אגם הברבורים במשכן. צילום LEBED RAZV
אגם הברבורים במשכן. צילום LEBED RAZV

לאן נצא השבוע?

המדריך המלא לאירועי תרבות ופנאי באשדוד ובסביבה

אירועי תרבות ופנאי באשדוד מיום שישי 16.10 ועד יום חמישי 22.11.

שימו לב: כתבה נפרדת על פסטיבל השירה השלישי אַשְׁדוֹדָשִׁירָה 2018 >>
תפוז מתוק ובשל
בראשון בספרייה שעת סיפור ויצירה עם דליה הספרנית על פי הספר "תפוז מתוק ובשל" מאת רונית גיטלמן: יונתן חוזר לביתו מטיול בפרדס ומביא איתו תפוז. בני משפחתו מציעים רעיונות לשימוש בתפוז.
הכניסה חופשית.
ראשון 18.11.18, בשעה 17:00, הספרייה העירונית, קיבוץ גלויות 4

אליעזר והגזר
בראשון במרכז קהילתי ט’ "אליעזר והגזר" בביצוע תיאטרון בובות עם רינה שמחי: סבא אליעזר רוצה להוציא את הגזר שזרע ולחגוג בסעודה ענקית עם משפחתו. כולם באים לעזרתו אך לא מצליחים, עד שמגיע העכבר הקטן.
שעת סיפור ויצירה. לגילי 6—2 שנים. 15 שקלים בלבד כחלק ממיזם התרבות "התושב במרכז הקהילתי".
שני 19.11.18, בשעה 17:30, מרכז קהילתי ט’, ראשל”צ 4


דרקון עפיפון
בשני בחרצית "דרקון עפיפון" בביצוע תיאטרון ארצי לילדים נוער: בממלכת האבירים כולם מצפים מהנרי להיות אביר. אך הנרי מעדיף לשחק ולהעיף עפיפונים. אביו המלך מחליט לשלוח אותו למשימה על מנת לעורר בו את רוח הלחימה — להילחם בדרקון איום ונורא החי במערה! בתוך המערה מתגלה להנרי הפתעה. הצגה על חברות, אומץ וקבלת האחר!
מיועד לגילי 7—3 שנים. 15 שקלים בלבד כחלק ממיזם התרבות "התושב במרכז הקהילתי".
שני 19.11.18, בשעה 17:30, מרכז קהילתי חרצית, שדרות הפרחים 18


פיגומים
בשלישי במונארט הסרט "פיגומים" ושיח עם התסריטאי והבמאי מתן יאיר. “פיגומים” (עלילתי, ישראל 2017): אשר, בן 17, תמיד היה הנער המופרע ביסודי, בחטיבה ובתיכון. הוא לומד בשנה האחרונה בתיכון בכיתה של תלמידים שלא הסתדרו באף מסגרת אחרת. הוא גר עם אביו, בעל עסק לפיגומים, שלו הוא עוזר בעבודות בניין. כשמורה חדש לספרות בשם רמי נכנס לכיתה של אשר, הוא נחשף דרכו לעולמות חדשים. שחקנים: אשר לקס, יעקב כהן, עמי סמולארצ’יק, שירה ברגר.
כרטיסים: 20 שקלים בלבד.
שלישי 20.11.19, בשעה ,11:00, מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 6

שירה ישראלית
בשלישי בעוזיאל ערב שירה ישראלית ים—תיכונית גילי גלעד. ערב שירים וריקודים מכל הזמנים סביב שולחנות וכיבוד קל.
20 שקלים בלבד כחלק ממיזם תרבות בקהילה "התושב במרכז הקהילתי".
שלישי 20.11.18, בשעה 20:00, מרכז קהילתי עוזיאל, סיני 25

יובל חקלאי
בשלישי בדקל הרצאה מתובלת בהומור. יובל חקלאי, אמן סטנדאפ, מגיש, קומיקאי, תסריטאי ומוזיקאי, במופע סטנדאפ שנון, חדשני וקורע מצחוק. הוא מביא את נקודת מבטו על עולם המשפחה, הזוגיות, העסקים והפערים הבין—דוריים. זהו סטנדאפ אחר שמשלב קטעים מוזיקליים.
20 שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי".
שלישי 20.11.18, בשעה 20:00, מרכז קהילתי דקל, שדרות רוטשילד 6


פרצופים
ברביעי בגולדי "פרצופים” — מופע הצחוק של שרה שמיר. המופע מבוסס על דמויות מורכבות ומצחיקות מחייה המרתקים בעזרת שימוש באביזרים שונים תוך קיום דיאלוג עם הקהל אשר יגרום לכם להתרגש ולצחוק.
20 שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי".
רביעי 21.11.18, בשעה 20:00, מרכז קהילתי גולדי, השייטים 16

לימונדה
ברביעי בבית לברון “איך לעשות מהלימון לימונדה”. איריס בראון בהרצאה מחויכת מתובלת בהומור עם תובנות חיים איך במקום לדקור — לרקוד. ההרצאה מלווה בדוגמאות מן החיים, עבודה, יחסים, ילדים והורים, שינוי חשיבתי וכלים לנהוג אחרת.
20 שקלים בלבד כחלק ממיזם הפנאי "התושב במרכז הקהילתי"
רביעי 21.11.18, בשעה 20:00, מרכז קהילתי בית לברון, נתן אלבז 19

קצה המנהרה
בימי חמישי כחלק מסדרת מפגשי סיפור וזמר: "שירים וסיפורים על שירים" עם ישראל ארד, עוזי רוזנבלט וחברים. והפעם שירים מ”קצה המנהרה”, בין ראש השנה לחנוכה, בסימן שירים וסיפורים של אור, אופטימיות ותקווה. מאורו של ה”מגדלור” עד ל“הלוואי ו”יום יבוא”.
מחיר כרטיס 60 שקלים.
חמישי 22.11.18, בשעה 11:00, מונארט מרכז תרבות, דרך ארץ 6

בלב הים הגדול
בחמישי בבית לברון “בלב הים הגדול” בביצוע תיאטרון ארצי לילדים ונוער. זוהי הצגה מוזיקלית העוסקת בחברות, קבלת האחר, סובלנות ודעות קדומות. מפגש בין שני עולמות נפרדים מקבל תפנית חדה בזכות פתיחות, הרמוניה וקבלה הדדית.
לגילי 9—3 שנים, 15 שקלים בלבד כחלק ממיזם התרבות "התושב במרכז הקהילתי".
חמישי 22.11.18, בשעה 17:30, מרכז קהילתי בית לברון, נתן אלבז 19

רוקפור
להקת רוקפור במופע אקוסטי. סדרת המופעים “מוזיקה בקלנג” מביאה אלינו את המופע האקוסטי של להקת רוקפור המהווה הזדמנות יוצאת דופן לחוות את מיטב שירי הלהקה. מכירה דרך אפליקציית אשדודית — 65 שקלים, מכירה מוקדמת — 75 שקלים, ביום האירוע — 85 שקלים.
חמישי 22.11.18, בשעה 21:00, בית אריה קלנג, יאיר 2

צילום יח"צ

היהלום שבכתר

אירינה קולסניקובה ולהקת בלט סנט פטרסבורג ב”אגם הברבורים”

בשני במשכן הרקדנית אירינה קולסניקובה ולהקת בלט סנט פטרסבורג ב”אגם הברבורים”.
“היהלום שבכתר הוא הרקדנית אירינה קולסניקובה, רקדנית העולה על כל כוכב של הבולשוי או בלט קירוב בטכניקה שלה וביכולותיה האמנותיות על הבמה”, כך כותב מייק דיקסון מבקר המחול של מגזין "THE STAGE" בלונדון.
והוא לא היחיד. ג’פרי טיילור ב"דיילי אקספרס" כתב: “קולסניקובה מבצעת כל צעד בצורה מדהימה”. הכתבת הטיוואנית קי דינג קאו כתבה: “היופי של הריקוד של אירינה קולסניקובה עוצר נשימה”.
בלט סנט פטרסבורג (SPBT) הוא אחד מבתי הבלט הקלאסיים המובילים בעולם. הבלט נוסד על ידי קונסטנטין טצ’קין בשנת 1994 והוא שוכן במרכז סנט פטרבורג.
ה"יהלום שבכתר" של בלט סנט פטרסבורג הוא הפרימה בלרינה אירינה קולסניקובה, שכניסתה ללהקה בשנת 1998 הביאה לנסיקה בינלאומית במוניטין של הלהקה. כיום היא נחשבת לרקדנית העכשווית הבולטת של עולם הבלט הקלסי ול“אודט-אודיל” (התפקיד המרכזי ב”אגם הברבורים”) הטובה ביותר בעולם. בעקבות הופעתה בתפקיד זה בלונדון העלה מגזין ה"סטייג’” הבריטי את הסוגיה: “האם יש בלרינה אחרת בעולם שמשתווה לה?”
שני 19.11.18, בשעה 20:00, המשכן לאמניות הבמה אשדוד, דרך ארץ 8

אגם הברבורים במשכן. צילום LEBED RAZV

אגם הברבורים במשכן. צילום LEBED RAZV

צילום Odette 2. Photo KT

“פרויקט: דיוקן עיר”

מוזיאון אשדוד לאמנות בתערוכה ראשונה מסוגה בארץ

בשישי במוזיאון אשדוד לאמנות פתיחה חגיגית של תערוכת דיוקן העיר, המציגה דיוקן קהילתי של העיר אשדוד שנוצר בידי תושביה בהובלת האמנים דניאל שושן ועמית מטלון.
זהו פרויקט ראשון מסוגו בארץ. במהלך השנתיים האחרונות השתתפו אלפים מתושבי אשדוד בפעולה אורבנית-שיתופית, שבמהלכה התבקשו לבחור חפץ כלשהו המייצג אותם ולהציבו בתוך קופסת תצוגה אישית, שהאמנים עיצבו במיוחד עבור הפרויקט. כך נוצרו אלפי “קפסולות זהוּת”, שקיבוצן יחדיו יוצר דיוקן מונומנטלי שיתופי, בזמן אמת, של העיר. בנוסף, תרמו המשתתפים לבניית מאגר מילים שמבקש להמשיג את העיר אשדוד כפי שהיא משתקפת בעיני תושביה. למאגר זה הוסיפו שושן ומטלון לקסיקון משלהם, בעקבות שיטוט במרחב העירוני האשדודי.
העיר כרעיון, והעיר אשדוד כמקרה מבחן, ניצבת במוקד של המייצבים שיצרו שושן ומטלון. סיפור הקמתה המיוחד של אשדוד, כעיר הישראלית המתוכננת הראשונה, לצד המרקם האנושי הייחודי המאפיין אותה כעיר רב-תרבותית, מרובת זהויות אתניות, היושבת לחופו של הים התיכון, הפכו אותה למקרה מבחן ישראלי מרתק.
“פרויקט אשדוד” הוא המשך לפעילותם של שושן ומטלון במעבדה לאמנות ואדריכלות ניסויית בטכניון, חיפה. לדבריהם, הם שואפים לפתח שפה אדריכלית-מושגית חדשה ולטשטש את הגבולות בין אמנות ואדריכלות.
מחיר כניסה: 30 שקלים (תושבי חוץ); 25 שקלים (תושבי אשדוד); 15 שקלים (גמלאים).
אירוע פתיחה חגיגי בחנוכה: 4.12.2018, נעילה: 19.1.2019.
הפתיחה בשישי 16.11.2018, מוזיאון אשדוד לאמנות, דרך ארץ 8

צילום דפנה גזית

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך
אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשדוד"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר