אגף החופים בפגישת הערכות לקיץ צילום: עיריית אשדוד

אגף החופים: החורף נערכים לקיץ

המערכת החורפית שפקדה אותנו השבוע מבשרת אומנם על בוא החורף, אבל באגף החופים כבר נערכים לעונת הקיץ שתחל באפריל 2020. אתמול התקיימה ישיבת הערכות ראשונה, בהשתתפות גורמי עירייה וגורמים ארציים, כשלב ההכנה לקיץ. בעירייה לא מבזבזים זמן

פורסם בתאריך: 30.12.19 09:59

     

באגף החופים לא מבזבזים זמן וכבר החלו להיערך לעונת הרחצה שתיפתח באפריל 2020. אתמול בבוקר התכנסו כל הגורמים הנוטלים חלק בתפעול החופים, גורמי עירייה וגורמים ארציים, לסיכום שנת הפעילות האחרונה והיערכות לעונת הרחצה הבאה. מנהל אגף החופים אריה תורג'מן נתן ביטוי למוניטין שיצאו לאשדוד כמעצמה ימית כשציין את סך הפעילות המתבצעת בחופי הרחצה במהלך עונת הרחצה, ולאחריו דיברו גורמים ארציים על שיתופי הפעולה המוצלחים עם האגף והעירייה.

סגן ראש העיר אינג' שמעון כצנלסון: "תודה לכולם על העבודה המשותפת. רק ביחד אנחנו מנצחים ורושמים את התוצאות הכי טובות בישראל. אתם לא מייצגים רק את עיריית אשדוד אלא את כל תושבי אשדוד, ועל כך תודה בשם כל העיר". כצנלסון דיבר על רצועת החוף כמשאב החשוב ביותר של אשדוד, תיאר את ההשקעות שנעשות בתחום התיירות והמחשבות המתגבשות לבניית אטרקציות שיהפכו את אשדוד לעיר תיירות. "כרבע מיליון תיירים נכנסים לישראל דרך הנמל אך לא נשארים באשדוד. אנחנו חייבים לגרום להם לבקר ולשהות בעיר" אמר וציין את בינוי המלונות החדשים והמלונות שבדרך, את המשך פיתוח הטיילת ופיתוח תשתיות שתהיינה בסיס לאטרקציות חדשות.

שלמה רוטנברג, ראש מינהל התפעול: "הים והחופים של אשדוד הם נכס מבורך ומשאב חשוב לעיר ולתושביה". הוא פירגן לכל העושים במלאכה ואמר "החופים נראים טוב בזכות כל מה שאתם עושים במהלך כל השנה. בזכות העבודה המשותפת והמתואמת ביניכם, זכינו בפרס איסטנבול היוקרתי. תודה לכם".

בשנים האחרונות רצועת החוף שלנו שינתה את פניה הן בנראות והן ברמת השירותים ובתפיסה התפעולית, הודות להשקעה של משאבים ומחשבה כיצד להעמיד את חופי אשדוד בראש ערי החוף בישראל. על כך העידו כל מי שנטל חלק בישיבה, החל מגורמים ארציים הפועלים בשיתוף עם אגף החופים ועד לאחרון העובדים שחש את השינויים ואת תגובות התושבים לשדרוג. הנציגים מהארגונים הארציים תיארו את הפעילות שנעשית בתחומי הסביבה כדוגמת מבצעי ניקיון, טיפול בזיהומי ים, שמירה על בעלי חיים ימיים ועל הסביבה הימית, ואת הפעילות שנעשית עם גורמי קהילה בעיר.

אבי יצחק, סגן מנהל האגף, תיאר את הנעשה בשנה האחרונה ואת התכניות לשנה הקרובה: "זו השנה השביעית שכל חופי אשדוד מתהדרים ב'דגל כחול' היוקרתי ו'מדד חוף נקי' מעניק לאשדוד בפעם השניה וברציפות את הציון הגבוה ביותר – טוב מאוד" אמר וציין כי אשדוד היא הרשות היחידה בישראל שזוכה שנתיים רצוף בציון הגבוה. הוא תיאר מיזמים חינוכיים כמו 'חוף ללא בדל' ו'הפרויקט האוסטרלי', מיזמים חברתיים כמו 'קהילה נגישה' ושמירה על חוף נקי, מיזמים תפעוליים במסגרת 'עיר חכמה' כמו מידע על מצב החופים באמצעות 'אשדודית' ו'קיוסק מידע' שיוצב בחוף או 'הצלה חכמה' באמצעות מצלמת מעקב המתריעה על אדם הנמצא באזור רחצה מסוכן.

נתוני אשתקד מלמדים על 184 אירועי טביעה שטופלו ע"י המצילים ובהם 251 ניצולים, ולצערנו 2 טבעו למוות לאחר שרחצו בחופים לא מוכרזים. נתוני האכיפה מציגים 38 דוחות ו-72 התראות בגין עברות ניקיון, נסיעה בחוף, סככות נכים, רעש ומוסיקה, אלכוהול ועוד. אריה תורג'מן: "זו השנה השלישית שאנחנו מודדים את פעילות האכיפה ולומדים מה הכי מפריע לציבור. הציבור מבקש אכיפה ולשם כך הקמנו פורום אכיפה בחופים" אמר וציין כי השנה יושם דגש על אכיפה בהתאם לדרישת התושבים ולעברות שמפריעות למבקרים בים. דגש נוסף יושם על תחום הקהילה וגיוס ציבור בעל מודעות לסביבה הימית. "שיתופי הפעולה עם הציבור חשובים לשמירה על הים וסביבתו" אמר והבטיח כי "גם השנה נשקיע משאבים לשיפור ושדרוג תחום הנגישות".

 

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר