מהפכת המחזור צילום: יח"צ

מהפכת המחזור מגיעה לגן יבנה

גן יבנה מצטרפת למהפכת המחזור הארצית, מאות פחים כתומים יוצבו בכל רחבי היישוב

פורסם בתאריך: 23.12.19 11:28

גן יבנה מצטרפת למהפכת המחזור ומגדילה את פוטנציאל המחזור ביישוב באמצעות הצבת פחים כתומים. במסגרת המהפכה, יוצבו בתקופה הקרובה למעלה מ-130 פחים כתומים במוקדים בכל רחבי היישוב שמיועדים לפסולת אריזות פלסטיק, מתכת וקרטוני משקה. פחים אלו מצטרפים לפחי המחזור נוספים הקיימים בעיר: פח סגול לאריזות זכוכית, פח צהוב למחזור בגדים משומשים,  מחזורית לבקבוקים, פח מחזור כחול לעיתונים ונייר וקרטוניה לאריזות קרטון עבה.

במסגרת פעילות הסברתית בנושא, יחל בשלב הראשון קמפיין במסגרתו יפורסמו שלטים המודיעים על כניסת הפרויקט ליישוב, יחולקו עלוני הסברה בהם יפורט מה יש להשליך לכל פח מחזור ועוד. בהמשך, על מנת לגייס כמה שיותר תושבים למשימה החשובה, תורחב במהלך השנה הקרובה פעילות ההסברה ברשות במסגרתה יחולקו סלים מיוחדים, אנשי ההסברה יעברו מבית לבית, יהיו פעילויות חינוכיות ועוד. את הפעילות תוביל המועצה בשיתוף תאגיד תמיר.

ראש המועצה, דרור אהרון: "גן יבנה מצטרפת למהפכת המחזור, מדובר במשימה חשובה מעין כמותה לשמירה על גן יבנה וישראל נקיות. זהו חלק נוסף מתהליך ארוך טווח שאנו מובילים במועצה על מנת לשפר ולקדם את נושא איכות הסביבה והשמירה על ניקיון המרחב הציבורי בגן יבנה. רק השבוע הוצאתי הנחיה שלא להשתמש יותר בכלי פלסטיק במחלקות המועצה ובישיבות המועצה. גן יבנה משקיעה מאמצים ומשאבים בכדי להיות יישוב ירוק וידידותי לסביבה".

רני איידלר, מנכ"ל תאגיד מחזור האריזות תמיר: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם מועצה מקומית גן יבנה המצטרפת למעל 100 רשויות בארץ בהן פרוסים פחים כתומים להפרדת פסולת אריזות למחזור בבית ע"י התושבים. אני מאמין שתושבי גן יבנה  יצטרפו למהפכת המחזור הכתומה, יפרידו אריזות לפחים הכתומים ובכך נתרום כולנו למען סביבה טובה יותר"

מדוע הפרדה במקור הינה תהליך כל כך חשוב? ההפרדה במקור, משמעותה הפרדת הפסולת הביתית לזרמים שונים והשלכתה לפחים מותאמים. פעילות של מיון זו שנעשית עוד בבית התושב מהווה נדבך משמעותי בתהליך מיון הפסולת והגדלת הסיכוי להעברתו למפעלי מחזור ולהפיכתו למוצר חדש. אריזות המופרדות לפח הכתום הן נקיות יותר (הפסולת האורגנית המזוהמת נמצאת בפח הירוק) ולכן, ניתן להעביר את הפסולת הזו עיבוד, שטיפה, גריסה ולהפכה לחומר גלם חדש. ככל שיגבר שיתוף הפעולה עם התושבים תפחת ההטמנה של הפסולת וזיהום הקרקע. בנוסף, החזרת הפסולת כחומר חדש לתעשייה מונעת כרייה של חומרים חדשים מהטבע (פלסטיק, נייר, מתכת) ובכך שומרת על נכסי הטבע.

 

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר