מושנוב מגיע לאשדוד. צילום אילן אסייג
מושנוב מגיע לאשדוד. צילום אילן אסייג

מה יש: קצת תרבות

המדריך המלא לאירועי תרבות ופנאי באשדוד ובסביבה: המופעים, ההצגות, התערוכות, הקרנות הבכורה והפעילויות לילדים

22.2.19 11:11

אירועי תרבות ופנאי באשדוד מיום שישי 22.2 ועד יום חמישי 28.2.

מפגש מושונוב
מוני מושונוב ​בערב של סטנדאפ! זו הפעם הראשונה שמוני מעלה מופע יחיד, שבו הוא שובר מחיצות בינו לבין הקהל בקטעי סטנדאפ עכשוויים וסיפורים על נקודות בקריירה העשירה שלו. מרמלה עיר הולדתו, דרך הלהקה הצבאית, "זהו-זה", מלחמת המפרץ והבאבא בובה, על בולגרים, שחקנים, חברים ומערכונים שנולדו במקרה והפכו לכרטיס הביקור שלו בבידור הישראלי.
לרכישת כרטיסים: 8545833/4.
מוצ״ש 23.2.19, בשעה 21:00, בית יד לבנים, הבנים 3

צילום אילן אסייג

פיט פט טו
בראשון שעת סיפור ויצירה עם דליה הספרנית הספרנית על פי "פיט פט טו" מאת חיה שנהב: “מאחורי ההר ישבו שלושה גמדים, לא אכלו ולא שתו רק ישבו פטפטו, כל כך הרבה זמן הם פטפטו עד שקראו להם — פיט, פט וטו.” — סיפורה הקלאסי של חיה שנהב מלווה שלושה חברים נאמנים במסע רב התהפוכות. סיפור מלא דמיון והומור על חברות, יצירתיות והתגברות על מכשולים.
הכניסה חופשית. למידע:8564280 .
ראשון 24.2.19, בשעה 17:00, הספרייה העירונית, קיבוץ גלויות 4

929
בשני מיזם “929” במוזאון לתרבות הפלשתים ע”ש קורין ממן באשדוד. מדי יום שני במשך כל השנה מתכנסת קבוצת לימוד קטנה ואינטימית לדיון והעמקה בפרקי קריאה מהתנ”ך בהנחיית ד”ר יואל שילה, חוקר במדעי היהדות ומרצה במכללה האקדמית אשקלון ובמרכז יעקב הרצוג. בשיעוריו קושר ד”ר שילה את מקורות היהדות והעבר היהודי עם המציאות הישראלית העכשווית.
עלות מפגש: 20 שקלים. לפרטים והרשמה: 6224799.
שני 25.2.19, בשעה 19:30-18:00, המוזיאון לתרבות הפלשתים ע”ש קורין ממן, השייטים 16

הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

המלך והצפרדעים
בשני "המלך והצפרדעים" בביצוע תיאטרון רחוק: בממלכת ביצבוצה שולט המלך אמר, מלך מפונק וחסר דעה. הצפרדעים באגם מפריעות את מנוחתו, והמלך מחליט לגרשן. המעשה הפזיז פותח שרשרת אירועים שלא ניתן לצפות את סופם. ההצגה עוסקת בתלות ההדדית בין כל היצורים בטבע.
יוצרי ההצגה: מזל מרציאנו, יוסי טייב; מחזה: יוסי טייב; מוזיקה: ברק פרוכט; עיצוב ובניית תפאורה ובובות: מריה גורביץ; משחק והפעלה: יוסי טייב.
לילדים בני 10—4 שנים. 15 שקלים בלבד כחלק ממיזם "התושב במרכז הקהילתי". טלפון לפרטים: 8541158.
שני 25.2.19, בשעה 17:30, מרכז קהילתי רובע ט’, ראשל”צ 4

המשאלה הגדולה
בשלישי הצגת הילדים "המשאלה הגדולה" בביצוע תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער: מדריכת טיולים מוליכה קבוצת מטיילים אל הכותל המערבי ומספרת על מנהג הבעת המשאלות בכותל. יונתן מתקשה למצוא משאלה ראויה, והמדריכה מספרת לו סיפור שאולי יעזור לו, סיפור על טובה ושאול, שני חברים טובים שגרים בשכנות בכפר קטן. יום אחד יוצאת הודעה מהארמון לכבוד יום הולדת 100 לממלכה: “לכל מי שיש משאלה, או בקשה, הוא מוזמן לכתוב אותה למלכה, והיא תנסה להגשימה”. שני החברים ניגשים מיד לכתוב, שכן יש להם הרבה חלומות, והם בהחלט ישמחו לעזרה. אך בעוד שלשאול הבקשות מתמלאות בזו אחר זו, חברתו הטובה נותרת בלא כלום, ואף בקשה שלה לא זוכה למענה. סיפור מרגש על חברות מפתיעה, שמלמדת אותנו שהרבה מן הטוב שקורה לנו קורה בזכות האנשים שאוהבים אותנו ונותנים לנו מעצמם מכל לבם.
משתתפים: דורית טל שלו, אריק מורדוך. יוצרים: מחזה ובימוי: גיל צרנוביץ’; מחזה: מיטל סלקמון רטן; עיצוב במה ותלבושות: איה באך; מוזיקה: גיל נגל, ייצור פטנטים: דידי אלון; אביזרים: נרקיס אלבה; שפה ודיבור: מרגלית גז; עוזרת במאי: דוראל בן אהרן.
לבני 8—4 שנים, 15 שקלים בלבד כחלק ממיזם "התושב במרכז הקהילתי". טלפון לפרטים: 8668634.
שלישי 26.2.19, בשעה 17:30, מרכז קהילתי דקל (רובע ט”ו), שדרות רוטשילד 6

חתול במגפיים
בשלישי הצגת הילדים "חתול במגפיים" בביצוע תיאטרון צחוקל’ה: עיבוד חדש לאגדה המפורסמת. קאראבס האח הצעיר ושני אחיו הגדולים קיבלו ירושה מאביהם. האחד תחנת קמח, השני חמור, ואילו קאראבס קיבל בירושה חתול. האם יצליח החתול הקטן לשנות את חייו של אדונו? הצגה מעצימה אשר מעודדת את הילדים לחשיבה חיובית, אופטימיות, אמונה בעצמך ובזולת ועשייה כמפתח להצלחה ולהגשמת חלומות.
לבני 8—3 שנים, 15 שקלים בלבד כחלק ממיזם "התושב במרכז הקהילתי". טלפון לפרטים: 8552721.
שלישי 26.2.19, בשעה 17:30, מרכז קהילתי גולדי (רובע ד’), השייטים 16

הדייג ודג הזהב
בשלישי הצגת הילדים "הדייג ודג הזהב" בביצוע תיאטרון המקור. עיבוד מחורז בקפידה ושנון מאוד לאגדה הידועה. טל בן בינה מספרת ומפעילה את הבובות בחן רב: יוחנן, דייג עני, פוגש בזהבי דג זהב עצבני. הפגישה הגורלית מטלטלת את עולמו של יוחנן — במי ובמה יבחר? בעושר או באושר? ביוכבד, אשתו היקרה או בשפרה הפרה? נראה כי האביזרים והבובות עשויים בקפידה רבה, לא פחות מהטקסט העשיר.
לגני 9—4 שנים, 15 שקלים בלבד כחלק ממיזם "התושב במרכז הקהילתי". טלפון לפרטים: 8552721.
שלישי 26.2.19, בשעה 17:30, מרכז קהילתי גולדי (רובע ד’), השייטים 16

צילום עדי מזן

גשר המיתרים
בשלישי "גשר המיתרים" — מופע מוזיקלי מרהיב, מלהיב ומרגש עם צמד האמנים הווירטואוזים במגוון כלי נגינה, שאול ויוליה בן-הר, המבליט קשר מיוחד בין תרבות ישראל ויפן. בתכנית שילוב של מוזיקה מסביב העולם בביצועים וירטואוזיים, שירים ישראליים ויפניים במגוון כלי נגינה. בהשתתפות הזמרת מהבולטות ביפן איקדה היסאקו (Ikeda Hisako) והפסנתרן והמלחין הבינלאומי מיפן פוג'יטה איסקו (Fujita Isaku).
כרטיס במחיר של 25 שקלים בלבד. טלפון לפרטים: 8552721.
שלישי 26.2.19, בשעה 19:30, מרכז קהילתי ספרא (רובע י”ב), אב 4

צילום ספרא

אופק דמיוני
ברביעי תיערך פתיחה חגיגית לתערוכה "אופק דמיוני" — תערוכת יחיד לאמן האשדודי ג’ו משעלי. כל היצירות המוצגות בתערוכה — ציורים ברובם וכמה עבודות בטכניקה מעורבת — הינן עבודות מהשנה וחצי האחרונות. הוא לא צייר לפני כן. משעלי תמיד אהב ונמשך לתחום היצירתי, אך לא מצא פנאי לממש את כישרונו. משיצא לגמלאות לפני כמה שנים הדבר התאפשר, ומאז הוא משמש המורה של עצמו ובחריצות והתמדה עובד בסטודיו הביתי שלו ומוציא מתחת ידיו עוד ועוד יצירות.
שעות פתיחה של הגלריה: ימים א’, ד’ בשעות: 19:00-8:00, ימים ב’,ג’,ה’: 8:00-16:00, נעילת תערוכה: 28.3.19. למידע ופרטים: 8677353. פתוח לקהל הרחב.
רביעי 27.2.19 בשעה 19:30, גלריה עירונית לאמנות דואט, קניון עופר לב אשדוד

מה במשכן

הצגות מופעים ובלט

שואו בלט – רודפי שמלות
השואו בלט הכי טוב ברוסיה, עם תכנית מדהימה, מגיע לישראל לסיבוב הופעות ארצי בחודש פברואר 2019. המופע בגרסה החדשה והמרהיבה מגיע לישראל במסגרת סיבוב ההופעות העולמי.
אל תפספסו הזדמנות חד פעמית לראות מופע מדהים!
מוצ”ש 23.2.19, בשעה 21:00, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד, דרך ארץ 1

צילום ANDREY TUNEKOV

כנס בייבי לנד
ערב של כיף להריוניות. אירוע ההריוניות הגדול — mom-to-be party — מבית בייבילנד ובשיתוף סופר פארם. יריד דוכנים של מיטב מותגי התינוקות. תיק בייבילנד במתנה ומתנות בכל אחד מהדוכנים.
מופע סטנדאפ קורע מצחוק של הדר לוי, עגלה חדשה במתנה לאחת המשתתפות  מבית Cybex.
לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: https://baby-land.co.il/mom-to-be/
ראשון 24.2.19, בשעה 19:00, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד, דרך ארץ 1

מופע הצדעה לרבי דוד אדרי 
בבית יד לבנים לרגל קבלת פרס גאון —מופע הצדעה לרבי דוד אדרי.
בשנה זו יפיק המרכז את תקליטור שירת רד”ב, ובו פיוטים נבחרים שאותם כתב רבי דוד בוזגלו, גדול משוררי יהדות מרוקו.פיוטים כמו: “בינו נא מורדים”, ”למה רבו לוחמי”, ”כוכב צדק”, ”ירושלים אשרייך” הם רק כמה מהפיוטים הרבים שאותם כתב רבי דוד בוזגלו.
לרגל השקת התקליטור יקיים המרכז קונצרט של שירתו של רד”ב בביצוע הפייטן בנימין בוזגלו.
בתיאום מראש בלבד לקבלת כרטיסי הזמנה: 9568333.
שלישי 26.2.19, בשעה 20:00, בית יד לבנים, הבנים 3

הדחליל, סבא אליעזר והגזר
ההצגה לילדים ולכל המשפחה “הדחליל וסבא אליעזר” במשכן.
שחקנים אדם/ רון שקד, עירית ענבי / טלי קליין בקלאסיקת ילדים קסומה.
שלישי 26.2.19, בשעה 17:00, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד, דרך ארץ 1

צילום יח"צ הפקה

בלט גורדייב — דון קישוט
תיאטרון הבלט הלאומי של רוסיה בהפקה גרנדיוזית בהשתתפות 120 אמנים על הבמה בליווי התזמורת הסימפונית חיפה.
המוזיקה השמחה של לודוויג מינקוס, הכוריאוגרפיה הווירטואוזית של מריוס פטיפה ואלכסנדר גורסקי, בעריכה ובבימוי המקורי של ויאצ’סלב גורדייב, התפאורה והתלבושות המפוארות שנעשו בידי אמנים מוכשרים ממוסקבה — בהפקה הזאת יש את כל המרכיבים של גולת הכותרת התיאטראלית לעונה הקרובה!
“דון קישוט” הינו בלט חגיגי, המשלב מוזיקה מדליקה ומשמחת בסגנון ספרדי, כוריאוגרפיה וירטואוזית, תפאורה ותלבושות ססגוניות. הוא מלא באהבה, הומור ושמחת חיים, ומעביר אותם לקהל הצופים. לרקדנים הוא מהווה הזדמנות נהדרת להראות את כל היכולות הכוריאוגרפיות שלהם במלוא הפאר. לא בכדי “דון קישוט” הינו אחד מחמשת מופעי הבלט הפופולריים בעולם.
בגרסתו של גורדייב “דון קישוט” הפך לדינמי יותר ומוזיקלי יותר. נוספו לו ריקודים ודמויות חדשות, שעיטרו את המופע. למשל דון קישוט וסנצ’ו פנצ’ו אצל גורדייב קיבלו ריקודים משלהם המבליטים את אופיים. לראשונה ללחן המקורי נוספו קטעים חדשים מתוך מורשתו של לודוויג מינקוס בווינה.
חמישי 28.2.19, בשעה 19:00, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד, דרך ארץ 1

צילום M.Logvinov

צילום M.Logvinov

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר