עורכי דין בדרום. תמונה ממאגר Shutterstock
עורכי דין בדרום. תמונה ממאגר Shutterstock

עורכי דין בדרום שכדאי להכיר

יצאנו להכיר עורכי דין מובילים מאזור הדרום, גילינו סיפורים מרתקים על עולם עריכת הדין ועל העבודה המאתגרת איתה מתמודדים לאורך הקריירה שלהם

פורסם בתאריך: 14.6.19 09:08

משרד עורכי דין מיכה גבאי

לעו"ד מיכה גבאי יש מוטו מרכזי בעבודתו: "כשאתה חולה וזקוק לעזרה מקצועית, אתה לא מנסה לפתור בעיות לבד, אלא פונה לרופא. זה בדיוק מה שעליך לעשות אם הוזמנת למשטרה – אל תנסה לפתור בעיות בעצמך, זה רק עלול לסבך אותך יותר. פנה למי שיכול לעזור לך ולחלץ אותך מצרה – עורך דין מומחה בתחום".

מיכה גבאי הוא עורך דין פלילי, בוגר הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב, שהתמחה בפרקליטות מחוז מרכז. במשרד הבוטיק המשפחתי שהקים לפני למעלה משלושים, עובדות אתו אשתו ושתי בנותיו, אחת מהן מנהלת את הסניף האמריקאי של המשרד בלוס אנג'לס העוסק בהגירה ( גרין קארד ואזרחות אמריקאית) והסגרה ארצה של ישראלים שנעצרו באמריקה.

עו"ד מיכה גבאי

עו"ד מיכה גבאי

משרד עו"ד גבאי מציע ללקוחותיו טיפול מקצועי ומקיף תחת יריעה רחבה של נושאים משפטיים, עם התמחות מיוחדת בתחום הפלילי – עבירות כלכליות, הלבנת הון, ארגוני פשיעה, רצח, עבירות מין, אלימות (לרבות אלימות במשפחה) סמים ורכוש ועוד. מי שנזקק לשירותיו המשפטיים של צוות המשרד מגלה כי תמיד יהיה מישהו זמין עבורו, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מעטפת שירותים זו כוללת ייעוץ משפטי, ליווי בחקירה בשלבי המעצר וייצוג נאשמים במעצר עד תום ההליכים. עוד עוסק המשרד בהליכים לסגירת תיקי חקירה מול גורמי החקירה והפרקליטות, לרבות הגשת עררים.

כשמדברים על משרדו של עו"ד מיכה גבאי, המושג "משרד בוטיק" עלול להטעות. מצד אחד  מדובר במשרד קטן, אינטימי ומשפחתי, ואין ספק כי היחס שמעניק הצוות ללקוחות הוא אישי, צמוד ואכפתי עד מאד; אך אל נא תטעו, מגוון השירותים שמציע המשרד הוא נרחב, מקיף וחוצה תחומים:

  • ייצוג אסירים – בהליכים השונים: ועדת שחרורים ועתירות אסירים.
  • אזרחי – חוזי מקרקעין והעברת זכויות במקרקעין; פינוי בינוי; תמ"א 38 והתחדשות עירונית בקרית גת; חוזים; עסקים; ייעוץ וליווי משפטי לעסקים; הליכים בהוצאה לפועל; תביעות אזרחיות.
  • צבאי – תחת כובעו כמלווה הליכים פליליים המתנהלים בהתאם לחוק השיפוט הצבאי בצה"ל, עו"ד מיכה גבאי, כמו כל צוות המשרד, הוא בעל רישיון בלתי מסווג לעסוק בתיקים פליליים המתנהלים בבתי הדין הצבאיים השונים.
  • דיני משפחה ומעמד אישי – תביעות גירושין; הסכמי ממון; שלום בית; מזונות ומדור; משמורת ילדים ותביעות רכוש; איזון משאבים ופירוק שיתוף; ידועים בציבור; החזרת ילדים חטופים והגירה; ליווי תהליכי משא ומתן; צוואות; ירושות; ניהול עיזבון; התנגדויות.

כמי שצבר וותק רב בתחומו, מערכת המשפט על כל ערכאותיה והעושים בה במלאכה מוכרים לו מזה שנים רבות. עו"ד גבאי ממנף יתרון זה לטובת הלקוחות שבטיפולו, וכשמוסיפים לכך את הקפדתו על מתן מענה יעיל ויכולתו לתמרן בין הטיפות ולמצוא ופתרונות משפטיים יצירתיים, מבינים כיצד הוא מגיע לאחוז הצלחות כה מרשים עבור לקוחותיו.

עורך דין מיכה גבאי הוא אומן ליטיגציה (ייצוג בבית המשפט). כשמדובר בהופעה בבית המשפט, היכולת להציג טענות בצורה חדה, ברורה, חותכת ומשכנעת היא חיונית, ועשויה להכריע בין הפסד מיותר וניצחון מזהיר בתיק. הייצוג המדויק בבית המשפט מורכב מכישרון טבעי וניסיון נרכש, ומבוסס על ידע נרחב ומעמיק וטכניקות שנרכשו במהלך שנות עבודה רבות.

למשרד עו"ד גבאי ניסיון רב בתיקים מורכבים וסבוכים הנוגעים לארגוני פשיעה והלבנת הון בהיקפים אדירים.

משרד עו"ד מיכה גבאי

כיכר פז 3, קרית גת

טלפון: 08-6881067

מעבר לאתר

עו"ד ליאור גבאי מרכוס

עו"ד ליאור גבאי מרכוס


עו"ד רוני ינון, משרד עורכי דין באשדוד

כשעו"ד רוני ינון החליט להתחיל את לימודיו במשפטים הוא לא תיאר לעצמו שיהפוך לחוד החנית במחזור שלו. כיום, עו״ד ינון הינו עורך דין ומגשר המתמחה בדיני נזיקין, דיני עבודה ודיני מקרקעין. עו"ד ינון הינו חבר לשכת עורכי הדין בישראל והוא בעל תואר ראשון במשפטים אותו סיים בהצטיינות. במסגרת הכשרתו לקח חלק בתוכנית מצטיינים ייחודית ונבחר לעמוד בראשן של משלחות אקדמיות לסמינרים משפטיים יוקרתיים באוניברסיטאות מובילות בעולם "לקחתי חלק בתכניות באוניברסיטת ייל (YALE), באוניברסיטת ניו יורק (NYU) ובפורדהאם (Fordham University). כמו כן, במרכז הקניין הרוחני העולמי WIPO שנמצא בשוויץ ובמשרד הגישור הגדול בעולם JAMS. במסגרת עבודתי והכשרתי צברתי ניסיון, כלים וידע רב בנזיקין גישור ודיני עבודה", מסביר עו"ד ינון.

את משרד עורכי דין ינון כהן מורד ושות' הקים עו"ד רוני ינון יחד עם הקולגות שלו באשדוד. המשרד מתמחה בכל הקשור בדיני עבודה, נזיקין ומקרקעין. "דיני נזיקין כוללים בתוכם תביעות דוגמת תאונות אישיות, רשלנות רפואית, תאונות דרכים ותביעות לביטוח לאומי. בדיני עבודה אנו מטפלים בסוגיות דוגמת הלנות שכר, פיצויים, ועדי עובדים וייצוג עובדים מול  מעסיקים בבית המשפט. בתחום המקרקעין מטפל משרדנו במירת וקניית נכסים, התחדשות עירונית ומספק ליווי משפטי ליזמים, חברות קבלניות ועמותות" אומר עו"ד ינון.

בכדי להרחיב את פעילות משרדו בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית, החל עו"ד ינון לעבוד בשיתוף פעולה עם עו״ד ליאת ליברמן שהינה בעלת ניסיון רב, המתמחה בדיני מקרקעין ונוטריון. ״שילוב זה נועד לאפשר לנו להרחיב את פעילותנו ולהעניק מעטפת שירותים כוללת וייעוץ מקצועי בכל הקשור בתחום המקרקעין. המטרה היא ללוות את הלקוחות מהשלב הראשון בתהליך דרך ניהול המשא ומתן, ייצוג הלקוח מול גופים שונים ועד לסיום העסקה ובדיקת נאותה. כמו כן, אנו משלבים ענף נוסף שבו עוסק המשרד בדיני משפחה שכולל סוגיות רבות שמשיקות לדיני מקרקעין" אומר עו"ד ינון.

לצד הפעילות המשפטית הענפה במשרדו, מקפיד עו"ד רוני ינון להפגין מעורבות חברתית באמצעות פעילות התנדבותית ענפה בה הוא לוקח חלק. "כבר שנים שאני מקפיד לשים בראש סדר העדיפויות במשרדי את המעורבות החברתית במסגרתה אני מסייע בהתנדבות לעובדים בארגונים ומפעלים שונים בעיר אשדוד. אני משמש כיועץ לענייני ארגוני עובדים לראש עיריית אשדוד. במסגרת תפקידי אני מביא את הקולות מהשטח ובעצם מהווה את החוט המקשר בין לשכת ראש העיר וציבור העובדים תודות ליחסיי הטובים עם ההסתדרות במרחב וועדי העובדים השונים בעיר".

מה אתה עושה במסגרת פעילות התנדבותית?

"אני פועל לחידוש והרחבת לשכת הקשר של לשכת עורכי הדין בה מרכזים בעיות מול המחוז. בימים אלה ממש עובד על חיבור בין לשכת עורכי הדין במחוז דרום ויו"ר לשכת עורכי הדין לקברניטי העיר במטרה להוביל יוזמות לשיתופי פעולה שיסייעו להקים וליצור קורסים והשתלמויות באשדוד ולחזק את העובדים, העסקים הקטנים והבינוניים ובמיוחד את ציבור עורכי הדין בעיר". העובדה שעו״ד ינון בא עם ניסיון של שנים בעבודה בתחום התעשייה נחשבת ליתרון בולט. ״עובדים לא תמיד מגלים בקיאות בכל הקשור בזכויותיהם, בתאונות עבודה ותביעות רשלנות. אני מגיע לתחום עם שילוב של פרקטיקה וידע נרחב בדיני עבודה ודיני נזיקין תודות למעורבותי בוועדי עובדים. אני מסייע לאותם עובדים, משמש כמנטור לחונכים, מייעץ למדריכים בתחום התפעול ומטמיע הרגלי עבודה נכונים. אני מקפיד להביא פתרון ייחודי לכל סוגיה מזווית שונה וראייה כוללת של הדברים. לא פעם את הפתרון אני אביא לאו דווקא בדרך המשפטית וזאת תודות לניסיוני כמגשר".

כאמור עו״ד ינון מקפיד במקביל לעבודתו כעורך דין ומגשר המטפל לאורך השנים בתיקים רבים בתחומי נזיקין, מקרקעין ודיני עבודה, לגלות מעורבות חברתית. ״זה ממלא ומשמח אותי. ערכים דוגמת תרומה לקהילה, נתינה ואכפתיות לזולת ולנעשה סביבי עומדים לנגד עיני גם עבורי כאדם וגם כחלק מערכי המשרד בראשותי", אומר עו"ד ינון

עו"ד רוני ינון, משרד עורכי דין באשדוד

כתובת: הרצל 1, אשדוד
נייד: 052-4088834
למעבר לאתר

עורך דין רוני ינון.

עורך דין רוני ינון.


עורכת דין לילך אללוף – הלקוח מעל הכל 

המסלול שבו בחרה עו"ד לילך אללוף מאשקלון – הוצאה לפועל ודיני משפחה, בחר בה הרבה לפני. עם ניסיון של 20 שנה כמזכירה משפטית ועורכת דין, ושני משרדים מצליחים, היא יודעת שסוד ההצלחה טמון קודם כל בגישה וביחסי אנוש, ורק אחר כך בוותק ובמקצועיות. בכל יום היא חושבת כיצד לתת ללקוח ערך מוסף שימנע ממנו התנהלות ארוכת שנים בבתי המשפט. זו כנראה הסיבה שהיא מגיעה לעבודה בכל יום עם חיוך ומוטיבציה.

את הקריירה שלה התחילה עו"ד אללוף מהסוף. אחרי שהקימה משפחה, היא החליטה בגיל 30 ללמוד משפטים. כל חייה היא עבדה במשרדי עורכי דין, נחשפה לעוולות ותמיד הצליחה למצוא פתרון יש מאין. בעלה, שזיהה את הפוטנציאל, דרבן אותה להירשם ללימודים, וכך היא מצאה את עצמה מטפלת בילדיה בימים ולומדת למבחנים בלילות.

בתום הלימודים היה זה שוב בעלה שאמר לה ללכת על זה ובגדול ולפתוח משרד עצמאי באשקלון. אז החלה עו"ד אללוף להתמחות בהוצאה לפעול, פשיטות רגל, חובות ונזקי גוף. האינטראקציה עם לקוחותיה היו הרבה מעבר לעורך דין – לקוח. היא ניחנה ביחסי אנוש מצוינים, אמפתיה לכאב והזדהות עם מצבו של הלקוח. "אני מאמינה שאין דבר כזה שאין פתרון", אומרת לילך. "הרבה פעמים מתוך הסיפור, מתוך התסבוכת, צומחת הישועה. והיא לאו דווקא מגיעה בהליך משפטי, אלא הרבה פעמים הפתרון הוא מעשי, פרקטי. לא כל תיק צריך להגיע לבית המשפט, הוא יכול להסתיים הרבה לפני כן בגישור, הסכמים או ייעוץ פשוט שיוציא את האדם מהמצב אליו הוא נקלע. זה חוסך ללקוח המון זמן, מאמץ ובירוקרטיה. וזו גדולתו של עורך דין".

מסקנה נוספת אליה הגיעה עו"ד אללוף, היא הידיעה שהתנהלות נכונה יותר מצד הלקוח, תצליח לא אחת למנוע ממנו להיכנס לתהליכים מורכבים מלכתחילה. לכן היא למדה בנוסף גם ייעוץ לכלכלת המשפחה וייעוץ ליחסים וזוגיות. בהמשך, החלה לעבוד עם הסיוע המשפטי במחוז מרכז ופתחה משרד נוסף המתמחה בדיני משפחה והוצאה לפועל בראשון לציון. "ההתמחויות שלי נוצרו מתוך סוגיות שעלו מהשטח במסגרת העבודה שלי", מודה לילך, "נתקלתי בהרבה משפחות שמגיעות להליך גירושין בגלל מצב כלכלי קשה שאליו הן נקלעו. תמיד בחנתי את האפשרות שאם אותם זוגות ישקמו את המצב הכלכלי שלהם יחד, הם בעצם ישקמו גם את מערכת היחסים ביניהם. בכלל, אני חושבת שבמקצוע שלנו תמיד צריך לחשוב על איזה ערך מוסף אנחנו יכולים לתת ללקוחות שלנו, ואני כל הזמן מנסה להמציא את עצמי מחדש. אני מאמינה שהלקוח צריך לקבל מענה לפי הצרכים שלו ולא לפי מה שכתוב בספר. הוא מגיע אליך כשהוא נזקק, כשנעשה לו עוול וכשהוא מוטרד ואתה קודם כל צריך להרגיע אותו, להגיש לו עזרה ולבוא עם גישה חיובית, ואם בדרך נתת לו גם כלים טובים להמשך אז בעצם שינית פה חיים. בנית לו תכנית, במקום לבנות תיק משפטי".

מה צריך לדעת כשבאים לבחור עורך דין מקצועי?

"חשוב לבחור בעורך דין שמתמחה בתחום שבגינו אתם פונים אליו, ולא כזה שמתעסק בתחום על הדרך. תקראו עליו לפני כן, תבדקו המלצות של לקוחות, תראו אם יש פסקי דין על שמו, תבחנו אם יש לו את הכישורים לתת לכם מענה נכון וראוי. את זה ניתן לראות כבר בפגישת הייעוץ הראשונה. ואני אף אומרת ללקוחות שלי יותר מזה, בדיוק כפי שאתם הולכים לחוות דעת שנייה אצל רופא, כך אותו הדבר בדיוק גם עם עורכי דין. התייעצו עם עורך דין נוסף ותוודאו שאתם עושים את הצעד הנכון".

כמו כן, חשוב מאוד שעורך הדין שלכם יסביר לכם הכל לגבי ההליך, מה הולך לקרות, מה הן התובנות וסיכויי ההצלחה, כדי שכל המידע יהיה בידיכם לפני שאתם שוקלים להיכנס לזה. אני לא מאמינה בשיחות על כסף כבר בהתחלה, אלא בשקיפות. כי בסופו של דבר אתה רוצה לתת ללקוח שירות ולא מספר לרשום על הצ'ק.

דבר חשוב לא פחות הוא לבחור עורך דין קרוב למקום מגוריכם. לעיתים יש צורך בהשלמת עדות, מידע על התיק, שליחת מסמכים ובחתימות נוספות, ובמקום לטרטר ממקום למקום כדאי שהכל יהיה בהישג יד. אחרי הכל זמן שווה כסף.

העיקר הוא אינטראקציה נכונה עם הלקוח. שיתוף פעולה מלא מצדו ומצדך. התפקיד שלנו הוא ללוות את הלקוח יד ביד בתהליך אישי מצד אחד ובמקצועיות לא מתפשרת מצד שני. אני לא מסתכלת רק על הפן הכלכלי, אלא על מה הלקוח יכול להרוויח מזה. כיצד הוא יכול לצמוח, להשתקם ולצאת לדרך חדשה. חשוב עבורי להאיר להם את הדרך, להוות עבורם פנס, לחיים טובים יותר".

מזה כעשור שעו"ד אללוף מנהלת שני משרדים מצליחים באשקלון ובראשון לציון, מעסיקה שתי מזכירות ושני מתמחים, אחד מהם הוא בנה הבכור. לכל אחד מהם תפקיד מוגדר כדי לשמור על איזון נכון, תחת פיקוחה הצמוד של עו"ד אללוף. כל זה לדבריה לא היה קורה ללא תמיכת בעלה ומשפחתה. לדבריה, 26 שנה של זוגיות הובילו לדרך משותפת ולהצלחה. את המשרדים שבבעלותה היא זוקפת לזכותו. הוא מי שתמך, דחף, פרגן ונהנה יחד איתה מהפירות.

בין לקוחותיה נמנים אנשים פרטיים, אנשי עסקים, מוסדות וחברות מהמובילות במשק הנהנים כולם משירות אמין, יעיל, דיסקרטי ומקצועי ללא סיג. תחומי העיסוק העיקריים שלה הם הוצאה לפועל, מחיקת חובות, פתרונות שונים ויצירתיים לטיפול בחייבים, איחוד תיקים, חקירת יכולת, ייצוג חברות בהליכי פירוק, פשיטות רגל, דיני משפחה, עריכת הסכמי גירושין, הסכמי ממון, טיפול בתביעות ירושה, עיזבונות וצוואות, תביעות לבית המשפט ובית הדין הרבני, דיני מקרקעין, ייצוג בעסקאות, ייעוץ משפטי בדיני מקרקעין, ליווי ניהול עסקאות רכש, מכר ושכירות, רישום מקרקעין, פירוק שיתוף, ניסוח חוזי מקרקעין, משא ומתן בחוזים ועוד.

מה המוטו שלך?

"המוטו שלי הוא הדרך שלי לעבוד מול הלקוחות שלי – זמינות מרבית ועדכונים בזמן אמת המהווים חלק חשוב מכל ייצוג משפטי, וכל זאת תוך הקפדה על יחס אישי לכל אורך הדרך. אני לא שוכחת, ולו לרגע, כי מדובר קודם כל בבני אדם ולכן דואגת לספק פתרונות יצירתיים, ליווי והכוונה בכל שלב ושלב של ההליך המשפטי – אשר תואמים כל מקרה לגופו. מבחינתי כל לקוח הוא עולם ומלואו. ניסיוני רב השנים בתחום המשפט, נתן לי את הכלים בפיתוחה של אסטרטגיה משפטית יעילה ומנצחת הניתנת להתאמה לכל סיטואציה באופן מושלם.

מה שתמיד הנחה אותי הוא השכל וההיגיון הישר, תושייה ורצון שכנוע עצום. אני לא פה רק כדי לסמן וי – גם בתיקים שבהתחלה נראו כחסרי סיכוי אני מצליחה למצוא פתרון. כשאני רואה עוולות אני נלחמת כמו לביאה. יש לי אמונה שלמה בבורא עולם שאוכל לעזור לכל הלקוחות שהוא שלח אליי, וזה מה שמנחה אותי – אינטואיציה פנימית. אני גם מעולם לא עושה דברים בניגוד לעקרונות שלי, גם אם הלקוח רוצה, אם זה לא נכון לו משפטית אני פשוט לא עושה את זה, וזה מביא לתוצאות. עברתי כברת דרך ועשיתי טוב לאנשים, וזה מה שממלא אותי כל יום מחדש".

כתובת: רחוב צה"ל 39, אשקלון. בית אביאל.
טלפון: 08-6992772

כתובת: סחרוב 19, ראשון לציון. קניון ערי החוף.
טלפון: 03-9633330

 מייל: [email protected]

למעבר לפייסבוק

עורכת דין לילך אללוף. צילום: עדי תשובה

עורכת דין לילך אללוף. צילום: עדי תשובה


עו"ד ליאת מנשקו: נוטריון ומגשרת בדרום

עו"ד ונוטריון ליאת מנשקו הינה בעלת תואר ראשון במשפטים מטעם האקדמיה למשפטים ברמת גן, ותואר שני בניהול ויישוב סכסוכים ומשא ומתן מטעם אוניברסיטת בר אילן, ומתוקף תפקידה פועלת כמגשרת מוסמכת. כמו כן, היא חברה בלשכת עורכי הדין בישראל ושמשה בתפקידים שונים, וביניהם כחברה בועדת האתיקה בלשכת עורכי הדין, ועדת ההתמחות הארצית וסגנית הפורום לדיני משפחה. כמו כן היא משמשת כמרצה בתחומי המשפט השונים מול קהלים שונים.
את משרדה הקימה עו"ד ליאת מנשקו באשקלון בשנת 2004 כמשרד בוטיק המעניק שירות אישי מקצועי ואדיב ללקוחותיו בכל רחבי הארץ ולאנשים מכל המגזרים. המשרד מתמחה בתחום האזרחי מסחרי, ייצוג בבתי משפט, ניהול עסקאות במקרקעין, מיסוי מקרקעין, פירוק וכינוס נכסים. כמו כן, למשרד התמחות מיוחדת בתחומי דיני משפחה וירושה, בהם: מזונות, גירושין, זמני שהות, משמורת, הסכמי ממון, הסכמי טרום נישואין, ידועים בציבור, תיקי אמנת האג (חטיפות ילדים), אימוץ, תיקי נוער (נזקקות), ירושות וצוואות, ניהול סכסוכי משפחה מורכבים וכן ניהול עזבון. עוד מציע משרדה של עו"ד מנשקו מעטפת שירותים כוללת, ייעוץ וליווי עסקי לחברות ויחידים, שירותי בוררויות וגישור, שירותי גבייה במערכת ממוחשבת און ליין, ויצוג בכל הערכאות המשפטיות. במהלך שנות עבודתה, השיגה עו"ד מנשקו, מאות פסקי דין מוצלחים לטובת לקוחותיה.

שירותים בעסקאות מכר 

"ישנה חשיבות רבה לכך שכל צד בעסקת המכר יגיע עם עורך דין המייצג אותו, זאת בשל ניגוד עניינים מובהק. כמו כן, חשוב שעורך הדין המעניק שירותים בעת עסקת המכר, יבצע בדיקות מקיפות טרם רכישת הנכס. יש לבחון את מצב תכנון הנכס – מה שמופיע ברישומים לעומת המצב בפועל. לעיתים קיים פער גדול בין מה שמוצג לקונה לבין מה שמופיע במרשמי הזכויות. בדיקות בטרם הקנייה יסייעו למנוע עוגמת נפש רבה בהמשך. כמו כן חשיבות רבה קיימת לתכנון מס בטרם רכישת נכס. להיבט המס יש חשיבות מכרעת במכלול השיקולים לביצוע עסקה ויש מצבים שלאור חיוב גדול במס העסקה כבר אינה משתלמת. תכנון מס נכון ויעיל יכול לחסוך מאות אלפי שלקים ללקוח ואפילו להזהיר אותו מפני עסקאות לא נכונות".
חשוב לציין כי מתוקף תפקידה כנוטריון, מעניק משרדה של עו"ד מנשקו את כל סוגי השירותים הכרוכים באישור נוטריוני.

שירותים בענייני ירושה

לאחר לכתו של אדם מן העולם נותרים בני המשפחה, הקרובים והחברים עצובים וכואבים. לצד הזכרונות והרגעים המשמחים שמשאיר הנפטר בליבם של יקיריו, נותרת לא פעם גם ירושה הכוללת כספים, רכוש ונכסים. על מנת למנוע מריבות, ויכוחים וסכסוכים ישנה חשיבות רבה לקיומה של צוואה מפורטת בה מבהיר הנפטר מה ברצונו להוריש ולמי. במקרים רבים מגלים בני המשפחה כי יש לפנות למנהל עזבון בכדי שינהל את עזבונו של הנפטר. "תפקידו של מנהל העזבון הוא להבטיח שרצון המצווה ייצא לפועל. במידה והותיר רכוש רב חשוב שהרכוש, הכספים והנכסים יועברו למצווים בצוואה כמתבקש" אומרת עו"ד ליאת מנשקו, עורכת דין המתחה בדיני משפחה, ירושה ומנהלת עזבונות. "לעיתים מצוין בצוואה כי יש צורך בגביית כספים דוגמת שכירות על נכסים או שותפויות עסקיות שונות. תפקידו של מנהל העזבון הוא לנהל את מערך התשלומים וניהול הכספים באופן מקצועי ובהתאם לבקשתו של המצווה באופן ניטרלי לטובת היורשים כולם".

מי יכול להיות מנהל עזבון?

"מדובר בתפקיד נטרלי ואובייקטיבי שחשוב שלא ינוהל בידי צד מעוניין בכדי שלא יהיה חשש שיבחר לפעול לטובתו האישית ולא כמתבקש. היכרות  קודמת ביני ובין המוריש מאפשרת למוריש לפתוח את סגור ליבו ולספר לי מה השיקולים שגרמו לו לבחור לחלק את ירושתו באופן שהחליט. חשוב לי להבין את מניעיו ומה עומד מאחורי הבקשה. בבואי לנסח את הצוואה אני מבררת מולו בדיוק למה כוונתו על מנת שרצונו יתממש באופן מדויק. מינוי עו"ד כמנהל עזבון הינו החלטה המותירה את עבודתו ניטרלית ואובייקטיבית וכזו המבטיחה את מימוש רצונו של המצווה בדיוק, ללא משוא פנים.

מה היתרונות שלך כעורכת דין לענייני ירושות?

כעורכת דין המתמחה בדיני ירושה יש לי יתרון גדול לאור שנות נסיוני הרבות ושלל הופעותיי בבתי המשפט השונים, וכמובן גם בתיקי ירושה סבוכים וגדולים. כמו כן נסיוני כמנהלת עזבונות/כונסת נכסים העניק לי גם הוא הבנה נרחבת על תחום פעילותי מה שמתבטא בתיקים השונים עליהם אני עובדת.  מצד אחד יש תיקים בהם אני נלחמת לביטול צוואות שנערכו שלא כדין ומצד שני יש תיקים בהם אני מגינה על צוואות שנערכו בפני מתנגדיהם. נסיוני הרב בתחום, מכל הצדדים, מאפשר לי לנסח צוואות באופן שבו אוכל לבטח את הצוואה מפני רוב המכשולים הצפויים והמוכרים לי על מנת שזו לא תפסל בעתיד".

היותי מגשרת  ובוררת ותיקה הנו יתרון נוסף ומשמעותי מכיוון שתחום המשפחה הנו תחום אמוציונלי ורגיש במיוחד, בו נדרשת מיומנות רבה "להלך בין הטיפות" ולהגיע להבנות, שכן הצדדים נדרשים להמשיך לתקשר כל ימי חייהם, בשונה משותפים עסקיים שנפרדים והולכים לדרכם. לא אחת נדרשתי לברור בין צדדים, או לקיים הליכי גישור, עד להגעה לתוצאה מיטבית עבור כל הצדדים. מדובר בהליך מהיר ויעיל בו מתקבלת תוצאה מיידית, ביחס לניהול הליכים בבתי המשפט, ולכך יתרונות רבים, גם מבחינת הזמן וגם מבחינת ודאות והוצאות כלכליות.

בנוסף, תוכלו למצוא במשרדה של עו"ד מנשקו שירות ייחודי למתן ייפוי כוח מתמשך, במסגרתו אדם כשיר יכול להחליט מה יהיה במידה שהוא יחלה ומצבו הבריאותי יורע עד לנקודה בה הוא לא יוכל לנהל את ענייניו כתמול שלשלום. שירות מינוי תומך בקבלת החלטות למי שזקוק לאדם שיסייע לו בניהול ענייניו, בנושאי קבלת החלטות שוטפות ובמתן הוראות מוקדמות לאפוטרופוס. מדובר בהכשרה מיוחדת שעברה עו"ד מנשקו בנוסף לשאר סמכויותיה.

כתובת: הגדוד העברי, 10 אשקלון

טלפון: 08-67722700

למעבר לאתר

דואל: [email protected]

עורכת דין ליאת מנשקו. צילום: אביה מנשקו ברקת

עורכת דין ליאת מנשקו. צילום: אביה מנשקו ברקת


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר