בתים מדליקים, המועצה המקומית גן יבנה

תאיר את זה הלאה

אירוע ״בתים מדליקים״ חוגג עשור: הדלקת נרות משותפת שמהווה פלטפורמה למפגש קהילתי של תושבי הישוב

פורסם בתאריך: 16.12.19 14:39

אירוע ״בתים מדליקים״, נערך זו השנה העשירית כמסורת קהילתית בגן יבנה. הוא מתקיים הודות לרוח ההתנדבות ובזכות רוח היצירה והעשייה, אשר כל אחד ואחת מתושבי גן יבנה שותף להן, בהובלת צוות מתנדבי זיקה.

גם בשנה זו, כתושבי גן יבנה וכאזרחי מדינת ישראל, לנוכח האתגרים הרבים לפנינו כחברה, אנו מאמצים את אמירתו של א.ד. גורדון: "לא יהיה ניצחון לאור על החושך, כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך יש להגביר את האור" ואנו נוסיף, שלא רק שיש להגביר את  האור, יש אפילו צורך בהעברתו הלאה ומסיבה זו בחרנו השנה בנושא הפסטיבל "תאיר את זה הלאה".

אנו שמחים וגאים להיות חלק מאור גדול המופץ בכל רחבי הארץ בהיותנו חלק מארגון ׳ניצנים׳, ארגון ארצי של רשויות המבקשות לטפח, לחזק ולקדם סדר יום יהודי-ישראלי ביישובים. בשנה זו יתקיים הפרויקט בשיתוף פעולה ארצי עם חברת החשמל אשר גייסה גם את הופ! קטנטנים (רגעי קסם)   במסגרת אירועי 'חנוכה של אור' וצרפה את עובדי חברת החשמל אשר לראשונה יפתחו גם הם את הבתים להדלקה משותפת.

האלוף (במיל') יפתח רון טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "חברת החשמל מביאה את האור מידי שנה למיליוני  בתים בישראל ומזמינה את תושבי המדינה להפיץ יחד איתה את האור ולחגוג את חג החנוכה. כולנו נביא את האור, נחזיר את סממני האור של חג החנוכה למרחב הציבורי ונאיר את הלבבות והמדינה. חג שמח".

אירוע ״בתים מדליקים״ מתקיים השנה ברשויות רבות ברחבי הארץ, ואנו גאים כי גן יבנה היא המקור למסורת זו, תוך שאנו מביאים את האור המיוחד שלנו, אור של קהילה היוצרת תרבות, הקושרת אותנו אל מקורותינו ואל המרחב בו אנו חיים, קהילה המבקשת להאיר את החיים לא רק בימי חג אלא בכל ימות השנה.

את הפעילות בבתים מנחים תושבים מתנדבים המגיעים לבתי המארחים המתנדבים ומעבירים פעילויות שונות, חלקם מארחים ומנחים בביתם . התכנית מספקת למעשה פלטפורמה למפגש קהילתי של תושבי הישוב ובכך מעמיקה את הקשר בין התושבים ומעניקה אופי ערכי ייחודי לחג החנוכה.

מספרת שלומית, מתנדבת זיקה:  "הגעתי ל"זיקה" בעקבות פרוייקט "בתים מדליקים" בחנוכה לפני מספר שנים. הופתעתי להשתתף באירוע מקסים ומחבר בין אנשי הקהילה .  לאחר מספר "חקירות" שביצעתי הבנתי שכאן – בזיקה – אני רוצה להיות. כאן יש מקום לאנשים ללא כל ההבדלים שבדרך כלל מעכבים אותנו.  יש אפשרות סתם לראות משהו בדמיון ואז להוציא אותו יחד אל הפועל. הצטרפתי לצוות מתנדבי זיקה ואני נהנית מכל רגע ".

בתים מדליקים בשנה שעברה צילום: המועצה המקומית גן יבנה

מזמינים אתכם להגיע אל ה״בתים מדליקים״, ולחוות חוויה משותפת של הדלקת נרות קהילתית.

 

בתים מדליקים גן יבנה , 24-25-12.19 חנוכה תש"פ

לתכנית המלאה https://online.flippingbook.com/view/1035182/

להרשמה https://bit.ly/2YtZhLo

 

 

 

     

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר