות ההיפ הופ עומד העיקרון של עשייה וקיום האומנות– בין אם זה ליצור את המוזיקה באולפן, לכתוב טקסט ראפ מעמיק על החיים או לרקוד מתחת למקצבי הגרוב – כל היצירה מגיעה ממקום של ביטוי עצמי אמיתי שמוביל כל אומן למקום הטוב ביותר שלו, בגוף ובנפש. הרוח שלנו אומרת ומכריזה, בעיקר לנוכח התקופה, לקום ולהמשיך ליצור, כמקום מרומם לנשמת האדם״.

חבר המועצהמאיר אברז׳ל, הממונה על מרחב יצירה אשדוד: ״פסטיבל VAV חוגג את תרבות ההיפ הופ והברייקדאנס הייחודית שצמחה ברובע ו׳ באשדודהפסטיבל שנקרא על שם רובע ו', ממשיך לגדול ולקדם תרבות היפ הופ אותנטית באשדוד ובכללמנהליו האמנותיים ורבים מהמשתתפים בו גדלו ופעלו  ברובעים הוותיקים בעיראת רובם אני מכיר עוד מנערותםאני נרגש וגאה לראותם מובילים את הפסטיבל זו השנה הרביעית ומקדמים בעשייה האמנותית שלהם ערכים ומסרים של אחדות ושלום. בימים מאתגרים אלה חשוב לנו להמשיך ולקיים תרבות ואמנות קהילתית איכותית ונגישה לכל בית וביתאני מזמין את כולכם להתחבר לאתר הפסטיבל ולקחת חלק בפעילות״.

VAV מתקיים במסגרת 'מרחב יצירה אשדוד', גוף עירוני יוצר המקדם תרבות ואמנות במרחב הציבורי ובקהילה הפועל מטעם עירית אשדוד והחברה העירונית לתרבות. הפסטיבל נקרא VAV על שם רובע ו' באשדוד, בו צמח הזרם העיקרי של רקדני הברייקדאנס וההיפ הופ בעיר. רובע ו' נמנה עם הרבעים הוותיקים באשדוד, וממוקם בצד המזרחי של העיר, ומאופיין  באוכלוסייה הטרוגנית המורכבת מתושבים ותיקים לצד צעירים, עולים ותיקים לצד  חדשים, חילוניים ודתיים. הפסטיבל השנה יתארח במרכז קהילתי בית לברון הפועל ברובע ו' ממנו ישודרו מרבית האירועים בימים אלו.

ליאור הולידיי קוגן. צילום: דוד שובל

שיתוף הפעולה בין אמני ההיפ הופ לבין מרחב יצירה אשדוד, נוצר כחלק מהחזון של עיריית אשדוד ובראשה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ובתמיכתו של חבר מועצת העיר מאיר אברז'ל הממונה על מרחב יצירה להעצים אומנים מקומיים ואמני היפ הופ בפרט מתוך אמונה בתרבות ההיפ הופ שצמחה בעיר. בפסטיבל שותפים היוצרים המקומיים, מרחב יצירה אשדוד, המרכז הקהילתי בית לברון ומנהלת רובע ו' אשדוד.

VAV פסטיבל היפ הופ ישראלי 2020, 11-12/11, לפרטים וצפייה ללא עלות: פייסבוק "מרחב יצירה אשדוד".

​​​תוכנית הפסטיבל (*הלו"ז נתון לשינויים)

יום רביעי 11.11:

DJ ג'ובי: דיג'י מנחה ומלווה את היום.

16:30 – סדנת ריקוד של ירדן חכם: ירדן, כוריאוגרפית, רקדנית, אשדודית, אושיה מוכרת בתחום ברשתות החברתיות בארץ ובעולם.

17:10 – סיור וירטואלי ברובע ו' –  סיור בהנחיית יזמי הפסטיבל

צביעת קיר גרפיטי לייב

17:30 – תחרות ריקוד אולסטייל – שמונה רקדנים יתחרו בתחרות ריקודים בסגנונות מגוונים. שופט התחרות הוא הרקדן רפאל בניימין. התחרות בליווי דיג'יוויט או

18:30 – מופע של אמן ההיפ הופ מיכאל סוייסה.

20:00 – מופע מקור שהורכב במיוחד לפסטיבל VAV יובל ניאזוב– מבוא הדודאים, מארח את האמן אדם זולוד, לביצוע שירים משותפים ושירים חדשים.

יובל ניאזוב, זמר, יוצר, ומפיק מוזיקאלי אשדודי. תכני השירים ברובם הם על החיים בעיר אשדוד.

שיחת אמן של עם יובל ניאזוב על מוזיקה, ראפ, תרבות היפ הופ שנולדה מהשכונה ומחוברת לשורשים עמוקים.

21:00 – מופע של הזמר מרגי

יהונתן מרגי. צילום: דניאל קמינסקי

יום חמישי 12.11:

DJ קיטי: דיג'י מנחה ומלווה את היום.

16:30סדנת ריקוד עם יסמין גנדיס– אמנית אשדודית פעילה ומוערכת ברשתות החברתיות.  

17:30 – תחרות ברייקדאנס שופט התחרות הוא הרקדן פוטר – רקדן וכוראוגרף אשדודי בינלאומי, זוכה אליפות אירופה בבריקדאנס, מיועד להשתתף במקצה האולימפיאדה הראשון בבריקדאנס. ילווה את התחרות הוא דיג'י וויט או  

שיחת אמן עם פוטר על תרבות הברייקדאנס בין אמנות לספורט אולימפי.

18:30 – מופע מקור של הראפר האשדודי פרד, בליווי להקה חייה . ההרכב ישתף פעולה וייצרו תוכן ייחודי שיעלה לראשונה בפסטיבל.

19:00 – מופע מקורי של בנצ׳ו אמן הדאנסהול רגאטון האשדודי.

19:30 – איילו – זמר הדאנסהול המצליח.

20:00 – מופע של הזמר שחר סאול

פוטר. צילום: colorrhythm

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר