הרקדנית מאילה איילה בטעימה מהודו הצבעונית. צילום יחצ
הרקדנית מאילה איילה בטעימה מהודו הצבעונית. צילום יחצ

מה יש: קצת תרבות

המדריך המלא לאירועי תרבות ופנאי באשדוד ובסביבה

13.12.18 11:11

אירועי תרבות ופנאי באשדוד מיום שישי 14.12 ועד יום חמישי 20.12.
הסלון במוזיאון
בשישי במוזיאון אשדוד לאמנות מפגש ודיון בהשתתפות הקהל בנושאי תרבות — אמנות — עיר בתערוכה "פרויקט אשדוד: דיוקן עיר" — שיח בתערוכה בהנחיית האמן דניאל שושן, פתיחת פאנל והצגת פרויקטים נבחרים על ידי המרצים ודיון משתף קהל.
הנושאים לדיון בפאנל הראשון יעסקו בשאלות על אודות צביונה המיוחד של העיר אשדוד וכיצד אמנות יכולה לחבר בין אנשים, כיצד קהילה מניעה תהליכים בעיר, מהו כוחה של קהילה, ומהי תרבות תפורה למידותיה של עיר.
המשתתפים:
דניאל שושן, אמן התערוכה, מהמעבדה לאמנות ואדריכלות ניסויית, הטכניון, חיפה. שושן הוא אמן רב תחומי, חבר סגל בכיר בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, ראש ומייסד AXA-LAB בטכניון, חיפה.
פרופ’ סמי שלום שטריתהוא סופר, דוקטור ומרצה למדע המדינה ומשורר ישראלי. חוקר החברה והתרבות בישראל. משמש יו”ר פסטיבל קולנוע דרום וראש בית הספר לאמנויות "הקול והמסך" במכללת ספיר.
יובל ביטון הוא אוצר ראשי במוזיאון אשדוד לאמנות.
ד”ר דרור אוסנת, יליד ותושב אשדוד. בעל תואר שני בלימודי עבודה ותואר שלישי בסוציולוגיה. חוקר עצמאי של ההיסטוריה החברתית של העיר אשדוד בכלל ופועלי נמל אשדוד בפרט.
רינה מגן, מעצבת פנים והנדסאית אדריכלות. מובילה את מעגל הקיימות וסביבה בתנועת אשדודים ויוזמת ומארגנת פסטיבל הליכות ג’יין באשדוד.
ההשתתפות באירוע מותנית ברכישת כרטיס והרשמה מראש בטלפון 9568285, 8545180. מחיר כרטיס: תושב חוץ — 30 שקלים, תושב אשדוד — 25 שקלים, אזרח ותיק — 15 שקלים.
שישי 14.12.18 בשעות 12:15-10:00, מוזיאון אשדוד לאמנות


זאתי
בראשון בספרייה העירונית שעת סיפור ויצירה עם דליה הספרנית על פי הסיפור "זאתי" מאת מרים רוט.
"זאתי בובה קטנטנה. ענת קיבלה את זאתי מאימא במתנה. כל מיני דברים קורים לזאתי: זאתי נעלמת… זאתי נשארת בחוץ כל הלילה…הכלב לץ חוטף את זאתי…אך אל דאגה – הרי ענת בסביבה, הסוף תמיד טוב! ענת מחבקת את זאתי, ולוחשת לה סוד: 'אני אוהבת אותך מאוד–מאוד!'"
הכניסה חופשית. למידע: 8564280 .
ראשון 16.12.18, בשעה 17:00, הספרייה העירונית

גילוף קולינרי
בראשון בטנה גילוף קולינרי עם רז קידר: אוהבים לארח? רוצים להרשים את האורחים? בואו ללמוד איך להוסיף חן וקסם לשולחן. סכין פשוטה תהפוך כל ירק ופרי לחגיגה. מנחה: רז קידר מנהל בית הספר לפיסול וגילוף קולינרי ולטכניקות ולמיומנויות לגילוף ירקות והכנת זרי פרחים משפע ירקות העונה.
כרטיס ב-20 שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי". למידע והזמנות: 8555478.
ראשון 16.12.18, בשעה 20:00, מרכז קהילתי טנה

מרק כפתורים
בשני בחרצית "מרק כפתורים" בביצוע תיאטרון אורנה פורת: סיפור עם חכם על אודות כפר קטן שאליו מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל. להפתעתו, אנשי הכפר מסתגרים בבתיהם ומתעלמים ממנו ואפילו זה לזה אינם עוזרים. הקבצן הנווד מחליט לפתוח את לבם (וגם למלא את קיבתו) ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מ… כפתורים!
הצגת תיאטרון צבעונית, משעשעת ומאתגרת על הכוח שבשיתוף הפעולה, על אחוות הקהילה ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן, יחד אפשר לעשות דברים גדולים ולשנות. הילדים בקהל עוזרים לשני השחקנים לספר את סיפור ההצגה וכך חווים בעצמם את קסמו של השיתוף ואת יתרונה של חברה מאוחדת. הצגת ילדים לבני 7—4.
כרטיס ב-15 שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי". למידע והזמנות: 8542830.
שני 17.12.18, בשעה 17:30, מרכז קהילתי חרצית

באבא ג’ון
בשלישי במונארט “באבא ג’ון”: הקרנה ומפגש עם התסריטאי והבמאי יובל דלשד.
עלילת הסרט: יצחק מנהל את המשק המשפחתי — לול תרנגולי הודו שהקים אביו כשהיגרו מאיראן לישראל. כשבנו מוטי מגיע לגיל 13, יצחק מלמדו את העבודה כדי שימשיך את מסורת המשפחה. אולם מוטי מסרב לעבוד בלול. אהבתו הגדולה היא שיפוץ גרוטאות והחזרתן לחיים. אימו שרה מנסה לפשר ביניהם, אך מנגד סבו דוחק ביצחק לחנך את בנו ביד קשה. יצחק רואה בסירובו של מוטי מרידה בו, ועל אף אהבתו הגדולה לבנו, הוא כופה עליו את עבודת המשק. הגעתו של הדוד מאמריקה תגרום לשרשרת אירועים שתטלטל את המשפחה ותוביל להתנגשות הבלתי נמנעת.
הסרט זכה בפרס "הסרט הטוב ביותר לשנת 2015" והיה נציג ישראל לאוסקר האמריקאי בקטגוריית "הסרט הזר הטוב ביותר". כמו כן, הוא זכה ב"פרס אופיר" בקטגוריות צילום, מוזיקה, עיצוב וליהוק הטובים ביותר.
20 שקלים בלבד. למידע והזמנות 8545130/1.
שלישי 18.12.18, בשעה 11:00, מונארט מרכז תרבות

מתוך הסרט באבא ג'ון. צילום יוראי ליברמן

מתוך הסרט באבא ג'ון. צילום יוראי ליברמן

הר של ספגטי
ברביעי בעוזיאל "הר של ספגטי" בביצוע תיאטרון ארצי לילדים.
אנטוניו, ילד סקרן ושובב, חולם להיות קוסם בדיוק כמו דודה דולצ’ה. באחד מביקוריו בכפר מגלה אנטוניו שלדודה דולצ’ה יש סיר מכושף המכין ספגטי מעצמו. אנטוניו מבקש לנסות את הקסם, אך דודה דולצ’ה מזהירה אותו שסיר הספגטי עלול להיות מסוכן… אנטוניו נחוש בדעתו לנסות את הקסם. בוקר אחד בשעה שדודה דולצ’ה יוצאת מהבית אנטוניו מפעיל את סיר הספגטי המכושף יחד עם פפרוני ומרגריטה חבריו הטובים. אך אבוי, אנטוניו לא יודע כיצד להפסיק את הכישוף. הספגטי גולש מהסיר אל הרצפה, זורם מבעד לדלת, מכסה את השבילים, השיחים, העצים והבתים. בדיוק לפני שהכפר כולו מתכסה בהררי ספגטי מגיעה דודה דולצ’ה ומצילה את המצב.
כתיבה ובימוי: יערה רשף נהור, מוזיקה: אריאל קשת, תפאורה, תלבושות ואביזרים: עינת סנדרוביץ שולזינגר, שחקנים: טלי ביק, גל כהן.
כרטיס ב-15שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי". למידע ופרטים 8565716.
רביעי 19.12.18, בשעה 17:30, מרכז קהילתי עוזיאל


מסע בזמן במרוקו
ברביעי בגולדי |מסע בזמן במרוקו ובאטלס" עם הסופר והמרצה אלי ביטון, חוקר יהדות מרוקו.
זוהי הרצאה על תרבותה העשירה, מורשתה, עברה וקורותיה של מרוקו, שהחלו רשמית עם הגלייתם למרכז אפריקי בידי אשור עם חורבן ממלכת ישראל בזמן בית ראשון. מחבר הספרים "מסע בזמן במרוקו ובאטלס", ו"שיחון עברי-מרוקאי" — ראשון מסוגו בעולם. בהרצאתו המרתקת מספר ביטון על דברים שלא ידעתם על מרוקו והאטלס: התרבות והפולקלור, מלאכת היד, האקזוטיקה, החיים באטלס, נופים ומפלי המים, הכנסת האורחים, האדריכלות ובניית ארמונות מבוץ, מרוקו מן הזווית התיירותית ועוד. ההרצאה בתמונה ובצליל ורצופה בהרבה סיפורים מרגשים, מעניינים, מרתקים, סקופים וגילויים מפתיעים.
כרטיס ב-20 שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי". למידע והזמנות: 8552721.
רביעי 19.12.18, בשעה 19:00, מרכז קהילתי ע”ש גולדי

שירים מכל הזמנים
ברביעי בדיונה "מופע שירים מכל הזמנים" — מופע מוזיקלי שבו "ילבלבו אגס וגם תפוח" ועוד שירים מהזמר הרוסי העממי והישראלי. הנחייה ושירה: אנטולי ליין וטניה שוחט.
כרטיס ב-20 שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי". למידע והזמנות : 8648585.
רביעי 19.12.18, בשעה 20:00, מרכז קהילתי דיונה

מאחורי הקלעים

המחזה “כך עושות כולן”

ברביעי במשכן האופרה הירושלמית והתזמורת הסימפונית אשדוד עם המחזה “כך עושות כולן”. מנצח: עומר אריאל, במאי: ארי טפרברג.
בסוף הצגת האופרה ניגשים שני מעריצים נלהבים אל מאחורי הקלעים כדי לברך את בנות זוגם הסולניות המפורסמות.
בדרך הם פוגשים את במאי האופרה, והוא מזהה את אהבתם התמימה והעיוורת ומחליט ללמד אותם שיעור על אהבה ונאמנות.
בעזרת המלבישה הם מביימים עוד אופרה, סוערת לא פחות, אבל הפעם במציאות.
״איך ייתכן שהלב יכול לשנות את טבעו ביום תמים אחד?״
עיבוד עכשווי לאופרה הפיוטית והנוקבת, אשר מפנה את המבט אל אחורי הקלעים של התיאטרון, ששם נחשפים גם הסודות המפותלים מאחורי ההצגה שנקראת זוגיות, אהבה ותשוקה.
ב"כך עושות כולן" הדמויות מוצאות את עצמן ניצבות אל מול כל מה שחשבו שהוא יציב ואיתן, רק כדי לגלות שהוא הפכפך ונתון לשינויים כמו המים, הרוח והלב.
רביעי 19.12.18, בשעה 20:30, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד

צילום יאיר מיוחס

לגוף, לרוח ולנפש

טעימה מהודו הצבעונית

בשלישי במונארט טעימה מהודו הצבעונית.
אירוע חווייתי שבו יתאפשר למשתתפים להכיר את גווניה של הודו הצבעונית בצלילים, שירה, מחול, מסרים ואוכל. המופע הוא ערב אינטראקטיבי המשתף את הקהל בסדנת ריקוד הודי קלאסי, שירה הודית, נגינה בכלים מיוחדים, מנטרות ושירה מדיטטיבית מרפאת, מדיטציה והשימוש בקול ככלי ריפוי. תנחה סינורה בקר אהרון, מנחה להעצמה, לחשיבה חיובית ושינוי תדר ההפעלה ביצירת מציאות. היא תנחה סדנה בשיטות שונות באמצעות סימולציות המתאימות לכל אדם. שילוב של גוף, רוח ונפש מרפאה בקול וצלילים, חיבור לאני העליון והילד הפנימי. מדיטציות להשקטת המיינד ויצירת שפע, מעגלי ריפוי וחיבור לשמחה ואחדות בטבע. עוד ישתתפו: מאילה — רקדנית מקצועית, יוצרת ומורה למחול המתמחה בריקוד הודי בסגנון קטאק כבר קרוב ל-20 שנה, הופיעה ברחבי העולם וכיום מלמדת, יוצרת ומופיעה בארץ. ונגן הבאנסורי אלי אהרון.
שלישי 18.12.18, בשעה 19:00, מונארט – מרכז תרבות

סינורה בקר אהרון. צילום יח"צ

שלושה גברים. שתי פגישות ומטפל

המחזה "אי זוגי" שיחת גברים על זוגיות בת ימנו

בראשון בבית לברון ההצגה "אי זוגי": דרמה קומית בביצוע שחקני תאטרון אספקלריא.
יואב מרגיש שלאשתו לא אכפת ממנו יותר מדי; גדעון לא בטוח שאכפת לו מאשתו. שלושה גברים מעזים לעשות מעשה: ללכת לייעוץ זוגי. בסדנה ייחודית ובעזרתו של יועץ מנוסה הם לומדים להביט לבעיות ישר בעיניים ולהבין מה הם חיי נישואים באמת. ולא לא, זה לא פיקניק. במסע של כעס, כאב, כנות, השלמה והרבה הומור ימצא כל אחד את הדרך לעצמו, לאשתו ולקשר ביניהם.
עו”ד בני דון יחייא, מציע עדות מומחה: “ההצגה מהווה שיקוף מעניין של זוגיות מנקודת מבטם של ארבעה בעלים, על הבעייתיות, התסכולים וההתלבטויות, כאשר מעל לכל אלה מרחף הרצון והצורך למחוק את ה'אי' ולחזק את ה'זוגי'. כמי שעוסק בתחום עשרות שנים, מצאתי קונפליקטים מעניינים, טקסט רענן, משחק משובח ונגיעות מתוחכמות של הומור”.
כתיבה: איילת שינברג, בימוי: מיכל ורד, משחק: אסף ברזניצקי, חגי לובר, יוסף פקנהיים, נדב צדקה, מוזיקה: רמי הראל.
מחיר כרטיס ליחיד 25 שקלים, מחיר כרטיס לזוגות 40 שקלים, מכירת כרטיסים: 8555834, 054-8005987.
ראשון 16.12.18, בשעה 21:00, מרכז קהילתי בית לברון

צילום יח"צ

השקר

קומדיה חדשה מבית לסין

בשני במשכן “השקר”, קומדיה חדשה של גאון הקומדיה הצרפתית פלוריאן זלר.
זה שכל אמת יכולה להיות שקר זה ברור, אבל זה שכל שקר הוא למעשה אמת, את זה מלמד אותנו פלואן זלר במחזהו החדש.
קומדיה רומנטית שנונה עתירה בתפניות ובהפתעות, במהפכים ובמהפכות.
בימוי: ליאור אשכנזי, משתתפים: ליליאן ברטו, עדי גילת, חי מאור, אבי קושניר.
רכישת כרטיסים בבית יד לבנים
שני 17.12.18, בשעה 20:30, בית יד לבנים

צילום רדי רובינשטיין

צילום רדי רובינשטיין

"שם, באותו הזמן"

בכורה בישראל

במוצ”ש במשכן ההצגה “שם, באותו הזמן”.
בהצגת בכורה בישראל. אוהדי התיאטרון יוכלו לראות את המחזה “שם, באותו זמן”,
המבוסס על המחזה של המחזאי האמריקאי ברנרד סלייד.
שחקנים: מקסים אוורין ואנה יאקונינה.
מוצ”ש 15.12.18 בשעה 21:00, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד

צילום KORENTER

“פנטזיה וינאית״

התזמורת הסימפונית אשדוד

בשני במשכן התזמורת הסימפונית אשדוד עם הקונצרט “פנטזיה וינאית”, מנצח: דורון סלומון. חלק ראשון: קטעים מתוך האופרה “כך עושות כולן”.
מנצח עומר אריאלי וסולנים מתוך האופרה הירושלמית.
חלק שני: מוצרט, הפתיחה מתוך האופרה “נישואי פיגרו”.
בטהובן — סימפוניה מס’ 7 מנצח דורון סלומון.
שני 17.12.18, בשעה 20:30, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד

צילום Dani Machlis

כל הידיעות החמות בעיר אצלך במייל

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר