ראש המועצה דרור אהרון באדיבות: מועצת גן יבנה
ראש המועצה אהרון דרור. צילום: מועצת גן יבנה

תכנית המתאר החדשה של גן יבנה: 55 אלף תושבים

במסגרת התכנית ייבנה מחלף בכניסה לישוב מכביש 4 וייבנו אזורי תעשייה חדשים. דרור: "צביונה הכפרי של גן יבנה יישמר"

פורסם בתאריך: 12.2.19 13:26

לאחרונה התקיימה ישיבה בנושא תכנית המתאר הכוללנית של גן יבנה יחד עם נציגי מנהל התכנון במחוז מרכז, אדריכלי ומתכנני תכנית המתאר ונציגי המועצה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגן יבנה.

בישיבה הציגו המתכננים בפני הנוכחים את החלופה הנבחרת, זאת לאחר התחשבות בהסתייגויות שהגיש ראש המועצה, אהרון דרור בנושא ובין היתר, הקמתו של אזור תעסוקה נוסף מעבר להרחבה שאושרה, ביצוע מחלף בכביש 4 בכדי לספק כניסה ויציאה נוספים ליישוב לאור היקפי הגידול הצפויים במספר התושבים, ביצוע של תכנית לקידום תחבורה ציבורית יעילה ונוחה עבור התושבים, שילוב שבילי אופניים ועוד. אחד הדברים העיקריים עליהם ביקש ראש המועצה לשים את הדגש היה שלביות הביצוע של התכנית, למעשה קידום אזורי התעסוקה והמסחר בטרם בניית המגורים.

צוות התכנון הציג בפני הנוכחים את התכנית להקמתו של פארק עירוני בן מאות דונמים לצד הוספת אזורי מסחר ותעסוקה בגודל של כ-820 דונם. בנוסף, להרחבת אזור התעשייה הקיים. כמו כן, הניסיון להקים אזור תעשייה מזהמת מול שכונת מכבים נדחה לחלוטין. לקראת סיומה של הישיבה דרש ראש המועצה לקיים דיון בנושא התחבורה והתחבורה הציבורית עוד בטרם הדיון בתכנית בוועדה המחוזית.

 

     

עוד הוחלט כי בבנייה הקיימת כיום לא יתקיימו ציפוף או בנייה חדשה לגובה והתכניות הקיימות הן התקפות. כלומר, שמירת הצביון הכפרי תישמר בתחום הבינוי כיום. התקבלו בקשות המועצה לסימון יציאה לכביש 4 ומסלול גישה ישיר לאשדוד עבור התחבורה הציבורית, לביצוע מחלף היציאה מגן יבנה עליו הכריז שר התחבורה, ישראל כץ, לקידום מיידי של אזור תעסוקה נוסף לאור הסרת המגבלות ממפעל אלתא.

ראש המועצה דרור: "אני מבקש לברך את עורכי התכנית על כך שנתנו את הדעת להסתייגויות שהעלינו בפניהם אודות התכנית. כל אחת מההסתייגויות נועדה לוודא שהתכנית תיטיב עם גן יבנה ותושביה לאורך שנים רבות קדימה. מצאנו אוזן קשבת לדרישותינו כך שבין היתר, בבניה הקיימת כיום אני עומד על כך שהתכנית תבוצע בשלבים כך שהקמת אזורי התעסוקה תתבצע לפני המגורים על מנת לספק פתרונות כלכליים מתאימים ליישוב. בקרוב ייקבע דיון להצגת התכנית המגובשת בפני הוועדה המקומית לתכנון ובנייה טרם הצגתה בוועדה המחוזית. אם בתחילת הדרך ביקשה המדינה לקדם את הגדלת היישוב לכדי 120,000 תושבים, הרי שהצלחנו להוריד את מספר התושבים ל-80,000, וכעת לדרישתנו, ההסכמה בתכנית המוצעת עומדת על כ-55,000 תושבים בלבד בקיבולת המקסימלית כך שצביונה של גן יבנה יישמר לאורך שנים ארוכות קדימה".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר